Яценюк заявив про відставку

який зміст приховано в його прощальній промові
12 квітня 2016, 00:27

Директор Інституту психолінгвістичних досліджень, кандидат психологічних наук Юлія Крилова-Грек проаналізувала для "Висновків", що саме хотім сказати своєю прощальною промовою Арсеній Яценюк.

Чутки про складення ним повноважень ходили ще з минулого року,  проте ще 2 місяці назад ніхто не сподівався  на такий жест «доброї волі». Відео звернення прем’єра привернуло увагу тисячі громадян.

Будь-яка промова містить два прошарки: один – той, що на поверхні, другий  - такий, що не проглядається відразу,  але впливає на наше підсвідоме сприйняття промови. І  при накладенні одного прошарку на інший утворюється повна картинка, яку можна порівняти з об’ємною картинкою -голограмою.

Який же слід хотів залишити у нашій підсвідомості пан Яценюк, виголошуючи промову «Про відставку»?

У ретельно продуманому, відкоригованому тексті  явно прослідковується намагання створити такий  образ Арсенія Яценюка, який залишиться в пам’яті громадян та  дозволить йому залишатися активним гравцем на політичній сцені у лавах опозиціонерів – нещадних критиків влади та борців з корупцією.

Основний лейтмотив - створити образ сильної людини, з «прицілом» на наступні вибори – ототожнюючи себе зі словами  «справжній національний лідер», «сила – це дух і характер», «відданість національним принципам». Основні посили «Я» Арсенія Яценюка (далі - А.Я.)  - сильна людина, Я - маю сильний дух і характер, Я – патріот. Передвиборчі амбіції А.Я.  проглядаються через короткі меседжі, кожен з яких має свою функцію:

  • 1) Показати не чому,а через що, а точніше кого пан Яценюк подає у відставку. Головне у меседжі: «моє рішення продиктовано кількома причинами: …»не назвати причини, а сказати всій Україні, що винні в усьому  ті хто спровокував «штучну політичну кризу», їх«бажання змінити одну особу, що засліпило, паралізувало волю до реальних змін».
  • 2) Показати інертність та недієздатність тої сили, що стала причиною його відставки. Тут прослідковується завуальована спроба «гри на контрасті» - вони «інертні», займаються «бігом на місті» не здатні до реформ – я і «народний фронт» одні з тих сил, що потрібні державі  для реформ і збереження коаліції.
  • 3) Після зазначення «інертної сили» А.Я., як частину своєї програми проголошує вже два роки очікувані суспільством реформи та членство в НАТО і ЄС, скоріш за все,сподіваючись прихилити на свій бік частину електорату.

Взагалі виступ Яценюка більш схожий на передвиборчу агітацію, і промова «про відставку» є початком його передвиборчої компанії,  в якій він прозоро натякає українцям на те хто винен, що робити і кого треба обирати.

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Віктор Муженко Начальник Генерального штабу ЗСУ

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Петра Порошенка Президента України

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?