Фізіогноміка та мова тіла: Бачити приховане

Можна бути чудовим актором, навчитися вдало маскувати свої темні сторони, створюючи імідж ідеального політика перед електоратом. Але є дещо, що може "роздягнути" людину
08 квітня 2015, 12:31

Форма губ, носа, лоба, рота, мімічні зморшки та ледь помітні складочки на обличчі, пози, жести, міміка можуть розповісти про характер людини, про його схильності та страхи значно більше, ніж промови, написні піарщиками.

Що це таке

Фізіогноміка – галузь знань про невербальні комунікації (її називають по-різному – від «напрям візуальної психодіагностики» до «мистецтво читання обличчя»), яка визначає взаємозв'язок зовнішнього вигляду людини та її характеру. За результатом аналізу характерних особливостей обличчя і виразів, вона дозволяє визначити тип особистості людини, її природжені та набуті якості, стан здоров'я тощо,

З віком людина змінюється, але найголовніші риси залишаються незмінними, а часом навіть ще більше проявляються. Коректно складений фізіогномічний портрет дає можливість дізнатися навіть про малознайому людину максимум інформації.

Щодо інформативнсті мови тіла, то психологи впевнені, що в процесі спілкування людей від 60 до 80% інформації доноситься через невербальні засоби – міміку, жести, пози. І лише 20-40% передається за допомогою власне слів.

Як це працює

Не коректно буде говорити про те, що, наприклад, «прямий і гладкий ніс – у приземлених матеріалістів». Фізіогномісти використовують цілий комплекс інструментів для визначення схильностей та рис характеру. Передовсім при аналізі рис обличчя враховують їх форму, розмір і розташування, а також звертають увагу на колір шкіри, родимки і родимі плями, опуклості і вм'ятини. Однак до уваги беруть ще й прищі, бородавки, шрами і синці, сліди пластичних операцій і косметичних процедур (наприклад, вищипування брів), а також лінії і зморшки, що утворилися поруч з ними або безпосередньо на місці удару і т.д.

У фізіогноміці застосовують кілька різних методик оцінки рис обличчя. Їх поділяють на 2 великі групи:

  1. Мікроаналіз, метою якого є визначення якостей людини за її зовнішністю.
  2. Макроаналіз (макроперспектива) – методи, що дозволяють в процесі аналізу зовнішності визначити, які значимі події і в який момент часу можуть статися в її житті, а також виявити потенційно можливий рівень успішності у професійній діяльності, особистому житті і т.д.

У будь-якому разі, обличчя людини «районується», тобто поділяється на декілька досліджуваних частин. Окремо досліджуються лоб (висота, опуклість), брови, очі (форма, колір, розріз), ніс (довжина, форма ніздрів), губи, вуха, підборіддя. Поєднання ознак та характеристик дає можливість зробити висновки.

Знання мови тіла є «ключиком» до значного обсягу додаткової інформації. Особливістю цієї «мови» є те, що її виявлення обумовлене імпульсами нашої підсвідомості. Контролювати її можуть одиниці. Рухи тіла можна підроблювати, але на дуже короткий час, оскільки незабаром організм мимоволі передасть сигнали, що суперечать його свідомим діям. Неможливість для більшості людей підробити ці імпульси дозволяє довіряти мові тіла більше, ніж звичайному, вербальному способу спілкування.

Де це можна застосовувати

Наразі фізіогноміка активно використовується для психологічного аналізу та прогнозування діяльності політичних діячів, - зокрема, політтехнологами, іміджмейкерами. Наприклад, знання фізіогномістів використовують задля вибудовування найбільш ефективної стратегії виборчих кампаній. Або ж, навпаки – для протидії конкуренту.

Можливості фізіогноміки застосовуються і в бізнесі – для отримання максимуму даних про діловових партнерів або конкурентів. За консультаціями до фізіогномістів звертаються і для вирішення кадрових завдань, аби визначити особисті якості людини-кандидата і те, наскільки вона буде продуктивною в колективі. Або ж коли намічаються масові скорочення, досвідчений фахівець, склавши психопортрети всіх членів колективу, може допомогти ефективно оптимізувати штат, залишивши тих, хто є найбільш перспективним та продуктивним.

«Висновки» налаштовані дивитися на світ глибше, ніж це пропонують рекламісти, іміджмейкери та спічрайтери. Ми використовуємо для аналізу усі доступні методи роботи з інформацією.

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Екатеріне Згуладзе-Глуксманн Першого заступника міністра внутрішніх справ України

Запитання до:

Голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої

Як ви поясните західним партнерам, від яких Україна вимагає санкцій проти Росії, чому в умовах війни НБУ збирається підтримувати російські банки?