Кому дзвонити, якщо автобус запізнюється?

Хто винен у тому, що громадський транспорт не приходить вчасно і хто повинен за це відповідати?
02 квітня 2015, 12:39

Остап Українець

Остап Українець"Висновки"

 

 

 

 

Ситуацію, коли на смузі для громадського транспорту масово запарковані приватні авто, можна побачити у Києві уздовж майже всієї вулиці Червоноармійської (вона ж – Велика Васильківська). Маршрутки, тролейбуси та автобуси навіть не завжди можуть під’їхати до своєї зупинки.

Електронні табло, які мають сповіщати про інтервал руху громадського транспорту (у Києві їх розвішано чимало), нерідко висвічують песимістичні повідомлення: мовляв, через затори не можемо повідомити, коли приїде наступний автобус. А не повинні були б – принаймні там, де є спеціальні смуги.

І хоча подібні смуги в центрі міста (як-от на вулиці Саксаганського) та на великих автодорогах периферії (наприклад, Московський проспект і проспект Генерала Ватутіна) існують не перший день, справа ще не дійшла до їх цільового використання. На широких проспектах автомобілісти використовують їх для обгону справа або просто для зручності власного пересування, на центральних вулицях – для паркінгу (див.фото).

Розпорядження про впровадження виділеної смуги для руху маршрутного транспорту з’явилося на сайті КМДА 3 лютого 2015. Відповідальним за виконання призначили заступника голови КМДА Ігоря Ніконова. Оскільки інших осіб, відповідальних за дотримання розпорядження, не названо, очевидно, Ігорю Ніконову і слід дзвонити, якщо ваша маршрутка стоїть в заторі.

Є ще три варіанти: Держфінінспекція, ДАІ та Прокуратура.

Держфінінспекція – тому що дорогу розкреслили, дорожні знаки і табло з графіком руху – розвісили, тобто витратили бюджетні кошти на облаштування смуг, але громадський транспорт цими смугами проїхати не може. Це тягне на нецільове використання коштів.

ДАІ – тому що цей підрозділ нібито стежить за дотриманням правил дорожнього руху. Судячи з масовості паркування на заборонених правилами місцях, Державтоінспекція масово заплющує очі на «героїв парковки», як їх охрестили соцмережі. Хоча дивно – це справжній клондайк для інспекторів, через який можна щодень поповнювати державний бюджет на десятки тисяч гривень. Подібна бездіяльність просто ідеально потрапляє під визначення «нехтування службовими обов’язками», до того ж на всій вертикалі інспекції.

Прокуратура – тому що саме в її компетенції розслідування справ такого ґатунку, як нецільове використання коштів чи нехтування обов’язками. Проте прокуратура – остання інстанція, звернення до якої тягне за собою кримінальне провадження. Зазвичай подібні проблеми все ж можна вирішити скаргами до інстанцій, безпосередньо за них відповідальних – у нашому випадку це ДАІ.

 

Всі фото - Дмитра Стаховського.

 

В управлінні ДАІ в місті Києві нам повідомили, що інформації від громадян про скарги на згадану тему у них немає. Можливо, тому що громадяни не знали, куди дзвонити. Якщо вам набридла ця ситуація – ось телефони, за якими можна нагадати про необхідність поваги до прав українців, які їздять громадським транспортом:

Ніконов Ігор Володимирович
тел.: (044) 202-70-11;
e-mail: 2pryimalna2@gmail.com;

Департамент інфраструктури КМДА
тел.: (044) 202-63-13;
e-mail: dti@kievcity.gov.ua;

Управління ДАІ міста Києва
тел. (044) 483-70-64;
e-mail: udai@udai.kiev.ua;

Начальник Держфінінспекції у м. Києві Яценко А.П.
тел.: (044) 272-60-18;
e-mail kyivkru@ukr.net;

Прокуратура у м. Києві
тел.: 527-71-18 (приймальня), 527-71-22 (прийом громадян);
e-mail: press@mail.kyiv.gp.gov.ua

Остап Українець

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Юрій Терентьєв Голова Антимонопольного комітету України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Сергія Клюєва Народного депутата України

Запитання до:

Голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої

Як ви поясните західним партнерам, від яких Україна вимагає санкцій проти Росії, чому в умовах війни НБУ збирається підтримувати російські банки?