Радбез Нідерландів: "Боїнг" збили російським "Буком"

Про жодні вибухи всередині літака, несправності, ракети "повітря-повітря" тощо не може бути й мови
13 жовтня 2015, 15:08

Тіббе Йустра.Фото: 5.ua

Тіббе Йустра.Фото: 5.ua

Звіт Нідерландської ради з безпеки доводить, що ракета саме російського виробництва причиною загибелі Boeing 777 у небі над Донбасом. "Бук" було запущено з території площею 320 квадратних кілометрів.

Про це повідомляє "Німецька хвиля" з посиланням на світові ЗМІ.

Отже, причиною загибелі 298 пасажирів та членів екіпажу пасажирського лайнера MH17 стала випущена ракета класу земля-повітря російського виробництва. 

Такий висновок містить оприлюднений у вівторок, 13 жовтня, на одному з аеродромів на півдні Нідерландів звіт Ради національної безпеки Голландії, повідомляють агенції dpa та Reuters.

"Катастрофу Боїнга було спричинено вибухом боєголовки 9N314М, запущеної  ракетою серії 9M38 з установки "Бук" "земля - повітря", - вточнює журналіст BBC Махуз Садик, цитуючи паперову версію доповіді, що її презентував речник Радбезу Голландії Тіббе Йустра.

Що ж до місця пуску ракети, то це могла бути територія площею 320 квадратних кілометрів на Сході України, зазначається у звіті.

Представники Нідерландської ради з безпеки наголошують, що літак зазнав пошкоджень з лівого борту. Крім того, ракета вибухнула на відстані, меншій за один метра від кабіни пілотів, наводить слова авторів звіту агенція AP.

Разом із тим, було відкинуто версії про несправність літака, метеоумови чи ураження його ракетою "повітря-повітря".


Раніше Радбез Нідерландів повідомив, що звіт стосовно катастрофи літака Боїнг буде оприлюднено 13 жовтня.

Як передавали "Висновки", начальник слідчого управління Служби безпеки України Григорій Остафійчук 10 жовтня повідомив, що Нідерланди вийдуть на прикінцевий етап розслідування катастрофи малайзійського літака на Донбасі у лютому 2016 року.

Що ж до створення трибуналу під егідою ООН, за створення виступили Нідерланди, то країни міжнародної слідчої групи у справі трощі "Боїнга" (Boeing) на Донбасі припинили спроби заснувати його через резолюцію Ради безпеки ООН. Про це вчора повідомив посол Голландії в Москві  Рон ван Дартел. 

За його словами, серед можливих альтернатив обговорюють розслідування в Міжнародному кримінальному суді чи суд в одній із країн-учасниць.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура, було збито в небі над Сходом України 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, що були на борту. Близько двох третин із них були громадяни Нідерландів, і Україна передала розслідування цій державі.

За даними української влади й західних країн, літак збили проросійські бойовики за допомогою зенітного ракетного комплексу "Бук", переданого їм із РФ. Підсумковий звіт про причини катастрофи Boeing 777 Нідерланди пообіцяли підготувати впродовж року. Росія ввесь час після теракту відкидає свою причетність до нього.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Петро Порошенко:

Слід створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади

Люстратор

Ігор Білоус голова Фонду державного майна

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Павла Клімкіна Міністра закордонних справ України

Запитання до:

Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Чи не означатиме ухвалення змін до Конституції восени 2015 порушення конституційних прав тих громадян, які проживають на непідконтрольних Україні територіях?