Шокін Віктор Миколайович

Народження та освіта

Народився 4 листопада 1952 в Києві.

У 1970-72 навчався в Українській сільськогосподарській академії. У 1972-75 працював техніком у столичному Центральному республіканському ботанічному саду АН УРСР, старшим техніком НДІ "Оріон", проходив строкову військову службу (м. Йошкар-Ола).

У 1980 році закінчив Харківський юридичний інститут ім.Ф.Дзержинського.

Кар’єра

У 1981-89 працював у прокуратурі Московського району Києва – стажистом, слідчим, старшим слідчим. З 1989 – старший слідчий з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури м. Києва; у 1994-97 – начальник відділу прокуратири столиці з нагляду за діяльністю спеціальних підрозділів, які боролися з організованою злочинністю.  

З 1999 – слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури України. У 2002-03 – заступник Генпрокурора України (Генпрокурором в цей час був Святослав Піскун). У 2004, після повернення Піскуна, відновлений на посаді заступника генпрокурора та обіймав її до 2007. У 2007 вийшов на пенсію.

Із 26 червня 2014 – заступник Генпрокурора України Віталія Яреми та одночасно – начальник ГУ у кримінальному провадженні. Член колегії ГУ.

З 15 лютого 2015 Генеральний прокурор України

Державний радник юстиції 3 класу. Заслужений юрист України. Почесний працівник прокуратури.

Бізнес

Інформація про участь у бізнес-структурах відсутня.

Політична діяльність

Членство в політичних партіях після 1991 не зафіксовано.

Зв’язки

У листопаді 2014 заступником прокурора Одеської області призначено Тетяну Горностаєву,  доньку Шокіна. Її чоловіка, Олексія Горностаєва, у вересні 2014 призначено заступником прокурора Київського району Одеси, а його батька, Миколу Горностаєва, - заступником прокурора Дніпропетровської області.

Тетяна Горностаєва в інтерв’ю 368.media розповіла, що Шокін не є її біологічним батьком, але певний час був одружений з її матір’ю; за її словами, цей шлюб та її спілкування з Шокіним завершилися 2004.  

Результати діяльності

У 1990-х вів справу «Білого Братства». Марина Цвигун, яку участники "Білого братства" називали «Марія Деві Христос", отримала 4 роки в’язниці..

У 2001, за словами Шокіна, він відмовився вести справу проти Тимошенко, за що, за його твердженням, був звільнений з прокуратури.

У 2005 відкривав справи проти Бориса Колеснікова, Євгена Кушнарьова, Ігоря Коломойського.

У  2005 тодішній глава СБУ Турчинов звинуватив Шокіна в причетності до «зливу інформації» у справі Гонгадзе, що, за твердженням Турчинові, завадило затримати в Ізраїлі одного з основних фігурантів – Пукача. Шокін виграв два суди у Турчинова про захист честі й гідності.

У лютому 2015 працівники Генпрокуратури та СБУ затримали колишнього голову фракції Парії регіонів Олександра Єфремова та Михайла Чечетова. Єфремову висунули обвинувачення за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та за ч.2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України; Чечетову – у зловживанні владою та підробці документів лічильної комісії при підрахунку голосів за «диктаторські закони» у січні 2014. Обох відпустили під заставу. Чечетов покінчив життя самогубством. У переддень його смерті Шокін повідомив, що незабаром Чечетову можуть висунути додаткові звинувачення.

Декларація

Згідно з декларацією за 2013, у власності має будинок близько 300 м2, дві квартири, близько 1 га землі. Авто не має.

За даними сайту.

 

Фізіогномічний аналіз Віктора Шокіна

Дізнатися більше про фізіогномічний аналіз Віктора Шокіна