Дуда: Що робити після 31 грудня, якщо Мінськ-2 не буде виконуватися?

Польський президент переконує Європу вже зараз запропонувати Києву «план Б» на випадок, коли знову запрацюють російські гармати
11 вересня 2015, 16:03

В Європі нарешті заговорили про вкрай важливу потенційну проблему в контексті війни в Донбасі: що робити, якщо останні мінські домовленості не будуть виконуватися? Першим з європейських політиків це питання підняв президент Польщі Анджей Дуда. «Сьогоднішній Європі загрожують чотири найбільші проблеми. Це демографічна криза, криза Єврозони, імміграційна криза, а також небезпечна маргіналізація війни в Україні та російської агресії», – заявив польський президент під час відкриття XXV Економічного форуму в Криниці.

Дуда переконаний, що мінські домовленості, підписані у лютому цього року, мали свій позитивний вплив, проте не принесли довготривалого миру: «Конфлікт в Україні має закінчитися довготривалим миром, а не замороженням. А тривалий мир має означати повернення до міжнародно-визнаних кордонів».

При цьому Анджей Дуда зауважив, що мінські домовленості не виконуються у повному обсязі і навряд чи будуть, тому вже зараз варто задуматися, що Європа може запропонувати Києву після 31 грудня, коли порозуміння вичерпаються.

Ще один цікавий момент з виступу Дуди: президент Польщі різко розкритикував Німеччину, фактично звинувативши її в егоїзмі. Він наголосив, що для майбутнього Європи важливою є єдність та партнерство між країнами-членами ЄС, тоді як «егоїзм окремих держав може це майбутнє перекреслити». Як приклад такого егоїзму Дуда назвав поведінку Німеччини, котра відновила переговори з Москвою щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» в обхід Польщі і України. Під час Східного економічного форуму у Владивостоці Газпром підписав угоду з п’ятьма європейськими корпораціями – BASF/Wintershall, E.ON, OMV, Shell та Engie про будівництво газогону «Північний потік-2». Дві нові труби мають прокласти в Балтійському морі поруч з першим «Північним потоком», яким з жовтня 2012 року транспортують газ з бухти Портовий у Ленінградській області до берегів Німеччини. У Газпромі оцінюють новий проект у 9,9 млрд євро, а введення нового газогону в експлуатацію заплановано на 2019 рік. «Північний потік-2» вочевидь в Кремлі розглядають як насамперед політичний проект, ніж економічний. Адже діючий «Північний потік» зараз працює лише на 50% від наявних потужностей. Вочевидь, одне із завдань Кремля – розсварити між собою країни Євросоюзу. І судячи і заяв Дуди – Росії це вдається.    

Висновки

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Петро Порошенко:

Слід створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади

Люстратор

Павло Жебрівський Голова Донецької обласної державної адміністрації

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Ігора Бенедисюка Голови Вищої ради юстиції

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?