Давід Сакварелідзе

Народження та освіта

Народився  15 вересня 1981

Закінчив юридичний факультет Тбіліського державного університету ім. І.Джавахішвілі (1999-2004); факультет політології Університету Святого Бонавентура, Нью-Йорк, США (2001-02); факультет регіонального управління Університету Toyo University Itakura, Японія (2006-07).

Кар'єра

У 2003-04 – фахівець судового департаменту, член Комісії юридичних реформ і встановлення юридичної термінології Міністерства юстиції Грузії. У 2004-05 – головний радник Управління підготовки проектів юридичних актів та експертизи Служби взаємодії Президента з Урядом та іншими держорганами та з юридичних питань Адміністрації Президента Грузії. У 2005-06 – керівник міської служби генеральної інспекції охорони правопорядку Тбіліської мерії.

У 2007-08 – заступник голови адміністрації Офісу Генерального прокурора, прокурор регіону Мцхета-Тіанеті, потім – регіону Шида Картлі і Мцхета-Тіанеті.

З 2008 – перший заступник Головного прокурора Грузії (протягом року поєднував з посадою прокурора м Тбілісі). 2012 подав у відставку за власним бажанням.

На початку 2015 запрошений до роботи в Генпрокуратурі України. Отримав українське громадянство та пройшов процедуру позбавлення грузинського громадянства. Із 16 лютого 2015 – перший заступник Генерального прокурора України, відповідальний за кадрові питання, євроінтеграцію, реформування органів прокуратури України. Входив до складу групи, яка займалася імплементацією закону про Антикорупційне бюро.

Нагороджений Орденом Честі (Грузія) в 2008.

"Моя главная цель — сделать максимум для создания современной системы прокуратуры в Украине, которая будет служить интересам общества. Грузинская команда не искала работу в Украине. Мы приехали заниматься делом и надеемся, что результаты будут".

"Реорганизация Генеральной прокуратуры будет завершена до 20 июля".

"Если результаты нашей работой не будут удовлетворительны через какой-то определенный срок времени, через год я готов покинуть свою должность, я вам обещаю. Так что мы берем ответственность за результаты, а не за какую-то должность".

"Как вы уже знаете, скоро вступит в силу новый закон о прокуратуре. Это произойдет 25 апреля. Конечно же, система должна готовиться к новым задачам и к новым вызовам. Поэтому мы расписали примерные сроки времени - с 20 марта до 20 июля, когда мы собираемся реализовать этот процесс. Это примерные сроки».

"Зараз ми бачимо, як незадоволена маса народу штурмує Раду. Це ніколи не закінчиться, якщо люди в Україні, населення, громадяни України і на Сході і на Заході не відчують реальних змін. А як можна реальні зміни провести? Абсолютно радикальними, абсолютно прямолінійними реформами». 

"Якщо уряд не усвідомлює, якщо уряд не зрозуміє, що їм доведеться пожертвувати своєю кар'єрою, можливо, своїм бізнесом, своїми родичами, зіпсувати стосунки з друзями, можливо, або з колегами, або з політичними соратниками, нічого не вийде, нічого не вийде".

"У чому може Путін перемогти? Путін переможе, якщо Україна буде схожа на Росію своїми системами, корупційними системами".

Інститут прокуратури в Україні має залишити свою закритість та корупційну діяльнсть у минулому та перетворитись на відкритий і прозорий орган влади, що служить українському народу. Для цього необхідно звільнити прокуратуру від зайвих функцій, які залишились з радянських часів та сконцентруватись на двох задачах: боротьба з корупцією та кваліфікований нагляд за слідством.

"В Україні є багато талановитої молоді як в правоохоронних органах, так і в приватному секторі, яких потрібно долучати до реформування прокуратури."

Бізнес

Інформація про володіння бізнесом або причетність до бізнесових структур відсутня.

Політика

Депутат парламенту Грузії (обраний в жовтні 2012) Один з лідерів правоцентриської партії «Єдиний національний рух» очільником якої є Міхаїл Саакашвілі. 

«Я переконаний, що успіх України, її формування справною європейською державою, дасть новий поштовх усім, хто бореться за свободу країни, до проведення нових, більш сміливих реформ. А для Грузії це є просто продовженням своєї боротьби - це один фронт! Абхазія, Крим, Цхінвалі та Луганськ, злочинний світ і тотальна корупція - це різні сторони одного ворога, одного виклику, і де б ми не боролися, і ворог, і союзник у цій боротьбі один і той же!»

Результати діяльності

Під час реформування грузинської прокуратури кількість робітників була скорочена, при населенні 4,5 млн., із 1850 до 350. Новых прокуроров нанимали на работу только путем конкурса, а тех, кто проходил переаттестацию и тренинги – оставляли. Всем существенно повышали заработную плату.

«Коли я починав роботу в 2002 році, моя зарплата була 20 доларів, але після приходу до влади нового уряду зарплата почала зростати завдяки тому, що такі як ми … стали учасниками процесу реформ … Ми зуміли в 2003 році збільшити зарплату на 120 доларів, потім вона стала 220 доларів, потім 450, потім 700, але ми всі знали, що ми – учасники цього процесу, і кожен з нас кладе хоча б одну цеглину в будівництво держави. Тому я знаю, що діючі зарплати в прокуратурі України мінімальні, але сьогодні ми почали працювати над цією темою».

«Коли ми починали реформи в Грузії - країна була практично банкрутом. Весь бюджет держави становив 300 мільйонів доларів. Через рік, завдяки тим механізмам, які ми пропонували, які були закладені в законі, нам вдалося повернути до держбюджету 1 мільярд 400 мільйонів ларі (ред. 1 долар приблизно 3,5 ларі). Якщо цю суму помножити на 10, за українськими мірками, це складе 10 мільярдів. Я думаю, ви зі мною погодитеся, що ця сума Україні не завадить. Це можливо зробити, якщо йти дуже жорсткими, але впевненими кроками. Звичайно ж, це самий патріотичний вчинок, який може зробити слідчий, паралельно війні за цілісність України. Тут, я маю на увазі, що всі нелегальні гроші, які випливали з України або на сьогоднішній момент знаходяться тут, їх все ще можна повернути в державу. Головне працювати 24 години і знайти правильних людей, які будуть цим займатися».

За опитуваннями, у 2005 полицейським довіряли лише 5% грузин, а в 2011 – уже 87%.

 «Сама система себе ніколи не змінить. Вона буде себе захищати. Тому потрібні люди ззовні, причому не з урядового сектору, а з громадянського суспільства або приватного сектора, які будуть дивитися на все з іншої точки зору. Звичайно, що сама система себе ніколи не очистить. Самі суди себе не очистять».

«Неможливо провести реформу тільки в суді, або тільки в прокуратурі, або тільки в МВС, якщо не підійти до питання комплексно. Тому треба проводити успішні і вдалі реформи в усіх напрямках. У нас в Грузії все це відбувалося паралельно. Ми провели реорганізацію всіх судів. Ми залишили старих суддів, але вони не розглядали справи. А для цього ми набирали нових. Думаю в Україні має статися щось аналогічне і цим питанням вже займаються. І я сподіваюся, що все це буде відбуватися синхронно. Наприклад, у Грузії судова реформа проходила приблизно 2-3 роки».

У 2012 Генпрокуратура Грузії звинуватила його в тискові на бізнесменів з метою примусити придбати амортизовані та непридатні будівлі. Слідча служба Мінфіну Грузії розслідує справу з продажу та викупу комерційних площ на території тбіліського парку Ріці в 2006, коли Сакварелідзе був членом комісії з управління та продажу земельних ділянок мерії Тбілісі.

Зв’язки

У 25 років став представником у суді екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

«Если не хочешь решить проблему – создай комиссию. Во времена Шеварднадзе были тысячи комиссий, но проблемы не решались. Саакашвили назначил на ключевые должности людей, которые реально хотели реформ. После чего систему начали строить с нуля».

«Ми, в першу чергу, націлені на результати нашої роботи. Не має значення, де ми працюємо - в генеральній прокуратурі чи в антикорупційному бюро... Ми готові поділитися своїм досвідом, що неодноразово заявляв лідер нашої команди Михайло Саакашвілі. Необхідно допомогти українцям знайти молодих, талановитих, вмотивованих людей, щоб вони поміняли систему».

Декларація

У декларації про доходи за 2014 задекларував 37 400 ларі (близько 526 715 грн. за курсом НБУ на 25 лютого) та квартиру площею 100 кв. м. На утримання свого майна у 2014 витратив 27 тис. грн., на сплату основної суми кредиту – 705 тис.грн., на сплату відсотків за кредитом – 300 тис. грн.

За даними сайту.

 

Фізіогномічний аналіз Давіда Сакварелідзе

Дізнатися більше про фізіогномічний аналіз Давіда Сакварелідзе