Яресько попередила кредиторів про мораторій на виплати

У разі відмови від реструктуризації
11 червня 2015, 10:34

Україна може оголосити мораторій щодо боргових платежів країни до досягнення угоди з кредиторами про реструктуризацію боргів на суму понад 15 млрд доларів. Про це у Вашингтоні заявила міністр фінансів Наталія Яресько, передає "Радіо Свобода". 

Вона також зазначила, що очікує від МВФ виділення в липні наступного траншу кредиту обсягом 1,7 млрд доларів незалежно від результатів переговорів із кредиторами щодо реструктуризації боргів. "Я не думаю, що у нас є багато часу. У цьому відношенні, я повинна буду застосувати інші інструменти для зниження тиску на платіжний баланс – мораторій", – сказала Яресько.

За її словами, спровокувати застосування права на мораторій на виплату зовнішніх боргів Україну може відмова кредиторів від реструктуризації.

Яресько відзначила, що уряд вже виплатив близько 2 млрд доларів заборгованості в цьому році, попри конфлікт на Сході країни. Вона відмовилася сказати, чи Київ здійснюватиме кредиторам платежі за облігаціями наступного тижня.

"Іншого шляху нема"

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у свою чергу наголосив, що позиція України щодо питання реструктуризації боргів залишається незмінною.

"Наша позиція є незмінною - борги перед приватними кредиторами повинні бути реструктуризовані. Іншого шляху виходу із цієї складної економічної ситуації не існує", - цитує його ВВС

Як зазначив Арсеній Яценюк, Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, "які наробив Янукович", стільки ж, скільки й на національну безпеку і оборону, - 5% ВВП країни. За словами українського прем'єра, реструктуризація боргів буде "вкладом" приватних кредиторів у допомогу українському народу.

Яценюк запевнив, що пропозиції, який український уряд зробив приватним кредиторам, відповідають ринковому рівню й прийнятні з погляду котирувань українських облігацій.

Прем'єр також очікує, що Верховна Рада України наступного тижня ухвалить закони, необхідні для отримання чергового траншу МВФ, а Рада директорів Міжнародного валютного фонду розгляне виділення допомоги вже на початку наступного місяця.


Напередодні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та міністр фінансів Наталя Яресько у Вашингтоні зустрілися із директором МВФ Крістін Лагард.

Місія МВФ щодо першого перегляду програми розширеного фінансування працювала в Києві у травні. Раніше у фонді заявили, що для успішної реалізації кредитної програми Київ у межах реструктуризації боргу має домогтися виконання трьох пунктів: списання 15,3 млрд доларів боргу впродовж чотирьох років, скоротити співвідношення держборгу до ВВП, а також зменшити витрати державного бюджету.

На початку травня переговори України і кредиторів досягли точки кипіння після заяв обох сторін із взаємними звинуваченнями в затягуванні реструктуризації. Проте після того, як Комітет приватних кредиторів України розкрив свій склад, а Кабінет міністрів отримав право впроваджувати мораторій на виплати за зовнішнім боргом, міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що бар'єр у переговорах з кредиторами подолано. 

Наступний транш допомоги МВФ має становити 1,7 млрд доларів.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Юрій Терентьєв Голова Антимонопольного комітету України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Георгія Туки Голові Луганської облдержадміністрації

Запитання до:

Президента України Петра Порошенка

У чому полягає ключова проблема управління державою порівняно з управлінням Вашими активами, через яку доходи Державного бюджету за 2014 рік порівняно з 2013-м зросли лише на 3%, а Ваші особисті доходи, згідно з оприлюдненою декларацією, зросли на 600%?