Мартиненко пішов. Але сподівається повернутися

«Висновки» попросили експерта з психолінгвістичної експертизи з'ясувати - що Микола Мартиненко хотів закласти в підсвідомість аудиторії своєю промовою про складання депутатських повноважень
06 грудня 2015, 19:22

Директор Інституту психолінгвістичних досліджень, кандидат психологічних наук Юлія Крилова-Грек упевнена: прощальна промова майже колишнього депутата, яка пролунала на одному з телеканалів, викликала в більшості реакцію за Станиславським: «Не вірю». Про це свідчить жваве обговорення відео.

 

Мартиненко та його спіч-райтери, намагалися зробити «промову сильної та статусної людини». В промові все було продумано: від акцентів, послідовності викладення інформації, до впевненого голосу та рухів. Слова мали підсилюватись жестом: складені у пучок великий, вказівний та середній пальці одночасно з рукою, зазвичай вказують на домінування над аудиторією, але внутрішній стан та брак часу для відпрацювання виступу вилились у схожий, але дещо інший жест:   три пальці були складені разом одночасно з двома зігнутими на лівій руці і свідчили про те, що М. не зовсім впевнений та шукає якість тонкощі, але так і не може їх віднайти.

Мета промови: Красиво залишити політичну сцену та зробити з себе жертву політичний репресій.

Складові промови:

  • Я сам складаю мандат
  • раніше вже були невдалі спроби мене
  • в минулому це дало змогу Януковичу прийти до влади
  • це політичне переслідування.

Після слів, про імунітет, робить пів кроку назад, в цей час права рука посмикує праву штанину – «жест хлопчика який соромиться публічного осуду». «Сильний допоки сам диктує комусь свою волю». Права нога весь час повернута до виходу, а ліва шукає підтримки у ведучого.

В подальшому говорить одне, але голос, постійні паузи свідчать про те, що він в ситуації безвиході. Не знає як все може повернутись в подальшому.

У посилі про переслідування головні акценти робляться на тому, що всі звинувачення: мають політичний підтекст, це не перша спроба дискредитувати його ім’я. Говорячи про свою дискредитацію він водночас рубає долонею повітря – жест агресивної помсти, яка поки що відтерміновується. Прихована посмішка, швидше є ознакою надмірного хвилювання і повної невизначеності в майбутньому.

Також він наголошує, що справа 2005 року мала погані наслідки для всієї країни. Головний посил: «Скандал 2005 року відкрив дорогу Януковичу до влади». При цьому нехтуються закони логіки та порушуються причинно-наслідкові зв’язки. Присутність у помові, так званих «страшилок» пов’язаних з іменем Януковича покликана тиснути на емоції аудиторії, їх підсвідомі негативні спогади. Цей «козир» з вуст Мартиненка виглядав як чіпляння за «рятувальну соломинку». Про це свідчить здивування «різко підняті брови, знизування плечима, а потім випрямляння плечей», цими жестами він хоче когось застерегти про можливі наслідки.

Колишній скандал згадується разом з іменами Петро Порошенко та Олександр Третьякова. Послідовність прізвищ антикорупційного скандалу «Порошенко, Мартиненко, Третьяков» побудована за принципом: краще всього запам’ятовується перше і останнє слово.

Згадування імені президента у зв’язку з минулим корупційним скандалом має на меті показати, що подібні звинувачення можуть стосуватися кожного, і ніхто не може передбачити чим все закінчаться для особи яка опиняється в центрі звинувачень.

Логічна помилка промови: постановка знаку «рівності» між ситуації минулою і теперішньою (різні підґрунтя для звинувачень (2005 рік не було надано фактів, 2015 матеріали суду Європейських країн).

Така помилка з акцентом на «політичне переслідування» зроблена навмисно з метою: по-перше красиво відійти від справ,зникнути з поля зору під виглядом «несправедливо репресованого»; по-друге відхід з політичної арени під гаслом політичного переслідування, не «спалює мости» і залишає простір для повернення, в залежності від перебігу подій в Україні.  

Висновок Інституту психолінгвістичних досліджень

Таким чином, можна зробити висновок що   пан Мартиненко буде чекати на слушний момент для повернення до політичної гри, а поки події розгортаються не на його користь, він відійшов у тінь як «несправедливо репресований», де буде влагоджувати свої справу одночасно чекаючи слушного часу для повернення.

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Міхеїл Саакашвілі Голова Одеської обласної державної адміністрації

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Арсенія Яценюка Екс-прем’єр-міністра України

Запитання до:

Екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка

Чому Мін’юст не організує масове подання позовів до ЄСПЛ від українських громадян до Росії за збитки, завдані внаслідок подій на Донбасі та у Криму?