Особиста відповідальність громадянина — інвестувати в суспільство

Популізм несе загрозу не меншу за зовнішню агресію
25 жовтня 2016, 18:21

Дві з половиною тисячі років тому давні греки опинилася перед складним вибором. Традиційна модель суспільства розвалилася. Люди вже не вірили богам, і не було ідеї, яка б їх об’єднувала.  Саме в той момент філософи відродили визначення людини як суспільної істоти. Древні греки затвердили – людина є human politics, тобто особа, яка завжди живе у суспільстві. Людина – істота соціальна і інтереси соціума стоять в пріоритеті.

Людство зробило кілька кіл у розвитку і знову стало перед вибором напрямку шляху. Ідеології вичерпали себе, популізм набув загрозливих масштабів. Філософія знову надає сенсу пошуку в...

Інформаційна війна: як не програти

В інформаційній війні найважливіше - критично ставитися до будь-якої інформації, якщо вона для вас важлива. Детальніше - у дискусії політиків, фахівців і блогерів

04 вересня 2015, 13:16
"Валютний" закон: захист позичальників, популізм чи смерть для економіки?

Верховна Рада ухвалила законопроект №1558-1, який зобов'язує банки реструктуризувати всі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості, за курсом на дату укладання такого договору (тобто, в більшості випадків, за курсом 5,05 грн за долар). Однак після хвилі обурення у соцмережах деякі депутати заявили про відкликання голосів, а загалом у Верховній Раді заговорили про необхідність скасування цього закону. У що виллється прийняття цього закону, і які є шанси на повернення до "як було" - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

03 липня 2015, 14:48
Греція: дефолт на порозі?

Країни єврозони відкинули прохання Греції про продовження програми порятунку її економіки. Протягом найближчих днів Греція повинна або домовитися про реструктуризацію своєї заборгованості, або оголосити дефолт у зв'язку з невиконанням чергового платежу МВФ, що становить 1,6 млрд євро. Через зростання побоювань щодо дефолту і виходу країни із єврозони уряд країни уже оголосив тижневий мораторій на виплату банківських вкладів. Чи неминучий дефолт Греції, і які наслідки він матиме для країни зокрема і Європи в цілому - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

30 червня 2015, 15:00
Саакашвілі в Одесі: чи помічний грузинський досвід

Президент Петро Порошенко призначив Міхеїла Саакашвілі головою Одеської обласної державної адміністрації. Однією з головних причин свого відрядження до Одеси сам Саакашвілі назвав досвід боротьби з контрабандою і наведення ладу з криміналітетом у себе на Батьківщині. Чи є у нього шанси на проведення реальних реформ в Україні - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

27 червня 2015, 12:30
Протести у Вірменії: чи буде зміна влади?

До протестних акцій проти підвищення цін на електроенергію, які розпочалися зі столиці Вірменії Єревану, приєдналися й інші міста країни; акції на підтримку мітингувальників відбулися у США та Європі. Учасники акцій протесту наголошують, що вони мають "соціальний, а не політичний" характер. При цьому жодна зі сторін конфлікту не хоче іти на поступки іншій. Про те, чи можна вважати протести у Вірменії новим "Майданом", і чи призведуть вони до зміни політичного курсу країни - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

25 червня 2015, 14:30
СБУ vs. ГПУ: Хто кого?

Голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що колишній заступник генпрокурора Віталія Яреми Анатолій Даниленко отримував злочинні доходи від нафтобази "БРСМ-Нафта" під Васильковом, де з початку минулого тижня триває ліквідація пожежі, і навіть був фактично її співвласником. У відповідь Генпрокуратура викликала його на допит. А згодом – з'явилася інформація, що президент Петро Порошенко готує подання до Верховної Ради про звільнення Наливайченка з посади. Які шанси на "перемогу" в кожної зі сторін - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

16 червня 2015, 12:50
Пожежа на нафтобазі під Києвом: хто винен і що робити

Увечері понеділка, 8 червня, на нафтобазі "БРСМ" поблизу Василькова, що на Київщині, спалахнула пожежа. До вечора вівторка пожежним вдалося локалізувати загоряння, проте пожежа триває. Про те, що призвело до такої ситуації і як поводитися у ній пересічним містянам - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

10 червня 2015, 17:30