Російські спецслужби створюють на окупованому Донбасі “багатопартійну систему”

Проросійські бойовики активно займаються розбудовою партійної системи на окупованій частині Донбасі
24 січня 2016, 03:15

Дмитро Лиховій

Дмитро Лиховійжурналіст

Проросійські бойовики активно займаються розбудовою партійної системи на окупованій частині Донбасі, пише Новинарня з посиланням на керівника Антитерористичного центру при СБУ Віталія Малікова. Там уже діють дві великі “провладні” партії, в які змушують вступати “держслужбовців”.

“Соціальне невдоволення громадян зростає, і, усвідомлюючи поширення протестних настроїв, ватажки псевдореспублік, під патронатом своїх російських кураторів, намагаються створити на цих територіях політичну систему з ознаками тоталітарного режиму, – сказав Маліков. – Зокрема, формуються мережі силових, правоохоронних та спеціальних органів, які становитимуть основу для військово-поліцейської системи “державного управління”.

Паралельно у псевдореспубліках створюються політичні системи, очолювані ватажками сепаратистів, — ідеться про так звані громадські об’єднання “Донецька республіка” та “Мир Луганщині”, які підпорядковуються, відповідно, ватажкам “ДНР” і “ЛНР” Олександру Захарченку та Ігорю Плотницькому. Примусовий вступ до цих організацій є умовою прийому людей на роботу, зокрема це стосується “держслужбовців”.

Ці дві організації мають стати основними “провладними партіями ДНР/ЛНР”, за які люди мають голосувати у разі проведення ймовірних місцевих виборів.

При цьому для створення видимості демократії на випадок проведення місцевих виборів розбудовується низка фейкових і підконтрольних громадсько-політичних структур.

Так, на території “ДНР” вже функціонує “Республіканська партія Донбасу”, громадські рухи “Союз лівих сил Донбасу” та “Союз добровольців Донбасу”.

На теренах “ЛНР” зареєстровано організації “Луганський економічний союз”, “Народний союз”, “Луганський округ Донських козаків ВВД”, “Фронт звільнення”, “Єдина руська земля”, “Військове співтовариство Луганщини”, “Союз комуністів Луганщини” та “Луганська гвардія”.

На базі колишніх регіональних осередків КПУ створено “Компартію ДНР” та “Компартію ЛНР”, які фактично підпорядковуються Комуністичній партії РФ, уточнив представник АЦ СБУ.

На запитання, хто фінансує ці партії, Маліков сказав, що “неважко здогадатися. Особливо коли йдеться про питання, пов’язані з проведенням певних спеціальних операцій”, натякаючи на Росію.

Чи причетні до фінансування колишні “регіонали”, Маліков не коментує.
“Не можу це коментувати. Достовірної інформації на цю тему в мене поки що немає, оскільки платіжок не бачив. Єдине, що скажу, в кожному разі основними модераторами всіх процесів на сьогодні там є спецслужби Російської Федерації. Стосовно зв’язків із колишніми високопосадовцями,— на відповідні потреби використовуються, зокрема, кошти Януковича, Клименка та Захарченка, свого часу виведені з України”, – уточнив керівник Антитерористичного центру.
Ці кошти йдуть як на фінансування розбудови партій, так і на утримання бойовиків.

Дмитро Лиховій

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Олександр Квіташвілі Екс-міністр охорони здоров'я України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Юрія Терентьєва Голові Антимонопольного комітету України

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?