12 жовтня 2015, 17:10

Прихильників ОУН-УПА стало більше за противників – опитування

Але без урахування думки Криму і частини Донбасу

41% українців підтримує ідею визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України, 38% опитаних – не підтримують, а 21% не визначилися. Про свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 1-6 жовтня 2015.

ставлення до УПА

Негативне ставлення суттєво зменшилося за останній  рік – з 51% у червні 2014 до нинішніх 38%. Приблизно в такій же пропорції зросло позитивне ставлення – відповідно з 30 до 41%.

Таким чином, уперше за роки дослідження цього питання  кількість прихильників визнання ОУН-УПА в Україні перевищила кількість противників.

Слід зазначити, що, починаючи з квітня 2010 максимально негативний рівень ставлення становив 61% (при позитиві 20%), а напередодні Революції гідності, у жовтні 2013, співвідношення було на рівні 52:24%. Однак тоді враховувался позиція кримчан та окупованої нині частини Донбасу, що впливало на загальний показник по Україні.

ставлення до УПА

Схід і Південь традиційно демонструють найнижчу підтримку ідеї визнання УПА (23 та 27%) - вона в 3 рази менша, ніж на Заході. В АР Крим, імовірно, вона була б ще нижчою.

Чим молодші респонденти, чим вищий рівень освіти і доходів, тим більше вони підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України. Суттєво вищою, майже в 3 рази, є підтримка ідеї серед україномовних респондентів.

ставлення до УПА

Аналогічну закономірність щодо ставлення до радянських стереотипів продемонструвало й опитування щодо ностальгії за СРСР.

Опитано 2000 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, окрім Криму. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,4%

ТЕГИ: упа