Юрій Терентьєв

Народження та освіта

Народився 11 листопада  1976. 

У 1998 закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка за спеціальністю "міжнародне право". У тому ж університеті отримав диплом за спеціальністю "фінанси". 

Кар’єра

У 1995-97 — партнер у юридичній фірмі DML Law Consulting. Відповідав за представництво компанії в загальних і арбітражних судах, консультації з питань оподаткування, зовнішньоекономічної діяльності, трудового права, договірну роботу.

Джерело

1997-2000 рр. — голова департаменту правового забезпечення американської фармацевтичної компанії Bristol-Myors Squibb.

2000-02 рр. — радник із правових питань у тютюновій корпорації "JTI Україна".

2002-12 рр. — працював в ООО "МЕТРО Кеш енд Кері Україна" на посадах начальника юридичного відділу, начальника відділу фінансового контролю, директора департаменту координації розвитку, директора з контролю дотримання законодавства та корпоративних стандартів.

Від липня 2012 р. до травня 2015 р. — генеральний юрисконсульт ПАО "АрселорМіттал Кривий Ріг" (колишній комбінат "Криворіжсталь"). Відповідав за організацію правового забезпечення діяльності підприємства в Україні, захист економічних, земельних і майнових інтересів підприємства.

Джерело

19 травня 2015 р. — призначений головою Антимонопольного комітету України.

Політична діяльність

Інформація про перебування у політичних партіях відсутня.

Зв'язки

Кандидатура Терентьєва на посаду голови АМКУ була запропонована Кабінетом міністрів. Тому в ЗМІ Терентьєва пов'язують із "Народним фронтом" Арсенія Яценюка, який у травні 2015 року очолює український уряд. Вважається, що його підтримка з боку об’єднання чинного президента України "Блок Петра Порошенка" стала предметом домовленості, за якою прем’єрський "Народний франт" натомість підтримав  кандидатуру БПП на посаду голови Фонду держмайна Ігоря Білоуса. При голосуванні за Терентьєва жодного голосу не дала фракція "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Бізнес

Інформація про власний бізнес відсутня.

Результати діяльності

Працюючи в ООО "МЕТРО Кеш енд Кері Україна", забезпечував повний юридичний супровід виходу на український ринок групи МЕТРО, а також комплексну юридичну та організаційну підтримку 25 інвестпроектів з будівництва та експлуатації торгових центрів із загальним бюджетом близько €500 млн

Звільнився звідти у квітні 2012. 7 травня 2012 Антимонопольний комітет України закінчив розслідування та почав розгляд справи за ознаками картельної змови між низкою торгових мереж, серед яких була зазначена також і мережа "МЕТРО Кеш енд Кері Україна". За інформацією АМКУ, ця змова призвела до обмеження конкуренції на ринку роздрібної торгівлі продовольством.

АМКУ 29 квітня 2015 року виніс рішення за справою проти 14 великих торгівельних мереж, розпочатій два роки тому, оштрафувавши їх за картельну змову, що призвела до невиправданого підняття роздрібних цін в столичних супермаркетах на 22-70%. Серед порушників значиться і компанія "МЕТРО Кеш енд Керрі Україна". Висунуті звинувачення стосуються подій 2010-11 років, коли в "МЕТРО Кеш енд Керрі Україна" Терентьєв опікувався юридичними питаннями — зокрема, був керівником юридичного відділу, керівником відділу фінансового контролю, директором департаменту координації розвитку, директором з контролю дотримання законодавства і корпоративних стандартів. 

Як генеральний юрисконсульт ПАО "АрселорМіттал Кривий Ріг" у 2013 виграв судову справу щодо захисту ділової репутації підприємства проти профспілок, які звинувачували керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" у порушенні трудового законодавства — зокрема, у масових скороченнях штату, зниженні заробітної плати, витрат на охорону праці та поліпшення умов на робочих місцях, невиконанні Колективного договору та інвестиційних зобов'язань. 

У 2013 році отримав звання "кращого юрисконсульта" за версією видання "Юридична практика". http://pravo.ua/news.php?id=39002

Декларація

За 2014 рік  Юрій Терентьєв як сукупний дохід задекларував 1 млн 218 тис. 81 гривень доходів заробітної плати. Окрім того, задекларовано дохід від дивідендів та відсотків на 666 тис. 866 гривень.

У власності має квартиру у Києві на вул.Щекавицькій площею 155,6 кв. м (вартістю 2 млн 490 тис. 320 гривень) і автомобіль Jaguar XF 2012 року випуску (придбаний за 450 тис. гривень). Річні витрати на утримання майна склали 30 тис. гривень. На рахунках у банках - 4 млн гривень (усі вкладені у 2014 році) у Альфа-Банку. 

Родина Терентьєва задекларувала 853 374,55 гривень. У власності його дружини - автомобіль Jaguar X-Type 2008 року випуску. На рахунках членів родини - 0,5 млн гривень у Альфа-Банку та Універсалбанку.

Цитати

"8--10 років тому багато іноземних рітейлерів (компаній з роздрібної торгівлі) хотіли прийти в Україну. Мова йшла не тільки про "ІКЕЮ", а й про світового лідера -- американський "Волмарт". Але від планів своїх вони змушені були відмовитись і закрили українські офіси головним чином через неможливість прозоро отримати земельні ділянки. Тобто, для збільшення конкуренції і зниження цін для споживачів потрібно було вирішити проблему прозорого функціонування ринку землі... А не проводити наради про необхідність зниження цін...."

"Голос України"

 

Фізіогномічний аналіз Юрія Терентьєва

Дізнатися більше про фізіогномічний аналіз Юрія Терентьєва