Екатеріне Згуладзе-Глуксманн

Народження та освіта

 Народилася 18 червня 1978 в Тбілісі.

 У 14 років отримала стипендію за програмою Freedom Support Act, і протягом року навчалася в американській школі у штаті Оклахома, США. Закінчила факультет міжнародної журналістики Тбіліського державного университету.

 Кар’єра

1994, у 16 років, почала працювати перекладачем в італійській компанії, яка досліджувала нафтовий потенціал Грузії. До 1999 працювала асистентом у TACIS (програма технічної допомоги Євросоюзу для пострадянських країн), у проекті розвитку митниці. З 1999 – у проекті Світового банку з розвитку середньої освіти.

У 2004-05 – один із трьох директорів у грузинському відділенні американського урядового агентства Millenium Challenge Corporation – організації "Виклики тисячоліття – Грузія".

 У 2005-12 – перший заступник міністра поліції та громадського порядку Грузії. З 19 вересня 2012, протягом місяця, перебувала на посаді міністра – після скандалу, пов’язаного із оприлюдненням відео про тортури в тбіліській в’язниці та відставки міністра поліції та громадського порядку Бачо Ахалая.

Після парламентських виборів у 2012 та закінчення кар’єри в МВС Грузії жила у Франції зі своїм чоловіком, французьким журналістом та кінематографістом Рафаелем Глуксманном.

Від 13 грудня 2014 – громадянка України.

Від 17 грудня 2014 – перший заступник міністра внутрішніх справ України.

 Бізнес

 Інформації про участь у бізнес-структурах немає.

 Політична діяльність

 Інформації про належність до політичних партій немає.

 Результати діяльності

Команда, до якої належала Згуладзе в уряді періоду президентства Саакашвілі, реалізувала реформу правоохоронних органів Грузії. Міністерство держбезпеки було розформовано, його функції перейшли до інших відомств. Основними підрозділами Міністерства поліції та громадського порядку стали патрульна служба та кримінальна поліція.

ДАІ було ліквідовано, оскільки вважалося джерелом корупції. 15 тисяч працівників ДАІ було звільнено за одну ніч. Три місяці, поки реформували автоінспекцію, на дорогах не було ніяких служб. Патрульну поліцію оновили повністю.

Протягом 2-х років з Міністерства поліції та громадського порядку було звільнено 75 з 85 тисяч осіб. Штат правоохоронців скорочено втричі: станом на 2005 їх було 90 тис., у 2007 – 30 тис. За 2 роки довіра населення до правоохоронних органів зросла до 60%.

Показником успішності реформ називають практично повну ліквідацію "злодіїв у законі".

 У Генеральній інспекції Міністерства поліції та громадського порядку працювали близько 100 осіб, які відловлювали корупціонерів всередині системи, використовуючи провокації («підстави»). Було ув’язнено приблизно 1000 корумпованих працівників міліції, 300 прокурорів, близько 50 суддів і 7 міністрів.

 "Ми діяли дуже агресивно перший рік. Ми арештовували, арештовували й арештовували. І робили це публічно, при камерах, некрасиво, це було принизливо для всіх. Цей підхід повинен показати – перед законом всі рівні. З цього почалося зростання довіри населення до нас. З тих пір я не вірю ні в який культурний багаж, менталітет і легендарні традиції. Традиції можна міняти".

У період з 2008 Грузія також перебувала в умовах війни з Росією.

Оцінки грузинських реформ в цілому позитивні – головним досягненням вважається те, що вдалося побороти корупцію. Опоненти стверджують, що винятково позитивна інформація про реформи, яку отримували за кордоном, є результатом зовнішньої комунікаційної діяльності Згуладзе; ця діяльність, за їхніми твердженнями, була одним з ключових напрямків її роботи в міністерстві.

У січні 2015 розпочалася реорганізація системи МВС України.  У лютому з 33 тисяч кандидатів вступити на службу до нової поліції (патрульної служби) відібрали 1500 осіб. У березні 2015 Згуладзе презентувала перший набір патрульних поліцейських, їхню форму й засоби зв’язку.

Зв’язки

Представниця уряду екс-президента Грузії Саакашвілі. Запрошена на посаду в МВС міністром внутрішніх справ Вано Мерабішвілі; як і інший міністр, з яким вона працювала, Бачо Ахалая, він був ув’язнений після приходу нової влади за звинуваченнями у перевищенні службових повноважень, привласненні чужого майна, підкупі виборців,  зловживанні службовим становищем та ін.

 Після зміни влади в результаті парламентських виборів 2012, за твердженням Згуладзе, команда прем’єра Іванішвілі пропонувала їй роботу, але вона відмовилася.

 Декларація

Задекларувала 20 тис. євро (369 577 грн.) доходів у 2013, отриманих нею у Франції.; 17 тис. євро (314 140 грн.) у банках, 5 тис. з яких – у Грузії, а 12 тис. – у Франції. У власності має квартиру площею 220 кв. м.

За даними сайту.

 

Фізіогномічний аналіз Екатеріне Згуладзе-Глуксманн

Дізнатися більше про фізіогномічний аналіз Екатеріне Згуладзе-Глуксманн