Контроль та гнучкість

Аналіз виступів новообраного прем’єр-міністра
16 квітня 2016, 20:50

Призначення нового прем’єр-міністра спровокувало суперечки як в середині парламенту так і поза ним: на що сподіватися та чого чекати від нового уряду. Директор Інституту психолінгвістичних досліджень, кандидат психологічних наук Юлія Крилова-Грек проаналізувала для "Висновків" виступи новообраного прем’єр-міністра, намагаючись спрогнозувати манеру, у якій він буде діяти, виходячи з його  особистісних якостей.

Традиційна промова  в парламенті, під час засідання конституційної комісії та виступ перед журналістами після неї дав змогу трішки пролити світла на те, що ж стоїть за гучними словами та обіцянками новообраного прем’єра.

Всі зазначені виступи об’єднані спільними темами: реформи, відновлення довіри до влади та класичні турбота про пересічного громадянина та гучні обіцянки з використанням емоційно забарвленої лексики ("присягаю", "нетерпимий до корупції", "зробити все для того, щоб не було соромно дивитися людям в очі"  тощо).

Аналіз  вербальних та невербальних компонентів показав, що

1. Проголошений тандем спільної роботи:  уряд + президент = «створення національного українського законодавства, яке дозволить зміцнити державність, розвивати економіку, забезпечити соціальну справедливість і відновити довіру до влади». Втім, делегуватиме повноваження він у крайньому випадку. Його стиль: завжди намагатися тримати ситуацію під контролем.

2. Він буде намагатися передбачити конфлікт та діяти «навипередки», застосовуючи стратегії і тактики відповідно до обставин: через стратегію суперництва та тактику першого нападу  або співробітництва та компромісу. Що, до речі, вказує на його гнучкість та  вміння прилаштуватись до обставин, що склалися.

3. Однією з психологічних характеристик є несхильність пана Гройсмана до відкритих конфліктів, і в подальшому він також буде уникати відкритої конфронтації. Його тактика роботи  полягає у  намаганні досягти своєї мети «обхідними шляхами». Він вступить до відкритої  конфронтації лише у крайньому випадку, коли інших шляхів та «козирів» вже не залишиться.

4. Він завжди буде цікавитися зовнішнім ознакам свого образу: починаючи від одягу і закінчуючи іміджем, йому не байдуже як його персона оцінюється  як всередині так і поза парламентом.

Дуже хочеться сподіватись, що особистісні характеристики пана  Гройсмана та опікування власним рейтингом не стануть на заваді реалізації проголошених ним закликів і «пам’ятати про те, як живе пересічний українець», а  власні інтереси не впливатимуть на виконання його присяги перед країною: «Я хочу присягнути, що цей уряд… буде нетерпимий до корупції, буде відповідально ставитися до тих завдань, що стоять перед….   українською державою».

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Степан Полторак Міністр оборони України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Петра Порошенка Президента України

Запитання до:

Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Чи не означатиме ухвалення змін до Конституції восени 2015 порушення конституційних прав тих громадян, які проживають на непідконтрольних Україні територіях?