Західні медіа вже не бачать війни в Україні

А дехто навіть вважає Саакашвілі винуватцем війни в Сирії. Огляд закордонної преси від 05.10.2015
06 жовтня 2015, 10:00

Олег ШинкаренкоЖурналіст

Оскільки бойові дії в Україні фактично припинилися, західна преса досить мляво відреагувала на чергові перемовини “Нормандської четвірки” Петра Порошенка, Володимира Путіна, Ангели Меркель та Франсуа Олланда. А розпочата Путіним сирійська авантюра перетягла на себе значну частину уваги медіа. Деякі журналісти прямо натякають, що, окрім Путіна, Україна має і багато інших проблем, вирішити які Європа навряд чи допоможе.

"Не буде жодних виборів"

Журналісти Адам Носсітер, Оріліен Бріден та Ніл МакФаркухар у своїй статті "Європейські лідери займаються українськими проблемами, поки Росія бомбить Сирію" пишуть, що криза у Сирії, що вже спричинила масовий потік біженців до країн ЄС, загострилася через втручання у конфлікт Росії. І ця подія вже відволікла увагу світової спільноти від війни в Україні.

"Конфлікт в Україні майже зник з ефіру державних російських телеканалів", - пишуть журналісти The New York Times.

Президент Франції Франсуа Олланд на прес-конференції був дуже обережним у висловлюваннях і натякнув, що Росія до кінця цього року Мінські угоди виконати не встигне. Мабуть, російській армії від Донецька до кордону з РФ за два місяці доїхати буде складно.

Виборів на окупованих територіях може не відбутися взагалі, пишуть західні видання.

Як сказав журналістам The New York Times один західний дипломат: "Я не бачу серед сепаратистів когось, хто міг би виграти ці вибори. Якщо вони їх не виграють, то Росія втратить до них цікавість. Але ані Росія, ані Україна не хочуть нести відповідальність за провал цих виборів".

Дипломат явно мав на увазі вибори, які могли би відбутися за українським законодавством. Проте в Україні ніхто не розглядає цей варіант, як реалістичний.

У своїй редакційній статті британська корпорація BBC пише, що вже почала виконуватись домовленість про відведення важкого озброєння, досягнута на перемовинах між лідерами України, Росії, Німеччини та Франції у п’ятницю. Але ВВС нагадує, що ОБСЄ зафіксувала наявність у Луганську потужної російської системи ТОС-1 "Буратіно". Як раніше пояснював в ООН Путін, цю зброю самовільно завезли в Україну добровольці.

ВВС, як завжди у згоді зі своєю редакційною політикою, не коментує заяви російського президента, даючи читачам змогу самостійно з’ясувати, в якому із супермаркетів добровольці могли придбати таку техніку.

Новинна агенція Reuters вперто називає Україну "колишньою радянською республікою", що, в контексті перемовин у Парижі, виглядає таким собі "вибаченням": мовляв, це все якісь "внутрішньорадянські проблеми", хай вже там Росія з ними розбирається, а ми тут ні до чого.

Reuters наводить цікаву причину, з якої Путін має вмовити сепаратистів скасувати вибори на окупованих територіях. Президент Франції Олланд сказав, що організація таких виборів згідно міжнародних стандартів вимагатиме багато часу, тому сепаратисти просто не встигнуть виконати Мінські угоди до нового року. Вочевидь, це може бути прийнятим виходом з глухого кута для обох сторін. 

"Росія може таки списати борги Януковича"

Поки решта новинарів були зосереджені на перемовинах у Франції, Bloomberg був стурбований боргом у три мільярди доларів у євробондах, які було позичено за колишнього президента Віктора Януковича. Видання зазначає, що російський міністр фінансів Антон Сілуанов планує перемовини щодо боргу вже цього тижня. Нагадаємо, остаточний термін виплати боргу настане у грудні цього року, проте Україна прагне його реструктурувати разом з боргами перед іншими інституціями. Росія раніше відмовлялася брати участь у перемовинах щодо реструктурування своєї частки і вимагала повернути гроші вчасно. Український уряд наполягав, що всі кредитори будуть у рівних умовах, і виключав навіть можливість вчасної сплати російського боргу. Пам’ятаючи про це, несподівана пропозиція Сілуанова виглядає дуже обнадійливою.

"Україна запросила Росію, разом із іншими власниками боргу за євробондами, проголосувати 14 жовтня щодо угоди, згідно якої 20% запозичень буде списано. Але кредиторам запропонують кращі умови виплати по купонах, які стануть можливими завдяки зростанню національного ВВП", – повідомляє Bloomberg.

Майже всі українські теми в Bloomberg дуже тенденційно висвітлює російський журналіст Леонід Бершидський, і рідкісними є випадки, коли це видання надає слово іншому авторові. Цього разу колумніст Марк Чемпіон у своєму матеріалі "Чому Путін хоче, щоб Захід забув про Україну?" (Why Putin wants the West to forget Ukraine?) міг би бути трохи більш адекватним, якби не явно висмоктана із пальця ідея про те, що головна задача сирійської авантюри Путіна — відвернути увагу від успіхів Саакашвілі в Одесі.

"Саме зараз настав час, щоб ЄС забув про особисте неприязне ставлення Путіна до Саакашвілі", - робить висновок Марк Чемпіон у фіналі своєї доволі довгої статті.

Так от хто насправді винен у тому, що бомби падають на сирійських дітей!

Олег Шинкаренко

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Олександр Квіташвілі Екс-міністр охорони здоров'я України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Ігора Білоуса голови Фонду державного майна

Запитання до:

Голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої

Як ви поясните західним партнерам, від яких Україна вимагає санкцій проти Росії, чому в умовах війни НБУ збирається підтримувати російські банки?