Рада подарувала ЖЕКам багатоповерхівки

А вважає, що зруйнувала монополію
14 травня 2015, 16:27

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №1565 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Новий закон дозволяє співвласникам багатоквартирного будинку без створення юридичної особи (ОСББ) укладати із ЖЕКом колективний договір на обслуговування будинку.

Для цього треба лише зібрати підписи двох третин співвласників за те, щоб делегувати право підписання такого договору одному з них.

Народний депутат Мустафа Найєм вважає, що за умови успішного застосування цього закону "вже через рік буде покладено кінець монополії ЖЕКів на обслуговування багатоповерхівок."Это и есть прощание с совком", — написав він у своєму Facebook.

Конец гегемонии ЖЭКов. (Если вы еще не в курсе) Сегодня парламент принял закон о совместном управлении имуществом многок...

Posted by Mustafa Nayyem on 14 Май 2015 г.

Проте насправді запропонована в законопроекті №1556 форма управління майновим комплексом (будинком), у якого кілька десятків, а то і сотень власників, не є життєздатною. Адже не існує прийнятних механізмів оскаржити недійсність договору, який підписано з однієї сторони великою кількістю осіб. Також неможливо буде розірвати його з ініціативи співвласників, адже не дає їм ефективних та простих механізмів захистити свої інтереси в суді. Відсутність такої можливості закріплює монопольне право ЖЕКу або управителя на обслуговування й управління будинком, з яким укладено договір без створення співвласниками юридичної особи. Також законопроект не дає співвласникам можливості контролювати використання коштів, які вони мають сплачувати ЖЕКу чи управителю. 

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Володимир Гройсман Прем'єр-міністр України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Юрія Терентьєва Голові Антимонопольного комітету України

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?