Олександр Квіташвілі

Народження та освіта

Народився 15 листопада 1970 у Тбілісі (Грузія).

У 1992 закінчив історичний факультет Тбіліського державного університету за спеціальністю "Новітня історія Європи та США". 1993 отримав ступінь магістра у сфері державного управління у Школі державного управління ім. Вагнера Нью-Йоркського університету (США).

Кар’єра

1993 працював у фінансовому та адміністративному департаменті Медичного центру Атланти (США).

1993-95, після повернення до Грузії, - фахівець із адміністрування й фінансів у грузинському представництві Програми розвитку ООН (ПРООН).

1995-97 виконував обов'язки керівника грузинської місії Комітету допомоги об'єднаної методистської церкви.

1997-2002 – президент грузинської неурядової організації "Міжнародний фонд "Кураціо", який спеціалізується на реформуванні систем охорони здоров'я в країнах з перехідною економікою.

2002 – національний координатор ПРООН сектору охорони здоров'я, соціального захисту та освіти Програми економічного зростання та подолання бідності в Грузії.

Одночасно з 1995 по 2002 був консультантом міжнародних організацій в Азербайджані, Литві, Україні, Вірменії та Сербії.

2002-03 працював у Нью-Йорку – в Інституті Схід-Захід (EastWest Institute – EWI) та консультантом організації "Трансатлантичні партнери проти СНІДу".

У 2004-08 – робота в Інституті Схід-Захід: адміністративний директор, головний адміністративний директор і член ради правління Інституту. До його обов'язків входило управління центрами Інституту в Нью-Йорку, Брюселі, Празі та Москві, координація діяльності відділів роботи з персоналом, інформаційних технологій і загальне адміністрування.

Від січня 2008 до серпня 2010 – міністр праці, охорони здоров'я та соціального захисту Грузії.

У 2010-13 – в.о. ректора, потім ректор Тбіліського державного університету ім. Джавахішвілі.

Влітку 2014 увійшов до складу Стратегічної дорадчої групи з питань реформування охорони здоров'я України.

2 грудня 2014 отримав українське громадянство.

2 грудня 2014 призначений на посаду міністра охорони здоров'я України.

Бізнес

Інформації про участь у бізнес-структурах немає.

«В Україні чиновників корумпує бізнес. І доки підприємці не усвідомлять, що працювати за чесними, рівними для всіх правилами вигідно, нічого не зміниться».

Політична діяльність

Кандидатуру Квіташвілі на посаду міністра охорони здоров’я запропоновано партією "Блок Петра Порошенка".

Зв’язки

Дружна Ніколь – онука Ное Жорданія, голови уряду Грузії в 1918-21.

 Результати діяльності

За період його перебування на посаді міністра праці, охорони здоров'я та соціального захисту Грузії у країні проведено реформу охорони зоров’я.

Держава взяла курс на передачу бізнесу лікарень у власність із зобов’язанням не змінювати профіль дільності потягом тривалого часу.

За рахунок держави: здійснюється лікування соціально значимих захворювань, повністю сплачуються медичні послуги дітям до 3-х років і літнім людям – понад 60.

Введено ваучери на сплату послуг незахищеним прошаркам населення (мінімально необхідне медичне обслуговування); система ваучерів жорстко прив’язує адресне надходженя коштів до пацієнта, що стимулює конкуренцію між медичними організаціями.

Решта самостійно купують медичну страховку або медичні послуги; введена в дію програму «Дешеве страхування» допомагає середньому класу купувати страховку.

При реформуванні враховувався той факт, що раніше лікарям давали подарунки і хабарі; після реформи за незахищену частину населення платить держава, а решта як платили, так і платять – тільки не хабарі, а за страховку. 

Відроджено інститут сільських лікарів.

«Ми прийшли сюди не для того, щоб зробити косметичний ремонт, але для того, щоб будувати – наново. Ми не пропонуємо копіювати досвід Грузії. Можливо, це й недоцільно для країни, яка в 10 разів більша від Грузії, але перейняти певні принципи ми можемо».

Станом на березень 2015 залучив $348 млн. на реформи в охороні здоров'я в Україні, у тому числі $215 млн. від Світового банку на проект "Поліпшення медичних послуг для населення" та $133 млн. від Глобального Фонду (The Global Fund) на боротьбу  на боротьбу - це ни здоровэя з туберкульозом і ВІЛ/СНІД.

Декларація

За 2013 рік задекларував 76,6 тис. дол. (1 174 546 грн.) доходів; усі отримано в Грузії. Дохід членів сім'ї – 36 тис. дол. Йому належать земельна ділянка площею 1 162 тис. кв. м, квартира площею 132 кв. м, автомобіль Hyundai Tucson 2.0 Diesel 2008 року випуску. Його відрахування на недержавне пенсійне забезпечення становили 42,7 тис. дол., членів його сім'ї – 70,6 тис. дол.

За даними сайту.