Е-декларування: стисло про результати

У кишенях депутатів близько 2% держбюджету країни
31 жовтня 2016, 13:58

У ніч на 31 жовтня закінчився етап першого в історії електронного декларування майна держслужбовців.

Близько 120 тисяч посадових осіб задекларували свої доходи, майно і активи за 2015 рік.

Загалом, згідно з деклараціями, у депутатів на руках, 12,3 млрд грн готівкою, що складає майже 2% державного бюджету України. Доходи Державного бюджету України цього року заплановано у сумі 603 млрд гривень.

Останній тиждень перед закінченням терміну подачі, коли топ-чиновники почали масово заповнювати декларації, вразив українців.

Задекларовано десятки і сотні мільйонів гривень у банках і готівкою, величезна кількість землі і нерухомості, надзвичайно дорогі колекції годинників, антикваріату, картин.

Варто нагадати, що українським законодавством за подачу недостовірних даних в деклараціях передбачена кримінальна відповідальність - тюремне ув'язнення до двох років. А за несвоєчасну подачу - адміністративна відповідальність і штраф. Відомо, що кілька членів парламенту не подали декларації.

Зокрема, не подали декларації депутати В'ячеслав Богуслаєв і Анатолій Гіршфельд (обидва - депутатська група "Воля народу"), Ігор Шкіря (група "Відродження") і Юрій Шухевич (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Також декларацію не подала сестра головного військового прокурора Анатолія Матіоса, депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Марія Матіос.

Крім того, у встановлений законом строк не подали декларації депутати Олександр Онищенко ("Воля народу") і Сергій Клюєв (фракція "Опозиційний блок").


Надалі аналізом декларацій будуть займатися правоохоронні органи, щоб виявити можливу корупційну складову і недостовірні дані.


"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Віктор Шокін Екс-генеральний прокурор України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Павла Клімкіна Міністра закордонних справ України

Запитання до:

Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Чи не означатиме ухвалення змін до Конституції восени 2015 порушення конституційних прав тих громадян, які проживають на непідконтрольних Україні територіях?