СБУ vs. ГПУ: Хто кого?

Голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що колишній заступник генпрокурора Віталія Яреми Анатолій Даниленко отримував злочинні доходи від нафтобази "БРСМ-Нафта" під Васильковом, де з початку минулого тижня триває ліквідація пожежі, і навіть був фактично її співвласником. У відповідь Генпрокуратура викликала його на допит. А згодом – з'явилася інформація, що президент Петро Порошенко готує подання до Верховної Ради про звільнення Наливайченка з посади. Які шанси на "перемогу" в кожної зі сторін - у дискусії політиків, фахівців і блогерів.

КОМЕНТАРІ: 11 Додати коментар
Сергій Щербина 18 червня 2015, 16:57 і

Наблюдаю свежий тезис от президентских сил - "отставка Наливайченко - свидетельство разрыва "Венского пакта" Порошенко, Кличко и Фирташа". Так а шо, был таки пакт, или именины справляли?

Ольга Лень 16 червня 2015, 18:52 і

Якщо Порошенко хоче звільнити Наливайченка чи, припустімо, Шокіна, то йому доведеться знайти для депутатів аргументи більш переконливі, ніж: "Бо я так хочу!"

Павло Нусс 16 червня 2015, 16:20 і

Мои источники подтверждают, что искусственно спровоцированный Наливайченко конфликт происходит в рамках ребрендинга политической партии "Удар". Главой партии остается Виталий Кличко, условным лидером, "вождем" партии готовят Наливайченко.
Вероятность такого сценария - 99,9%.
Этот же процесс, только не по смене лидера а ребрендинг партии ожидает партия "Батьктивщина".

Віктор Небоженко 16 червня 2015, 16:12 і
Я не можу зрозуміти демократичного Президента Порошенка, який пройшов Майдан і показав себе з найкращого боку, а зараз став на бік корупціонерів з СБУ, яких намагається звільнити Наливайченко,  і тих, які торгують нафтою і які нелегально займаються бурштином і контрабандою в зоні АТО. Навпаки, за це Наливайченку треба дати медаль, а вони його знімають.
СБУ тепер стає ручною в руках Адміністрації Президента, як це було при Кучмі, Ющенку та Януковичу. Тепер будь-який глава СБУ казатиме: навіщо мені доля Наливайченка,  тихенько сидітиме і не боротиметься з жодними олігархами.
Володимир Фесенко 16 червня 2015, 16:09 і

Роздмухав конфлікт сам Наливайченко, і це було величезною помилкою з боку голови СБУ. У мене є пояснення, що він це зробив для самозахисту, і в принципі, це зрозуміло. Але тактика цього самозахисту, мені здається, була помилковою, особливо його заява, що він приведе "Альфу" до Генпрокуратури.  Він вирішив зіграти, як Коломойський, і думаю, результат буде той самий.  Я думаю, Наливайченко міг захистити себе і розв'язати цю ситуацію в менш конфліктний спосіб і з більшою вигодою для себе.

Валенин Наливайченко 16 червня 2015, 13:23 і

Немає жодного конфлікту або політики в роботі СБУ та ГПУ. У нас повна співпраця і ми завершили перший етап справи (збирання доказів для направлення для оформлення підозри) голові Конституційного суду, який злочинно сприяв узурпації влади злочинним режимом Януковича. Настав час оформляти підозру, розглядати справу у рамках кримінального провадження і виходити на подальші невідкладні процесуальні дії.
Спільна робота СБУ та ГПУ має підтримку президента. Голова СБУ доповідає президенту, як і визначено законом. Тут немає жодної політики, ми не витрачатимемо на це часу. Жодних інтриг, слід просто працювати згідно з законом.

Світлана Крюкова 16 червня 2015, 12:50 і
Блогосфера бурлит темой Наливайченко-Шокин. Кто у кого что украл. Сразу видно, что парни ведут себя не по-пацански. Если Порошенко пообещал дать Кличко, то есть Фирташу-Левочкину 50 процентов мест во власти, то он должен держать обещание. А то ведет себя как Янукович, то есть хозяин своего слова - слово дал, слово взял. В теории отставка Наливайченко, то есть разрыв союза с Фирташем должна привести к распаду фракции БПП и дальнейшем перевыборам в парламент. Чисто по-европейски. Жарким будет текущее лето.
Антон Геращенко 16 червня 2015, 12:44 і
Валентин Наливайченко, перед допросом в ГПУ, назвал фамилию заместителя Генерального Прокурора Яремы, который по его сведениям "крышевал" сеть заправок "БРСМ нафта" и который стал ее совладельцем. Это бывший зам Яремы - Анатолий Даниленко.
Оно и понятно. Содержать 140 гектаров прудов, ставков, большой дом и бассейн под Киевом, недвижимость за рубежом - дело недешевое.
Жаль только, что у Наливайченко желание называть вещи своими именами появилось перед допросом у следователя ГПУ.
Думаю, что дело "БРСМ нафты" станет для Президента и украинских правохранительных органов той самой лакмусовой бумажкой, на основании которой общество сделает свой окончательный вывод - будет ли меняться система правохранительных органов или нет.
Если органы отвечающие за справедливость и защиту прав человека продолжат бесцеремонно грабить народ, то третий майдан из предположений станет реальностью.
Сергій Лещенко 16 червня 2015, 12:36 і
Наливайченко знал, что его готовятся уволить в порядке зачистки людей Фирташа во власти. Выждав момент, он делает громкие заявления о Даниленко, хотя владел информацией еще в прошлом году. Через вброс информационной бомбы он хочет защитить себя от отставки. Фирменный прием Тимошенко образца 2005 года, когда она инспирировала "коррупционный скандал" через Александра Зинченко, чтобы не уходить с поста премьер-министра.
(Увольнение Наливайченко было неизбежно после слов Фирташа в Венской суде, где он представил Порошенко своей марионеткой. Соответственно, Порошенко был обязан показать, что это не так, выгнав людей Фирташа, часто заведенных во власть по квоте Кличко).
И еще. О том, кто такой Даниленко, я писал тогда, когда многие фамилии такой не слышали. По ссылке - мой блог за сентябрь 2014 года. Так же я писал о другом заме Яремы Герасимюке, который "сливал" международные санкции против Злочевского и Иванющенко. И подпись под постановлением об отставке Яремы я поставил одним из первых
Но я призываю не отождествлять прокуратуру Яремы и прокуратуру Шокина. Для меня это разные ведомства в силу того, что в новой прокуратуре нашлось место для Столярчука, Сакварелидзе и Горбатюка. Хотя, конечно, до идеала она тоже далека.
Денис Казанський 16 червня 2015, 12:34 і

Весьма печально наблюдать, как действующая власть идет гиблой проторенной дорожкой Виктора Ющенко. Конфликт между ГПУ и СБУ выглядит довольно неприглядно. Особенно если учесть, что он фактически уже перерос в конфликт Наливайченко и Порошенко.
Наезд на прокуратуру, которая полностью подконтрольна сегодня президенту, конечно, не пройдет даром главе СБУ. Вероятно, Наливайченко скоро уволят. И конечно, это будет выглядеть дурно, поскольку если Наливайченко в самом деле плохо работал, то увольнять его нужно было гораздо раньше, а выгонять его сразу после того, как он обвинил ГПУ в коррупции по конкретному эпизоду - похоже на откровенное крышевание коррупции в ГПУ.
Еще более гадко от того, что сор уже вынесли из избы. ГПУ фактически заблокировала визит Наливайченко в США. Можно представить, как все это выглядит в глазах американцев: крупный чиновник делает громкие антикоррупционные заявления, после чего ему перекрывают выезд из страны. Прямо какой-то СССР...

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Артем Ситник Директор Національного антикорупційного бюро

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Віктора Муженка Начальника Генерального штабу ЗСУ

Запитання до:

Екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка

Чому Мін’юст не організує масове подання позовів до ЄСПЛ від українських громадян до Росії за збитки, завдані внаслідок подій на Донбасі та у Криму?