Петро Вишиванець

Петро Вишиванецьволонтер ГО "Народний тил"

Волонтери МО: тимчасово забути практику і досконально вивчити теорію!

думки щодо першого в історіі Украіни "Курсу підготовки цивільних осіб до роботи з Міноборони Украіни і Збройними Силами Украіни".

19 березня 2016, 22:46

Я - демократ. Тому попри озвучену Максим Дижечко і підтриману громадою пропозицію щодо "зради" - "расстрелять"  - спробую зробити аналіз міфів, котрі бачу в Королівстві Фейсбук щодо першого в історіі Украіни "Курсу підготовки цивільних осіб до роботи з Міноборони Украіни і Збройними Силами Украіни".
Пояснення вже по факту звинувачень. Менше з тим: відповідаю за себе і на своєму прикладі поясню.


Міф 1. Волонтери можуть все.

Шановні: ми можемо зібрати міліон - хтось за рік, хтось за два дні. Ми можемо купити і завезти. Це врятує життя. Багато життів. Ми це вже робили і робимо.
Тепер питання: скільки ще триватиме війна?
Відповідь: до повного завершення кілька років.
Питання: у нас впали ресурсні можливості? Риторичне.
Питання: в кого більше ресурсів - у держави чи нас .. перекреслено - народу, що віддає нам другий добровільний податок? Моя і моїх друзів чітка позиція, що була завжди: ми відповідальні за народні ресурси!
Питання також риторичне.

Питання: чому держава не виконує свої функціі?
Відповідь: системі потрібні реформи.
Питання: система зможе реформувати сама себе без залучення свіжих і досвідчених щодо практичних проблем сил громадськості? Ні.
Без допомоги Заходу? Ні. Правда Захід в процесі робити за нас нічого не буде - тільки сприяти ..
Висновок: громадськість повинна заходити і працювати щодо реформ.

Питання: чи можуть люди виключно практики проблем прийти і написати реформу? Відповідь: без досвіду і знань системи НІ.

Особисте: праця над збором сотень тисяч грн / тиждень для благодійного проекту для мене особисто є простішим за роботу тиждень в боротьбі щодо конкретної проблеми в МО.

Якщо Ви бачите функцію волонтерів, що тільки збирають кошти - you are wrong.


Міф 2: Продались. Купили за медаль. Або куплять. Можна ставити хрест прям ща.

За два роки волонтерства я особисто отримав лиш одну бумажну грамоту з вказанням свого позивного. Інші нагороди мала ‪#‎МЕДИЦИНАНародногоТилу‬, членом команди якої я маю честь бути. Чи це якось вплинуло на результати? Ні. Чи якось вплинула б відсутність медалі? Ні. Чи вплине? Ні.
Це нагорода моєї команди.

Якщо у вас на підсвідомому рівні заохочення стають необхідним атрибутом колись безкорисноі роботи - warning! Завтра ним стануть трошки грошей відкату від якогось тендеру, післязавтра - ще трошки .. Ліпше збирайте манатки і вже нині їдьте в Ростов!..

Все рішають кадри. Кожен особисто. Маю велику надію: учасники другоі хвилі реформ воєнної системи ніколи не матиме ніякого корупційного душку!


Міф 3: навчання доступні для вибраних.

На своій сторінці Алексей Гридин мав пост з публічним набором волонтерів.
Хто на мою думку повинен пройти навчання? Той, хто братиме участь в роботі Комітету реформ Збройних Сил Украіни Міноборони Украіни. Ви не плануєте на громадських засадах без зарплатні витрачати свій час (часом ненормовано) на реформування системи МО? Тоді навіщо Вам курс?

***
Просто прохання. Маєте бачення? Ідеі? Бажання?
Допомагайте.
Безпідставну критику залиште бімбі Азірова із задзеркалля:)

Інші публікації автора:

Дмитро Лиховій
Журюся
09 жовтня 2016, 17:03