Що буває з курцями у раю та в пеклі. Репортаж Дмитра Бондарчука

Автор відомого "фрікового" мультика про куріння Дмитро Бондарчук тепер створює фільми, монтуючи шматки чужих стрічок.
14 серпня 2015, 13:12

«Три кроки в курінні» (2013) – історія нікотинової залежності в цьому та наступних світах. 107 секунд примітивної анімації вибороли головну нагороду фестивалю соціальної реклами Molodiya Festival 2013 року. Ця перемога стала хорошим початком для подальшої фестивальної долі.

А на вас як вплине цей мультик?

«Три кроки в курінні» був показаний у програмі «фрікового» кіна в Польщі, названий найкращою анімацією на британському RATMA-фесті. Окрім того демонструвався в Німеччині, Греції, Італії, Шотландії та в інших країнах.

Для студії МІКНУ анімація стала першою в серії коротких мінімалістичних мультфільмів соціального та не дуже спрямувань. На сьогоднішній день вже зроблені – «Стіна», «Рідке телебачення», які були у конкурсі Molodiya Festival -2014, «Таємниця перевертневої помилки» та «Нікотин диспансер», - розповідає Дмитро.

 «Багато разів чув від глядачів цього мультфільму: «Аби курив – кинув би». Та лише кілька людей з мого близького оточення припинили, проте з переглядом це пов’язано опосередковано. І ще одна пані написала мені вдячного листа про те, що я їй відкрив новий погляд на куріння і змусив остаточно кинути. Потім запросила мене поговорити з прихожанами їхньої церкви про релігійні аспекти куріння. Пані виявилася релігійною фанатичкою і хотіла мене затягти в свою секту. Тож, певно, треба бути обережнішим, коли говориш про пекло, рай та інші аспекти потойбіччя, етики й моралі. В тому, що я роблю зараз – частину відповідальності перекладаю на інших авторів».

«Останні мої кінодоробки – це «монтажні» фільми, зроблені зі шматків чужих стрічок. Зіткнення «діснеєвської» анімації з документальними кадрами війни у «war anima», або дослідження цитувань і метаморфоз найвідоміших сцен із закордонного кіна в «travesty», від сцени в душі з «Психо» Гічкока і до стрілянини між дзеркал у «Леді з Шанхаю» Орсона Веллса. Ну і, традиційно, продовжуємо працювати над сценаріями повнометражних «Загублених картин Рене Магрітта», де дія відбувається в сюрреалістичному світі картин бельгійського художника, і «Чортівні» Дениса Канта, де ролі героїв «грають» руки».


молодія фестиваль

Нагадаємо, триває прийом заявок на цьогорічний фестиваль соціальної відеореклами Molodiya Festival, призовий фонд котрого складає більш як 55 тис грн. Деталі на сайті: www.molodiya.com.ua

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Віктор Муженко Начальник Генерального штабу ЗСУ

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Віктора Шокіна Екс-генерального прокурора України

Запитання до:

Екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка

Чому Мін’юст не організує масове подання позовів до ЄСПЛ від українських громадян до Росії за збитки, завдані внаслідок подій на Донбасі та у Криму?