Пожежа на нафтобазі під Києвом: хто винен і що робити

Увечері понеділка, 8 червня, на нафтобазі "БРСМ" поблизу Василькова, що на Київщині, спалахнула пожежа. До вечора вівторка пожежним вдалося локалізувати загоряння, проте пожежа триває. Про те, що призвело до такої ситуації і як поводитися у ній пересічним містянам - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

   

КОМЕНТАРІ: 23 Додати коментар
Олександр Сіренко 12 червня 2015, 13:32 і
Еще немного про БРСМ. То, что вы не услышите от заказушников, которые прямо сейчас продолжают их мочить.
Будут попытки "легально" отобрать имущество у владельцев для покрытия убытков государства. Будет документ от правительства. Чтобы вы не сомневались, уже есть чек - около 40 млн грн, где преимущественно балансовая стоимость сгоревшей техники МЧС. Да, именно той МЧС, которая приехала на пожар "за бензином" и от него и сгорела. Несчастным мужикам без спецзащиты - не позавидуешь, и среди них действительно были герои. Но воровитое руководство - просто нужно разогнать без права занимать должности. Можно гнать их прям до зоны АТО, если что.
Олександр Турчинов 12 червня 2015, 10:42 і
Ця нафтобаза належала безпосередньо оточенню Віктора Януковича. Без будь-яких дозволів, порушуючи все, що тільки можна, вони розташувати за парканами військової частини нафтобазу для того, щоб можна було безкоштовно використовувати логістичну інфраструктуру. От такий банальний привід, - щоб заробити мільйони, вони наплювали на будь-які основи техніки безпеки, на здоровий глузд.
Відповідь щодо причин пожежі буде дана після того, як повністю завершиться її гасіння. Серед версій, які відпрацьовує Міністерство внутрішніх справ, не виключається нав мисний підпал, щоб приховати обсяги незаконної діяльності. Мотивація зрозуміла - велося слідство навколо цієї нафтобази і тих ресурсів, які там зберігалися. Розглядається також версія порушення техніки безпеки. Безумовно, не виключається версія диверсії, але перші дві - найбільш вірогідні.
Арсеній Яценюк 12 червня 2015, 10:25 і
З’ясувалося, що дозвіл на будівництво цієї бази підписувався Міноборони у 2010 році. Тому МВС, в рамках розслідування цієї кримінальної справи також повинно з’ясувати, хто підписував дозволи на те, щоб розмістити цю базу безпосередньо у близькості до військового об’єкту, і притягнути до відповідальності чиновників як Міноборони, так і місцевої влади.
Також я прошу Арсена Борисовича вжити заходів із притягнення до кримінальної відповідальності як директора бази, так і головного інженера, стосовно яких були складені протоколи про адмінправопорушення. Саме ці посадові особи відповідають за стан пожежної безпеки.
Сергій Куюн 11 червня 2015, 18:01 і

А знаете ли вы, что у БРСМ есть еще одна нефтебаза на Киевщине - в г. Переяслав-Хмельницкий. Туда идет все та же номенклатура продукции, которая догорает в Василькове - стабильный бензин, газовый конденсат, октаноповышающие присадки и прочие вкусности для автомобилей. Надеюсь, отличие этой нефтебазы от Васильковской хотя бы в том, что в ближайшем Эпицентре туда уже купили пару порошковых огнетушителей...

Микола Томенко 11 червня 2015, 13:55 і

Звільнені від контролю з боку держави суб’єкти господарювання зупинили вжиття будь-яких заходів, спрямованих на запобігання виникненню аварій та техногенних катастроф, на охорону атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів, поводження з відходами тощо. Яскравим прикладом цього стали події останніх місяців та останніх днів: пожежа в Чорнобильській зоні, яку ледве загасили, і пожежа на території нафтобази БРСМ-Нафта (Васильківський район Київської області).

Ганна Старостенко 11 червня 2015, 13:46 і
Вчора ввечері під час оперативного штабу було визначено, що жодних причин для хвилювання батьків та вихователів у дитячих садочках і пришкільних таборах столиці немає. За повідомленнями головного управління Держсанепідслужби у м. Києві та головного управління з питань надзвичайних ситуацій, рівень забруднення повітря знижується, а, крім того, комунальні служби продовжують вживати заходів для нормалізації ситуації
Ми постійно моніторимо ситуацію з рівнем забруднення, спілкуємося з нашими колегами з усіх профільних служб, за результатами чого проводимо інформаційну роботу з працівниками дошкільних навчальних закладів, пришкільних таборів, батьками. Наразі причин для паніки немає.
Володимир Омелян 11 червня 2015, 11:59 і

Першої доби після початку пожежі на нафтобазі БРСМ надійшла звістка про загибель там молодого хлопчини, пожежника з Укрзалізниці. Новини про смерть завжди зупиняють час навколо тебе, ти наче в лімбі.
Держава була неготова? Можливо, як і була неготова до Чорнобиля, вибуху реактора в Японії чи цунамі в США. Всіх запобіжних заходів запланувати неможливо. Водночас, все що могли - роблять. Були готові? Як і до війни!
Напрочуд цікаво, хто підписував дозволи на розташування там нафтобази, погоджував, закривав очі на порушення. Всі ці люди мають підписи, прізвища, посади, пам'ять. Можливо, тоді, на дачі показів, вдасться зрозуміти, так хто ж власник БРСМ, як містер чи херр Розенберг так вдало конвертував у гроші свій стартап у владі?
Можливо, після об'єктивного розслідування життя гвардійців кардинала і мушкетерів короля не доведеться перетворювати кожні будні у подвиг, боротьбу з усім, а спокійно, системно, щасливо жити, планувати і працювати?
Бо від займання, вибуху, катастрофи через жадібність одиниць не застрахований ніхто. Хмара попелу однаково накрила бідні хатини і вишукані котеджі.

Ольга Лень 11 червня 2015, 11:47 і

А мені цікаво, чи сядуть той або ті конкретні пожежні інспектори, що останні півтора року перевіряли роботу васильківської нафтобази БРСМ-нафта?
Тому що можна скільки завгодно волдати: "Куди дивився міністр такий-то, чи начальник ДСНС?", але це все волання не дасть жодного результату, доки конкретний чиновник на конкретному місці, що видає чи не видає конкретний папірчик і підписує конкретний акт перевірки не буде відповідати за наслідки своєї діяльності чи бездіяльності.

Дмитро Лиховій 11 червня 2015, 11:03 і
Пожежа на нафтобазі - це, звісно, трагедія й велика техногенна катастрофа. Але чи варто роздмухувати полум'я ще й журналістам?
Я розумію: недалеко від Києва, акредитація не потрібна, можна зробити красивий стенд-ап на тлі чорного диму, навіть селфі, а якщо постояти в кадрі подовше - забезпечити вибух цистерни онлайн. Та на другий день це шоу почало трохи набридати. Особливо - панічні зойки в ефірі і поширення замість підтвердженої інфи про потерпілих здогадок про сотні жертв.
Усе це, помножене на фактор ТБ (а для 1+1 це цілодобове шоу), появу Фейсбуку і подальшу інтернетизацію навіть відсталих верств населення перетворює пожежу на нафтобазі на подію року в Україні, ні більше ні менше. Авжеж, із Дебальцевого прямих репортажів не велося. А в Крячках пейзаж значно "фотогенічніший" у своїй фатальності.
І от уже жінки Києва евакуюють дітей світ за очі чи взагалі за кордон.
Я бачу більше шоу заради шоу й звичну для наших ЗМІ гіперболізацію (якщо вже повідомляти про щось - то до крику, з трьома знаками оклику і з префіксом "най-най"), аніж вілповідальне донесення точної, зваженої інформації.
Зорян Шкіряк 11 червня 2015, 10:53 і
У першу чергу, мова йде про халатність, абсолютно злочинну недбалість і ганебне і злочинне невиконання і недотримання правил пожежної безпеки саме власниками цієї нафтобази. Звичайно, розглядається і версія навмисного підпалу, але з огляду на ті події, які розвивалися останніми днями, і той стан, в якому перебувала база, я б усе таки основною версією виділяв те, про що я сказав: недбалість.
Там маса насправді всього: від взагалі будівництва і встановлення цієї бази поруч із військовою частиною, на якій зберігаються боєприпаси. Оту людину, яка дала цей дозвіл, потрібно посадити за ґрати. І я переконаний, що слідство встановить, що до чого.
Ця ситуація з нафтобазою "БРСМ-нафта", думаю, ще дасть дуже серйозний поштовх для того, щоб здійснити тотальну перевірку і таких об’єктів, і їхніх власників, і того, хто стоїть за цими, на мій погляд, надзвичайно злочинними схемами щодо нафтопродуктів.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Петро Порошенко:

Слід створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади

Люстратор

Степан Полторак Міністр оборони України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Юрія Терентьєва Голові Антимонопольного комітету України

Запитання до:

Екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка

Чому Мін’юст не організує масове подання позовів до ЄСПЛ від українських громадян до Росії за збитки, завдані внаслідок подій на Донбасі та у Криму?