Як зняти кіно за ціною жетона?

Режисер Роберт Ранд: актор в кіно має мовчати, щоб не дратувати глядача
10 вересня 2015, 19:40

Роберт Ранд

Роберт Ранд

"Головне – почати", - всім відомі слова багатьох невдах, які так нічого і не завершили з усього початого. Адже насправді головне - продовжити почате".

Таку позицію мають режисери з містечка Березань Київської області Роберт Ранд та Дмитро Камінський. Їхні роботи регулярно потрапляють у шорт-лист фестивалю соціальної відеореклами Molodiya Festival і стають приводом для бурхливих обговорень глядачів.

Молоді режисери переконані, що хороше кіно можна зняти, не виходячи зі свого сарайчика (який хлопці обладнали під студію), а YouTube приносить більше користі, ніж освіта.

Роберт Ранд

Роберт Ранд

- "Елітні" кінознавці кажуть, що кіно починається з "високої" філософської думки: "Що ти хочеш донести до людей?". Теоретично десь так воно і мало б бути, але якщо твоє "високодуховне" кіно не має бюджету, то можеш записати свою філософську думку на аркуші А4 і викинути у смітник. Бо в реальному житті кожне успішне повнометражне кіно починається саме з бабла і спонсорів, які готові його дати. Без грошей навряд вам чи вашим співробітникам захочеться витратити кілька років свого життя задля того, щоб донести до людей твою високу думку.

- Ще ви маєте постійно думати, як створити фільм, який глядачі захочуть переглядати знову і знову, і кількість отриманих оскарів тут взагалі ні до чого. Далеко йти не треба: "Назад у майбутнє", "Термінатор-2", "Сам удома" чи радянські "Пріключєнія Шуріка", "Іронія судьби ілі с льохкім паром" та ін. Це саме ті стрічки, які телеканали показують вже десятки років знову і знову, а глядач щоразу їх передивляється і, знаючи вже на пам’ять кожну секунду фільму, все-одно хвилюється за його героїв.

Людина-курча. Соціальна реклама

Зовсім інша справа, коли ви беретесь за короткий метр. Це – винятково фестивальна ніша, а отже, до чорта грошей вам не принесе, а отже, і витрачати багато немає сенсу. Та й філософська думка матиме розмах. Ми ставимо за першочергову мету, щоб на зйомки не було витрачено ані копієчки. Винятком може бути хіба проїзд у метро (якщо зйомки не відбуваються безпосередньо в твоїй кімнаті).

Квентін Тарантіно казав: "Дайте мені кілька людей, одягнених з п’ят до голови в біле на білому фоні, і я зроблю вам кіно". Взагалі зйомки будь-якого фільму можна цілком адаптувати до меж твоєї ж кімнати, подвір’я чи створити щось просте та геніальне в паперовій коробці, прикладом є фільм "Похоронений живим", де глядач близько двох годин спостерігає за пригодами головного героя в труні.

Професійні актори, які вимагають зарплатню, не потрібні. Знайдіть звичайних людей з яскраво вираженими типажними рисами характеру та зовнішності, які цілком безкоштовно погодяться взяти участь у вашому проекті і зіграти самих себе, але дещо в особливих умовах. Якомога менше використовуйте слів ваших акторів, словесної озвучки чи написів, які щось намагаються роз’яснити – намагайтеся все показати тілесною грою акторів. Так і глядача менше будете напружувати поганою дикцією, і менше часу на зйомки витратите.

Дмитро Камінський

Не витрачайте часу на марення 4К- якістю вашого фільму. Для прикладу: кращий фільм 2008 року «Мільйонер із трущоб» був знятий на камеру розміром з долоню Silicon Imaging у форматі 2К та фотоапарат Canon у доступному кожному форматі FullHD.

Для створення малобюджетного чи безбюджетного фільму вам доведеться бути людиною-оркестром. В сучасному короткометражному світі зникають межі між окремими професіями, такими як режисер, оператор, сценарист, монтажер тощо. Все це сучасні кінотворці називаю одним величним словом "фільммейкер", "відеограф", "кінороб" тощо.

Лише повна готовність до самовіддачі може привести тебе до успіху.

І головне. На якому б етапі розвитку не перебувала ваша режисерська кар’єра, скільки б фільмів ви не відзняли, ніколи не можна забувати про свій розвиток, треба пам’ятати про головних ваших вчителів: Google, YouTube та Вікіпедія. 


молодія фестиваль

Нагадуємо, триває прийом робіт на цьогорічний фестиваль соціальної відеореклами Molodiya Festival. Призовий фонд - понад 65 000 грн. Деталі на сайті www.molodiya.com.ua та на сторінці: www.facebook.com/MolodiyaFestival

 

 

 

 

 

 

 

ТЕГИ: кіно

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Роман Насіров Голова Державної фіскальної служби України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Наталії Яресько Екс-міністра фінансів України

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?