Віктор Муженко

Народження та освіта

Народився 10 жовтня 1961 у с. Виступовичі Овруцького району Житомирської області.

У 1983 закінчив Ленінградське вище загальновійськове училище; 1996 – Академію Збройних Сил України; 2005 – факультет підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України.

Кар’єра

У 1983-92 проходив офіцерську службу у Закавказькому військовому окрузі: командир мотострілецького взводу, командир мотострілецької роти, командир мотострілецького батальйону.

У 1992-2000 служив у  Прикарпатському військовому окрузі: офіцер, потім старший офіцер відділу бойової і морально-психологічної підготовки танкової армії; старший офіцер відділення тактичної підготовки відділу бойової підготовки танкової армії; начальник штабу – заступник командира полку танкової армії; командир полку.

У 2000-03 – начальник штабу – заступник командира дивізії Північного оперативного командування.

Із квітня 2003 до липня 2004 – начальник штабу – перший заступник командира механізованої бригади Українського миротворчого контингенту багатонаціональних сил зі створення умов стабільності та безпеки в Республіці Ірак.

У 2005-10 – заступник командира корпусу, потім начальник штабу-перший заступник командира армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України.

У 2010-12 – командир 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ.

10 травня 2012наказом міністра оборони України МихайлаЄжеля призначений заступником начальника Генерального штабу ЗСУ.

У грудні 2013, за міністра оборони Павла Лебедєва, відсторонений від посади через звинувачення у розголошенні державної таємниці.

У березні 2014, за міністра оборони Ігоря Тенюха, звинувачення було знято.

20 травня 2014 призначений 1-м заступником керівника Антитерористичного центру при СБУ.

Від 3 червня 2014 – начальник Генерального штабу ЗСУ.

Від 6 липня 2014 – член РНБО.

Нагороджений орденом Данила Галицького (2004).

 Бізнес

Інформації про участь у бізнес-структурах немає.

Політична діяльність

З 2010 по сьогодні – депутат Житомирської обласної ради. Обраний за списком «Партії регіонів». Член постійної комісії облради з питань законності, правопорядку і прав людини. Позафракційний.

У лютому 2014 вийшов із Партії регіонів

 Зв’язки

 Інформація відсутня.

 Результати діяльності

 Карта АТО

За період перебування Муженка на посаді начальника Генштабу:

Сепаратистські заворушення на Донбасі переросли в збройну агресію Росії проти України: 27 січня 2015 ВР визнала Росію державою-агресором;

У небі над Донеччиною бойовиками збито малазійський літак Боїнг, загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу;

Українські війська втратили контроль над 409,3 км українсько-російського кордону;

Окупаційні війська отримали вихід до моря в районі Маріуполя;

Втрати української військової авіації з 3 червня 2014 (станом на квітень 2015) склали 5 (загалом – 10) гелікоптерів та 11 літаків;«Не хотів би називати якісь терміни, але я переконаний, що активна фаза АТО закінчиться нашою перемогою набагато швидше, ніж це можна собі уявити. Не хочу загадувати наперед, називати там якусь кількість днів, годин чи місяців. Але як тільки ми закінчимо активну фазу, то відразу зможемо порахувати аж до хвилини, скільки це тривало». (report.if.ua, 1 серпня, 2014)

Відбулися події, названі як Іловайський (втрати – понад 200 українських бійців) та Дебальцевський котли. Під час боїв на Дебальцевському плацдармі в полон до бойовиків потрапили понад 90 військовослужбовців ЗСУ, 82 пропали без вісті, загинуло близько 100. У Дебальцевому внаслідок дій окупантів загинули також 500 мирних мешканців.

У середині квітня 2014 Україна контролювала близько 52% території Донецької та Луганської областей, сепаратисти – 48%. На підвладних Києву територіях проживало 23% мешканців, на захоплених – 77%.

У вересні 2014 Україна контролювала понад 70% регіону (близько 37 тис км2), де до початку активних бойових дій проживало 42% їх населення. Зокрема, на Луганщині за цей час у бойовиків було відвойовано Новоайдарський, Попас­нян­­сь­­­кий, майже весь Ста­нично-Лу­ганський та частину Слов’яно­сербського райони, а також території, підпорядковані міськрадам Сєверодонецька, Лисичанська, Рубіжно­­го, частину населених пунктів Луганської та Первомайської міськрад. На Донеччині – Сло­в’я­­­нський, Костянтинівський, Артемівський, Мар’їнський, біль­­шу частину Ясинуватсь­­кого, Волноваського та Тельманівського районів, частину Старобешівського та Новоазовського, а також низку міськрад обласного підпорядкування, розташованих на їх територіях або поруч, включно з Авдіївською та Дебальцівською.

Станом на квітень 2015 Україна контролює близько 66% Донецької та Луганської областей - територію площею близько 35 тис. км2, (загалом територія Донецької та Луганської областей складає 53 км 2).

За оцінками військових США, на сході України нині надають підтримку проросійським бойовикам близько 12 тисяч військовослужбовців із Росії, переважно це військові радники, оператори передових різновидів озброєнь і особового складу фронтових військ. Речники Генштабу в офіційних повідомленнях не констатують присутності російських військ в Україні; у зведеннях використовується формулювання «незаконні військові угрупування» та констатується скупчення російських військових на україно-російському кордоні, постачання військової техніки та озброєння.

"На сьогодні у нас є факти участі російських військовослужбовців, громадян РФ у складі НВФ в бойових діях. Бойових дій з підрозділами регулярних військ російської армії ми не ведемо" (29 січня 2015) 

 «Я відчуваю провину за всі втрати в ході АТО. в якій мірі, в моральному чи якомусь іншому плані – це питання до відповідних структур» (брифінг, 9 грудня, 2014)

Сталися терористичні акти у сімох містах: Харків (6 вибухів, загинуло 4 громадян), Одеса (6 вибухів), Маріуполь (обстріл, вибух, підрив на мині – 34 загиблих, 96 отримали поранення), Краматорськ (загинули 17, поранено 64), Днепропетровськ (вибух), Запоріжжя (вибух), Київ (вибух).

7 лютого 2015 Головна військова прокуратура зареєструвала заяву з вимогою порушити кримінальну справу проти Муженка, подану журналістом Юрієм Бутусовим. У заяві зазначено: «17 січня Віктор Муженко взяв особисто на себе управління бойовими діями в районі Донецького аеропорту. Муженко відсторонив від оперативного планування командувача сектору "Б" АТО генерала Довганя, не взяв до уваги дані розвідки, і не запросив оцінку тактичної обстановки від командирів військових частин, в зоні відповідальності яких знаходився аеропорт. За наказом начальника Генерального штабу 6-та рота 93-ї окремої механізованої бригади була кинута в атаку на монастир поблизу села Піски по мінному полю, встановленому раніше українськими військами. В результаті підриву на своїх мінах загинуло два українських військовослужбовців, понад 10 отримали поранення. Підриви дозволили противнику заздалегідь виявити нашу атаку, і він зумів завдати нашому підрозділу нові втрати. Виконання бойового завдання було зірвано, мінне поле заважало евакуації поранених».

20 лютого 2015 Муженко був викликаний Комітетом Верховної Ради з нацбезпеки для обговорення ситуації в Дебальцевому.Начальник Генштабу на засідання не прибув через службове відрядження.

У жовтні 2014 Слідчим комітетом Росії проти Муженка було порушено кримінальну справу з обвинуваченнями у «геноциді жителів сходу України». Подібні звинувачення було висунуто також проти Валерія Гелетея (на той момент міністр оборони України), Олега Микаца (на той момент командира 25-ї бригади) та командирів 93-ї бригади (імена не були публічно вказані).

Станом на березень 2015 близько 60 тисяч українських військовослужбовців взяли участь в антитерористичній операції. Станом на 20 березня 2015 статус учасника АТО отримали 11 748 військовослужбовців та працівників ЗСУ.

Протягом АТО поранено 6226 військовослужбовців (в перші два місяці – більше 200). Із них вояків ЗСУ – 1223, МВС – 366, Нацгвардії – 605, прикордонників – 372, СБУ – 63, МНС – 15 - за даними речника АТО.

Від початку АТО (з 6 квітня 2014) до 2 березня 2015 за словами речника Генштабу, загинув 1541 військовослужбовець. З них: вояків ЗСУ – 1223, бійців Нацгвардії – 132, МВС – 101, прикордонників – 63, працівників СБУ – 7, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій – 15. (У перші 2 місяці на Сході загинули 125 українських силовиків, серед них 96 — ЗСУ, 22 – МВС, СБУ, прикордонники). За даними прес-служби Міністерства оборони, від початку проведення АТО (6 квітня 2014) станом на 1 лютого 2015, на Донбасі загинули 1750 українських військових.

Станом на 6 квітня 2015 в полоні бойовиків перебуває 400 українських військових.

У квітні 2014 Верховна Рада звільнила від проходження військової служби в особливий період студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання.

Запроваджено фінансове заохочення українських віськовим. Станом на 31 березня 2015 за знищену військову техніку ворога та успішне виконання бойових завдань передбачено виплату винагород на суму майже 15 мільйонів гривень. Виплачено понад 1 мільйон гривень. Загалом на розгляд до штабу АТО вже надійшли документи на виплату грошових винагород за  261 знищену одиницю бойової ворожої військової техніки, 78 виконаних бойових завдань та понад 2000 тисяч підтверджених фактів безпосередньої участі у бойових діях.

Декларація

 Декларації у відкритому доступі немає.

 

Фізіогномічний аналіз Віктора Муженка

Дізнатися більше про фізіогномічний аналіз Віктора Муженка