Степан Полторак

Народження та освіта

Народився 11 лютого 1965 у с. Весела Долина Тарутинського району Одеської області.

1982 закінчив Веселодолинську середню школу, 1987 – Орджонікідзевське вище військове командне училище ім. Кірова МВС СРСР (Владикавказ), 1997 – Військову академію Збройних Сил України.

Кар’єра

На військовій службі – з серпня 1983. Службу проходив на посадах: командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади.

У березні 2002 з посади начальника Управління бойової та спеціальної підготовки Внутрішніх військ МВС України призначений начальником Академії ВВ МВС України у Харкові.

28 лютого 2014 Указом в.о. Президента України Олександра Турчинова призначений командувачем Внутрішніх військ МВС України.

15 квітня 2014, після реорганізації ВВ МВС у Національну гвардію України, призначений Верховною Радою командувачем Національної гвардії України.

14 жовтня 2014 призначений міністром оборони України. Від 27 жовтня 2014 – член РНБО.

2 грудня 2014 призначений на посаду міністра оборони України Верховною Радою нового скликання (обраною 26 жовтня 2014).

Генерал-полковник (23 серпня 2014). Кандидат педагогічних наук (2003; дисертація на тему "Педагогічні умови формування умінь командира підрозділу у майбутніх офіцерів МВС України"). Професор. Нагороджений медаллю "За бездоганну службу" ІІІ ступеня (1998), орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2006). Заслужений працівник освіти (2009). Почесний громадянин Харкова (2013).

Бізнес

Інформації про участь у бізнес-структурах немає.

Політична діяльність

Інформації про належність до політичних партій немає.

Зв’язки

Дружина – Інна Геннадіївна – військовослужбовець Національної академії Нацгвардії України, капітан міліції.

Результати діяльності

У листопаді 2014 створено Раду волонтерів, яка залучається до планування, реформування та забезпечення ЗСУ.

У грудні 2014 в Міноборони запроваджено систему перевірки через поліграф всіх керівників, що призначаються.

У березені 2015 у Міноборони запроваджено електронну систему закупівель. 

"Усунуто дублюючі функції, які були між міністерством оборони та Генштабом. Удосконалена взаємодія між структурними підрозділами, спрощено процедуру прийняття управлінських рішень, ліквідовано нормативно-правові акти, які перевантажували та гальмували систему управління оборонного відомства, оптимізували штатну структуру Міноборони та Генштабу. 12 департаментів реформовані, 4 – скорочені, більше 200 осіб скорочені. За короткий термін створено кадровий резерв чисельністю в 1432 військовослужбовці із учасників АТО та для заміщення вакантних посад керівництві Міноборони та Генштабу".

У березні 2015 проведено аудит діяльності державного підприємства "Готель «Козацький»; виявлено ряд фінансових порушень.

У березні 2015 пройшов перевірку відповідно до люстраційного закону "Про очищення влади".

"Збільшено чисельність ЗСУ до 250 тисяч. Значно збільшилась і чисельність ЗСУ і на Сході України. Запроваджено екстериторіальний принцип роботи з особовим складом. Розгорнуто чотири оперативні командування, нарощено угрупування військ за рахунок створення 10 бригад і одного полку. Впроваджено нові стандарти підготовки військ і органів управління, виходячи з досвіду здобутого за час проведення АТО".

Декларація

За 2013 рік задекларував 149 637 грн. доходів. У декларації не вказано їх джерело. Сім'я задекларувала 46 032 грн. доходів. У власності або оренді його та сім'ї – квартира площею 89 м кв.; у власності або оренді сім'ї – земельна ділянка площею 679 м кв.

Іншого майна, транспортних засобів та вкладів у банках Полторак та його родина не мають. Відомості про їх фінансові зобов'язання у декларації відсутні.

За даними сайту.