Міклош - Україні потрібні швидші реформи

А для цього потрібна політична воля
12 жовтня 2016, 13:23

Політична воля для проведення реформ в Україні є, однак, її не вистачає для їх прискорення.

По це на VI Національному експертному форумі "Ключові питання року" сказав співголова групи стратегічних радників при Кабінеті Міністрів України Іван Міклош. "Говорячи про реформи в цілому, політична воля для їх проведення є - якби не було політичної волі, не було б і реформ. Як на мене, чи не вперше в історії України від Євромайдану і досі реформи продовжуються, і країна змінюється, без політичної волі цього не можна було б зробити. Але ці реформи необхідно робити швидше і для цього політичної волі не вистачає", - сказав Міклош.

Він додав, що, з одного боку, не слід чекати, що все в Україні змінюватиметься дуже швидко, а з іншого - важливо змінити умови і правила гри, і це треба зробити настільки швидко, наскільки можливо. Він зазначив, що треба мати на увазі, що ухвалення законів і їх імплементація вимагає часу.

У цьому контексті Міклош нагадав, що у 2003 році Словаччина була лідером з реформування у світі і, за оцінкою Світового банку, провела дуже глибокі реформи. Він нагадав, що у 2003 році уряд Словаччини підготував і подав у парламент 207 урядових реформаторських законопроектів і ще 36 туди надійшло від членів парламентської коаліції.

"З 207 реформаторських урядових законопроектів парламент прийняв 206, лише один не був ухвалений. Який рекорд в Україні торік, коли коаліція мала конституційну більшість? Лише 37 відсотків урядових законопроектів було підтримано в парламенті", - констатував Міклош.

Він зауважив, що, можливо, не всі подані урядом законопроекти були реформаторськими, але більшість такими були, і якби вони були підтримані, реформи відбувалися б швидше.

"Тобто, коли я сказав, що бачу політичну волю, але вона недостатня, щоб реформи були швидшими, треба, щоб єдність коаліції і співпраця між урядом і парламентом були кращими, ніж вони є", - резюмував співголова групи стратегічних радників при Кабінеті міністрів України.

Джерело

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Петро Порошенко:

Слід створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади

Люстратор

Степан Полторак Міністр оборони України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Павла Клімкіна Міністра закордонних справ України

Запитання до:

Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Чи не означатиме ухвалення змін до Конституції восени 2015 порушення конституційних прав тих громадян, які проживають на непідконтрольних Україні територіях?