Адам Бєлян: На Донбасі ведеться регулярна війна

Члени Парламентської асамблеї НАТО побачили війну
17 жовтня 2016, 18:32

В складі делегації Парламентської асамблеї НАТО пан Бєлян був в Україні, в Дніпрі та Дніпропетровській області. В інтервю Польському радіо він сказав:  "Я був досить близько до воєнної зони, але не в самому Луганську та Донецьку, де іде війна. Я можу підтвердити, що там ведеться регулярна війна. Ці всі евфемістичні формулювання, які вживають у Європі, типу: антитерористична операція, сепаратисти – вони неправдиві".

Тобто, не вдається там утримати перемир’я?

– Утримати перемир’я не вдається. Щодня до лікарні в Дніпрі привозять чергових поранених, які травмовані від пострілів тяжкої артилерії. І це є російська артилерія, розміщена в околиці Донецька та Луганська. На території цих двох областей маємо справу з регулярною російською армією, і це, просто, російсько-українська війна. Мене це не здивувало: нам показували супутникові знімки, докази присутності росіян в Україні, але це викликало велике враження у членів делегації, особливо політиків з Франції, Португалії, які на щодень не стежать за ситуацією в Україні.


Проросійські сепаратисти заявляють, що вбили 15 іноземних найманців, у тому й поляків, які воювали по українській стороні. Київ не коментує цієї інформації. Але чи ми можемо це прокоментувати? Чи поляки заангажовані у цей конфлікт?

– Основним інструментом у цій війні, яку ведуть росіяни, є пропагандистська війна. Росіяни є в цьому знамениті. Ми також бачимо це щодня: присутність російських тролів в Інтернеті, які негайно публікують коментарі, що стосуються війни в Україні. Росіяни інвестують багато засобів в інформаційну війну у США, Німеччині. Отже, тим більше, у таких важливих для них країнах як Польща ці засоби є суттєвими. І елементом такої пропагандистської війни є різного роду конференції. (…) Звичайно, немає мови про те, щоб у цьому конфлікті брали участь будь-які польські солдати. Польща підтримує Україну лише своїм досвідом, доставляє медичні засоби – до речі, українці дуже цього потребують і знову до нас зверталися про те, щоб таку допомогу збільшити, оскільки їм бракує засобів на основну медичну опіку для поранених.

Чи, на ваш погляд, у рамках «нормандського формату» можливо вирішити конфлікт в Україні? Лідери Франції, Німеччини, Росії та України наразі мають іншу проблему: не можуть знайти часу, щоб зустрітися один з одним.

– Саме, відкликано саміт у Парижі, який мав бути черговим етапом на шляху до реалізації Мінських домовленостей. Слід пам’ятати, що головний пункт Мінських домовленостей – це ущільнення українсько-російського кордону, щоб через нього не перевозили військову техніку. Адже сьогодні в Україні є сотні, якщо не тисячі штук російської техніки, якої в Україні до того не було. Отже, це не сепаратисти купили цю техніку, тільки її нелегально доставляє Росія. Це є тяжка артилерія, броньовані машини. Цей кордон, просто, не є щільним, і в цьому сенсі порозуміння з Мінська підвели.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Петра Порошенка Президента України

Запитання до:

Голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої

Як ви поясните західним партнерам, від яких Україна вимагає санкцій проти Росії, чому в умовах війни НБУ збирається підтримувати російські банки?