Режисер Сергій Пудіч: не ставтеся до реклами стереотипно

Автори соціальної реклами "Герой нашого часу" – одеські режисери Валентин Гросу і Сергій Пудіч – мають багато комерційних і політичних замовлень, але соціальні роботи вважають необхідними для митця.
26 серпня 2015, 15:11

У Пудіча вдома – галерея нагород та дипломів, один з них – фіналіста фестивалю соціальної відеореклами Molodiya Festival, де режисери отримали спеціальну відзнаку від National Geographic Ukraine у 2014 році.

Сергій Пудіч:

Щоб навчитися знімати рекламу, я сидів перед телевізором і чекав вставки рекламних блоків. Ще зі шкільної лави я захищав перед учителями справжнє призначення реклами. Вони скаржилися, що реклама – аморальна, набридлива, як це стереотипно відбувається у людей старшого віку.

Нас називають по-різному: "покоління пепсі" чи "жертви реклами", але це в жодному разі не зменшує ті інформаційну та розвиваючу функції реклами, які проходять повз замилені очі стереотипника.

Я абсолютно впевнений у користі реклами (чи то комерційної, чи то соціальної, чи то політичної), і колись, у недалекому майбутньому, точно зніму про це художній фільм. Соціальна ж реклама формує запит суспільства на зміну і розвиток, оскільки безпосередньо відображає його проблеми.

Окрім позитивного впливу на суспільство, соціальна реклама також є чудовою можливістю для розкриття творчого потенціалу і входження на ринок відеоіндустрії. Тому, як мені здається, всі, хто планує мати стосунок до відеовиробництва, повинні мати у себе в багажі хоча б кілька соціальних роликів.

Я не люблю говорити слово "проблема", набагато краще і правильніше звучить слово "завдання". І ось завдань на знімальному майданчику вкрай багато – все впирається в професіоналізм і злагодженість команди. Якщо налаштовано процес правильної постановки завдань і якісного їх виконання – зйомка приречена на успіх.

Ну і, звичайно, не варто забувати про форс-мажорні обставини, такі, як, скажімо, відключення світла, скарги сусідів або погода: до всього цього потрібно бути готовим і мати бланк "Б", щоб "ще більше не піти у маленький мінус".

Якби мав необмежену кількість вільного часу, то, швидше за все, займався б написанням сценаріїв, пошуком спонсорів і зйомками повнометражного фільму.

Колега ж Сергія Пудіча – Валентин Гросу – висловився коротко: "Якщо хоч одна людина, після перегляду нашої реклами, хоча б раз не викине повз урну сміття – це вже успіх".


молодія фестиваль

Нагадуємо, триває прийом робіт на фестиваль соціальної відеореклами Molodiya Festival. Призовий фонд цьогорічного ‎фестивалю становить вже більш як 60 000 грн. Серед актуальних тем фестивалю - допомога армії, забезпечення комфортного життя в місті для людей з особливими потребами, здоровий спосіб життя, етичне ставлення до тварин тощо.

Також можна позмагатись за спеціальні відзнаки та грошові винагороди від партнерів фестивалю:  спеціальна відзнака від компанії White House; категорія "Активні Громадяни" від Британської Ради в Україні; категорії "Гендерна рівність" та "Зміни клімату та енергоефективність" від Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні; спеціальна відзнака від Чеського центру у Києві; спеціальна відзнака "Велосипед – мій транспорт" від Асоціації велосипедистів Києва, "Помаранчевого ровера" та VELIKI.UA; спеціальна відзнака від "Перекотиполя" та "Mitre" за кращий ролик на тему спорту та спортивної інфраструктури.

Детальніше на сайті: www.molodiya.com.ua

Дедлайн подачі робіт - 15 вересня.

Вимоги до відео: формати mkv, mov, mpg4; хронометраж - до 1 хв.; кількість робіт від одного/однієї учасника/учасниці – необмежена.

Заявка на сайті: www.molodiya.com.ua

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Екатеріне Згуладзе-Глуксманн Перший заступник міністра внутрішніх справ України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Назара Холодницького Керівникові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?