"Нема людей, які не бояться. Головне, робити при цьому свою роботу", -

Дмитро, головний сержант роти
10 жовтня 2017, 00:01

Анастасія Соколовавійськовий журналіст

Позиції на Світлодарській дузі. Степова пасторальна тиша. Ми швидко переходимо Дебальцівську трасу, так само швидко переміщаємось стежкою між кущів і молодих дерев до одного з ВОПів. Через поле у сусідній зеленці знаходяться вже ворожі спостережні пункти.

На нашому опорнику вже спокійно закурюємо і одночасно говоримо з головним сержантом роти. Це молодий скромний хлопець, у цивільному житті – архітектор, на війні – штурмовик, справжній боєць. Йому ідеально пасує форма, погляд карих очей спокійний і впевнений. Поруч з такою людиною, і сам почуваєшся безпечніше.

До війська Дмитро пішов у березні 2014  -  ще до того, як офіційно почалась антитерористична операція, але вже тоді, коли стало зрозуміло, що на сході України почнеться щось більше та страшніше. Брав участь у «Рейді», прикривав відхід наших сил з Іловайського котла, воював за за Дебальцеве, у Пісках, зараз виконує бойові завдання на Світлодарській дузі.

Вдома на Дмитра чекає трирічний син і дружина. Хлопчик любить гратися автомобілями і сумує за татом. Він, як і багато інших маленьких дітей військовослужбовців, знає, що тато служить, і в надії біжить до кожного чоловіка у формі. Щоб малий не забував, як виглядає тато, дружина розвісила по всьому дому його фотографії. Скоро у Дмитра закінчується контракт, та він збирається його продовжувати - безпечне майбутнє сина для нього дорожче за розлуку. 

 

Перший бій

  • - Це була розвідка боєм. Зайшли на околиці села, зав’язали бій, визначили вогневі точки та приблизну кількість сил противника. Завдання виконали, вийшли без втрат. Не скажу, що не страшно було. Немає людей, які не бояться. Але ми були дуже добре підготовлені, вміли контролювати емоції. Кожен виконував свою роботу, не було часу на зайві роздуми, потрібно було швидко реагувати.

Іловайськ

  • Біля Іловайську в 2014 ми прикривали відхід наших сил. 7 днів тримали коридор. Він прострілювався з двох сторін, з усієї можливої зброї – з посадки ворог розстрілював колону, яка виходила. Нашою задачею було подавити вогнем дії противника. У нас зі зброї були ККВТ на ЗУ, ДШК, один СПГ, стрілецька зброя і багато злості. Все, що ми могли зробити, це якось подавляти своїм вогнем ворожий вогонь, а просунутися чи відбити їх у нас не вистачало сил.

Рейд

  • Я брав участь у рейді зведених підрозділів 95-ї, 72-ї, 30-ї бригад. Усе відбувалось дуже швидко: отримали команду і висунулись у напрямку цілі. На той час вся техніка вже була переозброєна, у нас були «Спартани». Вони дуже добре себе показали, хоча вони й не розраховані на довгі марші, в них ходова з ладу виходить. Рейд був дуже ефективний, оскільки ворог поніс значні втрати. Ми йшли по тилам противника, зайшли зі сторони Маріуполя, а вийшли біля Дебальцевого. Йшли, не зупиняючись. Під час рейду знищили групу російських військовослужбовців, у формі та з шевронами ЗС РФ. Противник був шокований, оскільки не очікував таких дій з боку ЗСУ.

Оборона

  • Воювати на близькій дистанції набагато легше. Ворог не має можливості використовувати міномети, артилерію. Бачиш ворога – йому простіше дати по зубах. З кожним днем отримуємо більше досвіду, спроможні дати гарну відсіч противнику. Але найбільше хочеться, щоб війна закінчилась, щоб звільнити Донецьку, Луганську область, закрити кордон і бути спокійним за мирне майбутнє сина.

 

Анастасія Соколова

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Віктор Муженко Начальник Генерального штабу ЗСУ

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Давіда Сакварелідзе Екс-заступника Генерального прокурора України

Запитання до:

Екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка

Чому Мін’юст не організує масове подання позовів до ЄСПЛ від українських громадян до Росії за збитки, завдані внаслідок подій на Донбасі та у Криму?