08 червня 2015, 15:54

Шевченко, давні міста та індійські фарби: 9 тематичних фестивалів літа

Історичні, етнічні і просто субкультурні фестивалі. Друга частина довідника від "Висновків"

Фестиваль української культури "Укркульт"

12-14 червня

ДЕ: м. Київ, Національний музей архітектури і побуту під відкритим небом у Пирогові;
СКІЛЬКИ: 30 грн (вхідний квиток на територію музую).

 

Фестиваль прагне поєднати минуле і сучасність українців – від прадавніх етнотрадицій та побуту до новітнього дизайну одягу. На фестивальному майданчику зберуться понад 500 виробників з усієї України: художники, гончарі, дизайнери, вишивальниці та інші митці. На відвідувачів чекають ярмарок витворів українських майстрів, простір смачної їжі, країна дитинства (представництво дитячих студій та аніматорів), лекторій від знавців "життя по-українськи" та концертний майданчик.


Фестиваль українсько-грузинської дружби "Атмосфера Грузії"

13-14 червня

ДЕ: м. Київ;
СКІЛЬКИ: безкоштовно.

 

Фестиваль відбудеться під патронатом посольства Грузії в Україні. Відвідувачі зможуть скуштувати страви грузинської кухні, подивитися грузинське кіно, навчитися танцювати грузинські танці й співати грузинських пісень. У межах заходу працюватиме виставка знімків пейзажів Грузії від українських та грузинських фотографів. Окрім того, кожен охочий зможе принести й повісити на стіну своє фото з Грузії.


"Шипіт"

1-7 липня

ДЕ: галявина над водоспадом Шипіт, с. Пилипець Межигірського району Закарпатської області;
СКІЛЬКИ: безкоштовно.

 

Щороку напередодні свята Івана Купала до водоспаду Шипіт з’їжджаються "вільні люди" - хіпі, растамани, панки, натурали та всі, хто хоче відпочити від умовностей і благ цивілізації. Традиційно на фестивалі влаштовують грандіозне святкування Купала.

Шипіт


"Холодний Яр – фестиваль нескореної нації"

3-5 липня

ДЕ: урочище Холодний Яр, с. Грушківка Каменського району Черкаської області;
СКІЛЬКИ: безкоштовно. Гості фестивалю можуть зробити благодійний внесок на користь Збройних сил України.

 

Всеукраїнський молодіжний фест "Холодний Яр – фестиваль нескореної нації" має за мету національно-патріотичне виховання. Кожен день буде присвячено певним умовним історичним періодам: 3 липня – Русь; 4 липня - Козаччина, Холодноярська республіка; 5 липня – УПА та нинішня війна на сході України.

Відповідно, кожен день буде насичено тематичними імпровізаціями, музичною програмою, перфомансами, реконструкціями, інтерактивними лекціями, виставками, літературними читаннями, майстер-класами, активними дискусіями з відомими політичними та громадськими діячами тощо. На фестивалі демонструватимуть фільми про українські визвольні змагання, виступатиме театр вогню.

УВАГА! Вживання спиртного та паління на території фестивалю заборонено!
 


Одеський міжнародний кінофестиваль

10-18 липня

ДЕ: м. Одеса;
СКІЛЬКИ: від 745 грн (абонемент).

 

На участь у конкурсних програмах Одеського міжнародного кінофестивалю-2015 було подано 670 фільмів із 75 країн, зокрема 163 стрічки українського та спільно з Україною виробництва. З них 150 – короткометражки, основними темами яких стали події Революції гідності й АТО на сході України. У Міжнародний конкурс фестивалю традиційно увійдуть 12 фільмів із 12 країн.

Відмітною рисою ОКМФ-2015 організатори називають широкий український блок: короткометражні й повнометражні фільми, нові роботи молодих авторів і ретроспективні покази добре відомих старих картин. Родзинкою фестивалю, як і раніше, є кінопоказ творів світової класики в супроводі симфонічного оркестру.  


Фестиваль фарб "Холі"

11 липня

ДЕ: м. Київ;
СКІЛЬКИ: 100 грн без вартості фарби, 410 грн – з набором із шести різних фарб.

 

Традиційне індійське свято весни і яскравих барв Холі прийшло в Україну у вигляді літнього фестивалю. У програмі, окрім обов’язкових боїв фарбами, обіцяють конкурси боді-арту (зокрема й для дітей), традиційний розпис мехенді, виступи й майстер-класи з індійських танців, надування величезних мильних бульбашок, виступи ді-джеїв і музичних гуртів. Хедлайнер програми – одеська група Epolets.

Спеціальні фарби на основі трав і натуральних барвників, які добре змиваються з натуральних тканин, можна буде придбати на місці. Використання інших фарб заборонено!

Організатори радять приходити в бавовняному одязі, найкраще білому – щоб було яскравіше й веселіше, а оголені частини тіла змастити кремом, оскільки із сухої шкіри барвники відмивати складніше.

Фестиваль української середньовічної культури
"Ту Стань"

31 липня-2 серпня

ДЕ: с. Урич Сколівського району Львівської області;
СКІЛЬКИ: близько 100 грн (уточнюється).

 

Фестиваль базований на давній легенді про середньовічну руську твердиню Тустань, яка охороняла кілька карпатських перевалів, і яку за всю її історію так і не зміг здобути ворог. Учасники зануряться у бурхливе українське середньовічне життя, зможуть долучитися до майстер-класів старовинних ремесел, прослухати лекції в середньовічному університеті та відвідати театральний майданчик.


Ше.Fest. Благодійний фестиваль Тараса Шевченка

22-23 серпня

ДЕ: с. Моринці Звенигородського району Черкаської області;
СКІЛЬКИ: безкоштовно. Відвідувачі можуть дати кошти на підтримку українських військових.

 

Організатори фестивалю щороку намагаються, відкинувши штампи, відкрити справжнього Шевченка: молодого, привабливого, сучасного. Цього року захід зосереджено більше не на Кобзареві, а на наших сучасниках: гасло "Еволюція твого духу", за словами організаторів, покликане продемонструвати, що за останній рік еволюціонувала не лише країна. Змінився кожен із нас: став більше розуміти, цінувати життя, близьких, рідну землю.

На відвідувачів чекає насичена програма: гутірки-дискусії, читання власних літературних творів і творів Тараса Шевченка, музична сцена, де твори поета виконуватимуть у реп- та рок-стилях, майстер-класи, нічні покази українських фільмів, театральні перфоманси, екскурсії Моринцями, дитяча галявина, українські бойові мистецтва, зустрічі із сучасними героями російсько-української війни, величезна ватра та багато іншого. З огляду на поточну ситуацію, в межах фестивалю вперше працюватимуть медична та військова галявини.

Вхід вільний, але учасників закликають жертвувати кошти на підтримку українських військових. 


Фестиваль історичних реконструкцій "Стародавній Меджибіж"

22-24 серпня

ДЕ: с. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області;
СКІЛЬКИ: близько 350 грн (уточнюється).

 

Фестиваль Меджибізькій фортеці традиційно вміщуватиме лицарські турніри, концерти середньовічної, фольк- та рок-музики, фаєр-шоу, а також ярмарок із виробами середньовічних ремісників і середньовічними стравами. Головні події заплановано на День Незалежності України, 24 серпня.

Детальну програму фестивалю організатори обіцяють опублікувати невдовзі. 

Леся Шовкун