Крик із Котла. Щоденник війни

Аня Майборода, одна з лідерів Всеукраїнського об'єднання "Патріот", якось у розмові сказала: "У мене є блокнот, який цінніше всіх цінностей. Це щоденник війни".
05 вересня 2015, 20:38

Олена Нагорна

Олена Нагорна"Висновки"

У червні 2014 в "Патріоті" створили гарячу лінію – щоб об'єднати зусилля волонтерів щодо забезпечення армії.

Але дуже скоро цей телефонний зв'язок став чимось набагато більшим, ніж просто інструментом контакту. Він став схожим на соломинку надії, перетворився на шанс на порятунок.

Міністерство оборони включило гарячу лінію "Патріота" в число своїх інформаційних ресурсів. І на неї почали телефонувати з усіма болючими питаннями.

Аня Майборода

Аня Майборода

"Пам'ятаю, мені довго дзвонила дружина одного пораненого в Іловайську, - згадує Аня Майборода, - він лежав у соняшниках біля розбитої колони і просив допомоги. Називав координати, телефони. Я і зараз уявляю собі ту картинку. Але військові мене відмовляли, пояснювали, що, мовляв, Аня, він у полоні... "

Ще один спогад:

"Мама мого однофамільця дзвонила на гарячу лінію з єдиним проханням – насипати горбик над місцем поховання сина, щоб його не розмило дощем. Вона навіть злилася, але я була безсила. Той горбик був уже на окупованій території".

За деякий час гаряча лінія припинила існування. Але залишилися документальні свідчення масштабів біди і подвигу – одночасно. Це – Анін блокнотик. Через рік після подій Аня зважилася його відкрити. І оприлюднити записи.

24.08.14

Добрий вечір! Сподіваюся, ви зможете допомогти: Іловайськ, вул. Пролетарська, 5, потрапив снаряд. Це приватний будинок, там є поранені діти і дорослі. Іловайськ, вул. Краснознаменська, 27, розірвався снаряд.

25.08.14

Амвросіївський район, с. Василівка. Прикордонна застава. Командир полковник NN. Знаходяться в оточенні. Залишилося 15 чоловік.
40 батальйон 17 танкова бригада. Більше тижня в оточенні, без боєприпасів. Місцезнаходження Іловайськ.

27.08.14

24 бригада, Лутугине, в оточенні, без боєприпасів, з 20.08 розбита артилерія, є поранені, необхідна медична допомога.
40 батальйон криворізької Нацгвардії. У Іловайську 40 осіб на 22 посту в оточенні. Не можуть зв'язатися з командуванням.
24 бригада 1 батальйон під Новосвітлівка, в оточенні.

28.08.14

51 бригада 2 батальйон залишки в селі Дачне. Їхали на допомогу 3-му батальйону, їх розбомбили. Командир зник. 51 бригада 2 і 3 батальйони під Іловайськом в оточенні. Немає зброї. Питають – що їм робити?

31.08.14

93 бригада 5-й день під обстрілом, просять хоча б одну зенітку. Знають, що в базовому таборі є техніка, але їх лейтенант NN в госпіталі, немає людини, яка може дати наказ на відвантаження. Хлопці знаходяться недалеко від Горлівки.
Нас здали або продали ... більше трьохсот "200-тих". Комсомольське-Старобешеве. 51-я бригада, третій батальйон, піхотна рота, знаходяться в Донецькій обл. село Комсомольськ, просять вивести залишки роти з оточення. 30-а бригада ...... батальйон, залишилося 15 осіб, знаходяться біля Луганська, ховаються в шахті, просять допомоги. 30-а бригада 6-й батальйон, медрота, під Луганськом, просять допомоги. NN Сергій, 42-й батальйон 2-я рота охорони, контужений, тиждень просить допомоги, знаходиться в Донецькій області в с. Мануйлівка в тилу ворога. В аеропорту Луганська, NN з 80-ї бригади, поранений, просить забрати, не може додзвонитися до командира.

01.09.14

Шукаємо: NN 1984 батальйон "Донбас". Важко поранений під Іловайськом.

02.09.14

Добрий день! Вибачте, що турбую, у мене родич служить в 24-й бригаді, розвідник. Учора його БМП розбили, він залишився живий. Згоріли всі документи, бронежилет. А він залишився живий! Втік. Вийшов на зв'язок. Місце знаходження не повідомив. Сказав, що він з автоматом, в самих штанах, що буде битися до останнього. Він там вже 4 місяці. Як вчинити в такій ситуації, щоб його додому відправили? Скажіть будь ласка! З повагою Сергій.

05.09.14

1,5 км від нас піхота. Потрібно підкріплення, скажіть в Міністерстві оборони. Біля села Стіла Старобешівського району терористи організували засідку під мостом, на дорозі, яка йде до школи.

06.09.14

15 осіб 22 батальйон харківської тероборони, рота охорони, 1 взвод – в районі Щастя, без командира. Не знають, що робити. Залишилися в тилу ворога, хочуть пробиватися до своїх, не хочуть звинувачень у дезертирстві.

07.09.14

55 артилерійська бригада, 3 дивізіон, 8 батарея. Машину з провіантом і речами спалили під час обстрілу. 2 людини з " Миротворця " шукають, як вийти до своїх.

11.09.14

Біля хутора Альоновка, біля Осиково, Старобешівського району, 150 людей в оточенні батальйону ЛНР. Є загиблі з 51-ї та 93-ї бригад.

Ця інформація була отримана у вигляді смс повідомлень або в ході телефонних розмов. Її приймали, перевіряли, включали в роботу відповідальних з Міноборони і Генштабу. Зараз вона цінна не менше. Як пам'ять про тих, хто ціною власного життя відстоює незалежність нашої країни.

Олена Нагорна

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Павло Жебрівський Голова Донецької обласної державної адміністрації

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Романа Насірова Голови Державної фіскальної служби України

Запитання до:

Голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої

Як ви поясните західним партнерам, від яких Україна вимагає санкцій проти Росії, чому в умовах війни НБУ збирається підтримувати російські банки?