Володимир Гройсман: досьє, фізіогномічний аналіз

Народження та освіта

Народився 20 січня 1978 у Вінниці.

У 1994 закінчив Вінницьку середню школу №35. У 2003 – Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «юриспруденція». У 2010 – Національну академію державного управління при президенті України та отримав ступінь магістра за спеціальністю «управління суспільним розвитком» і спеціалізацією «управління на регіональному і місцевому рівнях.

Кар’єра

У віці 14 років працював слюсарем на МП «Школяр».

У серпні 1994, у віці 16 років, призначений комерційним директором приватного малого підприємства «ОКО», а з листопада 1994 – ПП «Юність» (обома ПП володів його батько; бізнес у сфері роздрібної торгівлі – від назви ринку на проспекті Юності у Вінниці).

2002 переміг у мажоритарному окрузі на виборах до Вінницької міської ради та став наймолодшим депутатом (24 роки).

У листопаді 2005 обраний секретарем міськради на місце відстороненого, та призначений виконуючим обов'язки міського голови Вінниці.

У березні 2006 переміг на виборах міського голови Вінниці та став наймолодшим мером обласного центру в Україні (28 років). 2010 вдруге обраний міським головою Вінниці.

У лютому-жовтні 2014 – віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. 

Від жовтня 2014 – народний депутат України (№4 у списку «Блоку Петра Порошенка»). 

Від 27 листопада 2014 – голова Верховної Ради України. 

Від 15 грудня 2014 – член Ради нацбезпеки й оборони.

Від 14 квітня 2016 року - прем'єр-міністр України

Бізнес 

Протягом 1994-2005 вів спільний бізнес із батьком, Борисом Гройсманом, якому належали приватні підприємства «ОКО» та «Юність». 

Перебуваючи на посаді мера Вінниці, був власником компаній «Інтертрейд» і «Ковінько-ковбаси». Місцеві ЗМІ приписували йому ще кілька підприємств, серед яких цементний завод і торгово-розважальний комплекс «Магігранд» (кредит на його спорудження брало ПП «Юність»). 

У 2009 фірма «Юність» ініціювала своє банкрутство у зв'язку з кредиторською заборгованістю перед вінницькими підприємствами ТОВ «Будбізнесефект», ТОВ «Інтербудбізнес», ТОВ «Автомобільний дім», які, за даними з відкритих джерел, також належать родині Гройсманів

Після отримання державної посади Володимир Гройсман заявив, що вийшов з бізнесу. 

Політична діяльність 

Із 2005, у період президентства Віктора Ющенка, був членом президентської партії «Народний союз «Наша Україна».           

У 2010 виграв вибори міського голови Вінниці як висуванець політичної партії «Совість України». 

2014-го, на парламентських виборах, балотувався у першій п’ятірці партії «Блок Петра Порошенка», але залишався позапартійним.

Зв’язки

Батько – Борис Гройсман, депутат Вінницької міськради у 2002-06, власник приватних підприємств «ОКО» та «Юність».

Володимира Гройсмана пов’язують з Петром Порошенком. Під час перебування Гройсмана на посаді мера Вінниці, ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Порошенка та його однойменний Благодійний фонд були залучені до низки міських проектів: побудова в місті набережної Roshen та «танцюючого» фонтану Roshen на Південному Бузі.

У 2014, після обрання Порошенка президентом, Гройсман був призначений на посаду віце-прем'єр-міністра України; на парламентських виборах у жовтні 2014 він пройшов до парламенту за списком партії «Блок Петра Порошенка» та був запропонований фракцією цієї партії на посаду голови Верховної Ради.

Результати діяльності

За період перебування Гройсмана на посаді мера Вінниці велика частина маршрутних таксі була замінена на швейцарські трамваї, що були у вжитку, подаровані Вінниці Цюріхом. Щоб залучити пасажирів до користування послугами трамваїв, у них запровадили безкоштовний Wi-Fi. 

У 2013 за підтримки Кабінету міністрів (уряд Азарова) отримав кредит під державні гарантії на закупку 40 тролейбусів і 30 автобусів для міста, а також фінансування будівництва нового трамвайного «кільця». Було створено муніципальний автобусний парк. 

Під час першого мерського терміну отримав банківське кредитування для ремонту асфальтного покриття всіх магістральних і багатьох другорядних вулиць Вінниці. Реалізовував проект енергозбереження й максимального освітлення міста. 

У 2008 Вінницька мерія за позабюджетні гроші і за підтримки міжнародних партнерів створила перший «Прозорий офіс» з надання адміністративних послуг населенню для мінімізації контактів громадян з чиновниками, прискорення оформлення дозвільних документів та зниження можливостей для корупції. 

Уряд Швейцарії виділив Вінниці 170 мільйонів гривень як допомогу на модернізацію системи теплопостачання двох мікрорайонів міста – Тяжилова та вулиці Карла Маркса. 

У 2007-2013 Вінниця залучила понад 736 млн грн зовнішніх інвестицій. 

За рейтингом журналу «Фокус», опублікованому 26 липня 2013, Вінницю визнано найкращим містом України для життя. 

У квітні 2014, в період перебування на посаді віце-прем’єра, ініціював розгляд Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схвалену Кабміном 1 квітня 2014, за якою повноваження місцевого самоврядування розпорядженням Кабінету міністрів мали бути суттєво розширені, а громади (села, селища та міста) – наділені фінансовим ресурсом у вигляді місцевих та частини загальнонаціональних податків для реалізації цих повноважень. 

Як віце-прем’єр очолював та координував напрямки діяльності українського уряду: урядовий антикризовий енергетичний штаб; державну комісію з розслідування причин авіакатастрофи літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній»; міжвідомчий координаційний штаб по роботі із внутрішньо переміщеними особами; напрямок відновлення Донбасу та роботу з міжнародними донорами. 

У червні 2014 ініціював створення Державного агентства е-урядування (утворене 4 червня 2014 шляхом перейменування Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації України для забезпечення в Україні розвитку системи електронного управління). 

Серед законів і постанов, ухвалених Верховною Радою за головування Гройсмана, -  Держбюджет-2015; визнання Росії державою-агресором; визначення межі "окремих районів" Донецької та Луганської областей, на яких може діяти особливий режим самоврядування; про декомунізацію.

Декларація про доходи

За декларацією сукупний дохід Володимира Гройсмана за 2014 рік становить 1 571 471 грн, членів його родини  - 1 447 835 грн.

Зарплата та інші виплати політика загалом склали 156 731 грн, дохід від передачі майна в оренду – 1 408 000 грн. Зарплати членів сім'ї – 6 633 грн, матеріальна допомога – 16 089 грн, дохід від підприємницької і незалежної професійної діяльності – 1 425 113 грн.

Володіє двома житловими будинками (площею 534 кв. м і 461 кв. м), чотирма земельними ділянками (площею 5923, 1500, 1499, 237 кв. м), автомобілем Land Rover Range Rover 2013 року випуску, а члени його сім'ї – Volkswagen Touareg 2011року  випуску.

На банківських рахунках у Гройсмана ­- 1,54 млн грн.

 

Фізіогномічний аналіз Володимира Гройсмана

Дізнатися більше про фізіогномічний аналіз Володимира Гройсмана