03 червня 2015, 14:00

Ноти сонця і війни: 10 музичних фестивалів літа-2015

"Висновки" пропонують орієнтир: куди поїхати і що послухати на відкритих сценах України влітку

"Зашків – Земля героїв"
12 – 14 червня

ДЕ: с. Зашків Жовківського району Львівської області;
СКІЛЬКИ: вхід вільний.

Фестиваль приурочено до дня народження полковника УНР Євгена Коновальця. Основна його програма 2015 року відбудеться під девізом "Інтелект та зброя".

Увага! Фестиваль пропагує здоровий спосіб життя, тому заборонено вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин.

У програмі передбачено вишкільний табір для молоді, силові спортивні тренування та змагання, участь представників добровольчих батальйонів, організації лекторіїв за участю відомих журналістів, істориків, політиків тощо.

Головним гостем фестивалю буде гурт "Кому Вниз". Перший фестивальний концерт розпочнеться вечором пам’яті Кузьми Скрябіна. 


"Країна мрій"
20-21 червня

ДЕ: Київ, Національний музей народної архітектури та побуту під відкритим небом у Пирогові;
СКІЛЬКИ: 50-400 грн.

Цьогоріч працюватимуть шість майданчиків. Зокрема нові для "Країни мрій" – фестиваль повітряних куль "Монгольф’єрія", "Алея здоров’я" з представленням йоги, фітнесу, еко-продуктів тощо.

У зоні "Етно-fashion" відбудуться модні покази від українських дизайнерів, а на козацькій галявині від братства козацького бойового звичаю "Спас" усіх охочих навчатимуть володіти шаблею, списом, луком та батогом.

На фестивалі також будуть традиційні ярмарок виробів народного мистецтва, книжковий ярмарок, майстер-класи з народних ремесел.

У музичній програмі – "ВВ", "Бумбокс", "ТНМК", ONUKA, "Мотор'ролла", "Піккардійська Терція", Орест Лютий, "Жадан та Собаки", АтмАсфера, "Правиця", Cepasa та ін.

Воплі Відоплясова
Воплі Відоплясова 

Бумбокс
Бумбокс

ТНМК
ТНМК

ONUKA
ONUKA


Alfa Jazz Fest
25-29 червня

ДЕ: Львів, центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького, 2;
СКІЛЬКИ: 200-3000 грн.

П’ятий міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz традиційно відбудеться на трьох сценах, доступ до двох з яких – вільний. У межах фестивалю також відбудуться майстер-класи відомих джазових музикантів та джем-сейшени за участю джазових музикантів у нічних клубах міста.

Серед учасників - Гербі Генкок (США), Вейн Шортер (США), Джордж Бенсон (США), Майк Штерн (США), Пакіто Д’Рівера (Куба), Хіромі (Японія).

УВАГА! Цей фестиваль перебуває під постійною увагою організацій економічного бойкоту російських товарів. Цього разу активісти досягли компромісу – обіцянки прибрати рекламу "Альфа-банку" з більшості продукції фестивалю. Однак ця реклама залишиться на друкованій продукції, зокрема, на квитках.


 

"Трипільське коло. Вогонь"
25-28 червня

ДЕ: м. Ржищів, Київська область;
СКІЛЬКИ: 100-220 грн. Для мешканців Донеччини, Луганщини та АР Крим (за пред’явлення паспорта з реєстрацією) 2015 року вхід безкоштовний.

Фестиваль, як завжди, прагне пробудити живе зацікавлення історичним та духовним спадком Трипільської культури, і тому проводить екологічні, оздоровчі, спортивні, музичні, освітні, виставкові та інші програми в стилі "етно".

Щороку на «Трипільському колі» панує одна з природних стихій: вода, вогонь, вітер чи земля, або відбувається так званий парад стихій. 2015-й – рік вогню.

Джамала

Джамала

Учасники – VuRaj (Білорусь), Burdon, bandurband, Ілларія, "ТНМК" і "Веселі Вуйки", Джамала, Cloud Jam, HORPYNA (Польща), Modiwo (Румунія), ТаРута, ДримбаДаДзига, АтмАсфера, Руслана, GO-A


Ostrov
28-29 червня

ДЕ: Київ, Труханів острів;
СКІЛЬКИ: 350-560 грн.

 

На open-air фестивалі електронної музики традиційно виступають хедлайнери найактуальнішої танцювальної музики у світі. Цього року на пляжах Труханового острова діятимуть три сцени, які відрізнятимуться за стилями музики.

Попри те, що головні танцполи діють у вечірній та нічний час, фактично, фестиваль триває цілодобово: вдень також знайдуться треки, під які можна потанцювати.

Серед учасників у 2015 році заявлено Carl Craig, Petre Inspirescu, DJ Koze, Booka Shade, Shaun Reevez, Piticu, Barac, Onuka, Cepasa.


 

"Файне місто"
3-5 липня

ДЕ: м. Тернопіль, територія міжнародного аеропорту;
СКІЛЬКИ: 460-540 грн.

Фестиваль "Файне Місто" називає себе територією вільних людей. Цього року на фестивалі діятиме чотири сцени, на яких, окрім українських, виступатимуть музиканти з Австралії, Франції, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії, Росії, Білорусі. Загалом за три дні фестивалю буде представлено понад 60 гуртів.

Серед учасників – "Скрябін та друзі", "Бумбокс", Brutto, "Елізіум" (Росія), The Hardkiss , O.Torvald, All Faces Down (Австрія), "Табула Раса", "Фіолет", "Тінь Сонця", Epolets, "Фліт", Los Colorados, Secret Avenue та ін. 


The Hardkiss
The Hardkiss

Фіолет
Фіолет

Epolets
Epolets


Secret Avenue


"Черемош-Фест"
24-26 липня

ДЕ: урочище Запідок, с. Верхній Ясенів Верховинського р-ну Івано-Франківської області;
СКІЛЬКИ: наразі невідомо.

Ідея заходу – збереження річки Черемош у природному вигляді. Фестиваль пропонує поєднати музичну програму з активним туризмом, тож на учасників чекають рафтинг Чорним Черемошем, екскурсії до найвизначніших місць Гуцульщини, майстер-класи, еколого-освітні заходи.

Цього року еко-фестиваль "Черемош-Фест" переїхав за два кілометри від локації попередніх років.

Серед учасників-2015 заанонсовано гурти "Вій", "Триставісім", Zapaska, "Джалапіта"


"Бандерштат"
31 липня - 2 серпня

ДЕ: м. Луцьк
СКІЛЬКИ: 150-300 грн.

 

Так званий "фестиваль українського духу" 2015 року буде присвячено питанню розбудови України. Тому в межах заходу відбудеться Форум молодіжних патріотичних організацій та ініціатив.

У фестивальній програмі – інтелектуальні гутірки-дискусії, літературна сцена, низка спортивно-розважальних заходів, дитяче містечко, нічні кіноперегляди, майстер-класи, презентації, виставки, ярмарок, екскурсії.

Організатори також обіцяють "патріотичний сплав" на байдарках річкою Стир до смт. Колки – місця, де було створено Колківську республіку УПА. Також організатори пообіцяли провести авто-, мото- та велопробіг вулицями Луцька, присвячений пам’яті провідника ОУН Степана Бандери.

Серед хедлайнерів заявлено гурти "Тартак", O.Torvald, Onuka, "Карна", "Тінь Сонця", "Роллікс".

Тартак
Тартак

O.Torvald
O.Torvald


7-9 серпня

ДЕ: Свірзький замок, с. Свірж Перемишлянського району Львівської області;
СКІЛЬКИ: вхід вільний.

a name="woodstock">Цьогорічний фестиваль Woodstock Ukraine є відголоском найпершого, легендарного Woodstock’69, який відбувся у США під час війни у В’єтнамі й показав негативне ставлення до неї американської молоді.

Учасники українського Woodstock’2015 намагатимуться зробити те саме, провівши фестиваль під девізом "Мир, музика, любов!". Захід також присвячено благодійності, розвитку волонтерського руху в Україні та волонтерам ВБФ "Серце до серця".

Окрім музичних виступів, на відвідувачів чекають майстер-класи, театральні дійства, перфоманси та ін.

Організатори щойно завершили прийом заявок від музичних гуртів, музичну програму обіцяють оголосити найближчим часом.


Захіd Fest
14-16 серпня

ДЕ: с. Родатичі Городоцького району Львівської області
СКІЛЬКИ: 870 грн.

 

Найбільший open-air фестиваль в Україні цього року відбудеться на території готельно-відпочинкового комплексу "Чарівна долина", оточеного лісом, ставками і полем.

Організатори обіцяють чотири сцени, на яких виступатимуть, зокрема, Matisyahu (США), Ill Niño (США), Oomph! (ФРН), "ВВ", "Бумбокс", "Брати Гадюкіни", ТНМК, O.Torvald, "Жадан та Собаки", Brutto (Білорусь), "Гайдамаки", "Карна", "Дай Дарогу!" (Білорусь), Bahroma, Kreator (ФРН), Dead By April (Швеція), "Фліт", Аліна Орлова (Литва), Pianoбой, the Вйо, Onuka,  Secret Avenue, "ДахаБраха".

Леся Шовкун