Звідки беруться "пральки особливого призначення"

Миколаївські волонтери реалізують проект "Військовий побут" – вони облаштовують пересувні пральні та душові для бійців, що перебувають на передовій та позбавлені елементарних побутових зручностей
31 березня 2015, 23:55

Таке устаткування конче потрібне військовим уже зараз, але невідомо, чи відображено задоволення цих потреб армії хоч би у планах Міноборони.

Загалом в активі миколаївських волонтерів близько десятка проектів – як уже реалізованих, так і тих, що перебувають на етапі збору коштів чи виробництва.

Проект "Військовий побут" стартував лише у грудні 2014, але бажаючих стати його учасниками серед військових уже багато.

Спілкування замість прання


Валерій Кисель

Автори і координатори проекту – миколаївські волонтери Максим Станіславський та Валерій Кисель.

-Я колишній військовий, служив за контрактом у 40-й окремій десантно-штурмовій бригаді (сьогодні – 79-та окрема аеромобільна бригада, розташована в Миколаєві). Вже 11 років працюю фітнес-тренером, менеджером тренажерного залу, - розповідає Валерій.

Він також багаторазовий чемпіон України з бігу, до 2000 року входив до складу збірної України з легкої атлетики.

Максим – керівник одного з виробничих підприємств Миколаєва.

У Валерія багато друзів, що служать і нині. Тож коли розпочалася Антитерористична операція і підрозділи 79-ї ОМБР отримали наказ вирушати в зону АТО, чоловік почав шукати можливості, як їм допомогти. Разом із друзями багато разів їздив до зони АТО, бачив, в яких умовах перебувають його товариші. І зрозумів, що проблемними є побутові питання.

За його словами, ідея мобільних побутових комплексів не нова, миколаївські волонтери бачили щось подібне в інтернеті. Але як обладнати такі комплекси в наших умовах – придумали саме вони. "Щоб вільний час хлопці витрачали на спілкування з рідними чи на підготовку до бою. А не лише на підтримку одягу в належному гігієнічному стані", - каже Валерій Кисель.

"З підшефних – колеса, з волонтерів – усе інше"

Коло підлеглих, якими опікуються миколаївські волонтери, сформувалося "історично", каже Валерій Кисель. Окрім 79-ї окремої аеромобільної бригади, це також 1-й окремий Феодосійський батальйон морської піхоти, бригада берегової артилерії, що була виведена з Криму, та 73-й морський центр спеціального призначення ("морські котики"). Останнім часом додалися ще 11-та окрема бригада армійської авіації з Херсона та "свій", миколаївський, 145-й окремий ремонтно-відновлювальний полк. Усі вони беруть участь в АТО.

Запропонували свої розробки військовим, і вони з радістю пристали на пропозицію. Зробили кошторис. На той час, до зростання курсу долару, вийшло десь 37 тисяч гривень за один побутовий комплекс. Грошима допомагали люди з усієї України.

Від військових волонтери вимагають лише дві речі. Перша – офіційний лист від військової частини з проханням переобладнати "кунг" (кунг – абревіатура назви "кузов уніфікований нульового, або нормального, габариту" – Ред.) під побутові потреби. Друга – надання самого "кунгу". Причому у нагоді стають навіть старі, занедбані. Волонтери спочатку доводять їх до тями, а потім уже обладнують необхідною технікою.

Потрібна лише вода

Вода у побутові комплекси подається насосом з будь-якого водогону, розповідає Максим Станіславський. Є генератор, тож машина може працювати абсолютно автономно, не прив'язуючись до джерел живлення. Це дозволяє їй заїжджати куди завгодно, хоч на блокпости.

Автори створили одразу декілька модифікацій – залежно від кількості пральних машин. У них є автономна обігріваюча система – щоб в холодну пору люди, які працюють в "пральні на колесах", почували себе затишно. Є компресор, який після завершення прання має злити з системи всю воду, щоб узимку вона не замерзла та не "порвала" труби. Передбачена навіть праска та місце для прасування.


Фото Неллі Сельмах

 

На кінець березня 2015 волонтери передали замовникам-військовим вже 7 пралень, чотири з яких профінансувала компанія "Юніктрейд" (директор – Сергій Сидорук). У процесі виробництва перебуває ще одна. Монтаж здійснюється на базі 79-ї аеромобільної бригади: ще за часів проекту "Народна броня" командування бригади виділило волонтерам кілька боксів з потрібним устаткуванням.

Ідея в розвиток: Душові на колесах

Під час реалізації проекту у волонтерів виникла ще одна ідея.

- Спілкуючись із військовими, ми дійшли думки: якщо на базі "кунгів" можна обладнати пральні комплекси, то чому не можна обладнати душові? – каже Максим Станіславський. – Зробили розрахунки, підготували проект, замовили матеріали. На сьогодні відправили вже два готових "банних комплекси" - один для 79-ї бригади, другий – морпіхам. Ще один – в процесі виробництва.


Фото Максима Станіславського

І якщо "пральні на колесах" в тій чи іншій модифікації виготовляться не лише в Миколаєві (зокрема, в грудні 2014 в одну з військових частин технічного забезпечення під Житомиром було передано 5 мобільних пральних комплексів, виготовлених у Дніпропетровську на кошти благодійних фондів Петра Порошенка та "Крила Фенікса"), то "банні комплекси" - абсолютна новинка в українській армії. Яка, звичайно, має попит.

Волонтери працюватимуть для підшефних навіть по закінченні АТО.

Проблема у проекту одна: у військових не так багато вільних "кунгів". В минулі роки багато такої техніки було розпродано. "А ми не можемо дозволити собі купувати ще й "кунги" – це занадто дорого", - каже Валерій Кисель.

Компанії-волонтери

- У нас велика команда, є розподіл обов’язків,  - каже Валерій. - Я шукаю гроші та військових, яким це потрібно, веду перемовини. Максим Станіславський, якого знаю дуже давно і з яким разом реалізовували "Народну броню", відповідає за технічну частину: закуповує матеріали, спілкується з постачальниками. В`ячеслав Романенко – приватний підприємець, у нього більше вільного часу, тому він безпосередньо керує виробничим процесом, відвозить готові машини на передову.

Багато людей безпосередньо бере участь у виробничих процесах на волонтерських засадах. Так, монтаж електрики в пральних комплексах здійснює компанія "Електрім-2000" (директор – Ростислав Пелехатий) на волонтерських засадах. Також на волонтерських засадах здійснюється монтаж сантехніки. Власне, ми витрачаємося лише на матеріали.

P.S. "Наша мета – показати державі приклад"

Миколаївські волонтери розраховують, що держава зверне увагу на їхній досвід та розпочне робити те, що мала робити ще 20 років тому: створювати сучасну, боєздатну та захищену армію.

Валерій Кисель каже, що прагне показати державі приклад, як волонтери, звичайні люди, не маючи великих ресурсів, можуть робити речі, які загалом повинна робити держава. Якщо волонтери, не витрачаючи значних коштів, можуть забронювати гвинтокрил, екранувати 150 броньованих машин, зробити декілька побутових "кунгів", які спрощують життя військових, то чому цього не можна зробити, маючи великі виробничі потужності, "Укроборонпром" тощо?

- І ми можемо, напевно, трохи пишатися, що своєї мети повільно, але досягаємо, - продовжує Валерій. - Ми зробили протикумулятивні решітки, показали приклад. І зараз вони вже офіційно на озброєнні української армії – наші конструкції з деякими конструкторськими змінами та з більш якісного металу виготовляються на виробничих потужностях державних оборонних заводів. Сподіваємось, і побутові комплекси невдовзі виготовлятимуться на замовлення Міноборони.

Волонтери кажуть, що працюватимуть для підшефних, допоки це буде потрібно, навіть по закінченні АТО. Сподіваються, що їхні розробки, як і інших волонтерів, переконають офіційні структури Міноборони в необхідності модернізувати систему забезпечення армійських підрозділів.

Як допомогти проекту?
Організатори:
Валерій Кисель: +38-067-106-44-45
Максим Станіславський: +38-063-764-66-24

Для переказу у гривнях:
Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26003053211018
Призначення платежу: Благодійний внесок. Військовий побут

 SWIFT-переказ у USD:

BENEFICIARY: Mykolaivregionalcharitablefoundation “BLAGOCHESTYA REGIONAL FUND”
Account: UA803266100000026009053209659
Bankofbeneficiary: Privatbank,Ukraine
Swiftcode: PBANUA2X
Intermediarybank: JP MorganChaseBank, NewYork
Swiftcode: CHASUS33
Correspondentaccount: 001-1-000080
Description: Donationfor “Military KUNG” project

 SWIFT-переказ у EUR:

BENEFICIARY: Mykolaivregionalcharitablefoundation«BLAGOCHESTYA REGIONAL FUND»
Account: UA413266100000026009053206287
Bankofbeneficiary: Privatbank,Ukraine
Swiftcode: PBANUA2X
Intermediarybank: Commerzbank AG,Germany
Swiftcode: COBADEFF
Correspondentaccount: 400 8867 00401
Description: Donationfor «Military KUNG»project

 

Заголовне фото - з ресурсу НикВести

Про Ми можемо

Розповідаємо про успішні справи людей, гаслом яких є: «Припини жалітися на державу, почни розбудовувати її сам». Постреволюційний вибух креативності та самостійності – шанс поховати патерналістські прагнення українського суспільства, успадковані з радянського минулого. Уже час бути собою. Однак «Висновки» виходять не з того, що волонтери відтепер повинні заміняти собою державу в усьому – від лагодження бойової техніки до наукових розробок для побуту військовослужбовців. Наступний крок у тому, що такі люди, які «можуть», самі ставатимуть владою, кожен – на своїй ділянці. І саме вони створять систему, яка дозволятиме реалізовувати себе українській людині не всупереч існуванню державної машини, а навіть завдяки їй, бо ця машина буде зібрана їхніми руками. Ми розуміємо, що без цього кроку нас очікує чергове розчарування і чергова революція.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Павло Жебрівський Голова Донецької обласної державної адміністрації

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Екатеріне Згуладзе-Глуксманн Першого заступника міністра внутрішніх справ України

Запитання до:

Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Чи не означатиме ухвалення змін до Конституції восени 2015 порушення конституційних прав тих громадян, які проживають на непідконтрольних Україні територіях?