Віце-прем'єр різко відреагувала на статтю Віктора Пінчука в The Wall Street Journal

Іванна Клімпуш-Цинцадзе відповіла олігарху щодо його пропозицій піти на компроміси з Росією
31 грудня 2016, 21:26

Іванна Клімпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції прокоментувала у себе на сторінці в Facebook  статтю Віктора Пінчука «Україна має вдатися до болючих компромісів для миру з Росією» (Ukraine Must Make Painful Compromises for Peace With Russia) в американському виданні The Wall Street Journal.

Про НАТО

"Ми були позаблоковими саме тоді, коли на нас напала Росія, яка готувалася до атаки всі роки нашого нейтралітету. Тому не вважаю, що відмова від цілі, мрії, наміру стати членом НАТО і роботи в цьому напрямку всередині країни, може бути якимось позитивом для нашого майбутнього. Гарантій безпеки ані нейтралітет, ані союз з Росією нам ніколи не дадуть, Будапештський меморандум залишився в реальності порожньою обіцянкою, особливого статусу з додатковими гарантіями ніхто не буде схильний для нас творити.

Тому – через побудову спроможності і сильної армії та демократичної країни в нас одна стратегічна мета – членство в НАТО".

Про ЄС

"Пропозиція відмовитися від цілі членства в ЄС буде зрадою перед усіма загиблими на Майдані, перед тими, хто своєю жертвою дав нам можливість творити інакше майбутнє. Така відмова послабить рух до таких необхідних змін всередині країни. Так, Європа зміліла та розгублена сьогодні, але вона пройде і ці випробування і спроможеться на нове дихання, в якому і ми хочемо дихати вільно і на повні груди. Нам зараз із цією метою в думці будувати державу європейську вдома, із справжніми європейськими цінностями, в які хочемо і можемо вірити, виховувати нових громадян, спроможних реально рухати країну до цієї заявленої мети. Щоб наші європейські партнери самі прагнули нашого членства, бо саме воно може зробити їх міцнішими та успішнішими".

Про Крим і Донбас

"Так, ми всі згодні і знаємо про те, що війна у нас не внутрішня, що цілком нав'язана, фінансована, керована ззовні та ведеться за безпосередньої участі збройних сил Росії. І саме це подекуди дуже нелегко доводити нашим партнерам на Заході, чи то, радше, їхнім суспільствам. І ця війна не може бути вирішена на одному фронті за рахунок іншого. Цілковито погоджуся, що успішність країни пришвидшить перемогу за серця наших співвітчизників, але не лише в Криму, а і на Донбасі. Тому формати повернення повної територіальної цілісності, яку, як я розумію, не ставиться під сумнів, необхідно опрацьовувати одночасно. І не зрадити ми повинні саме тих, хто хоче жити у вільній, незалежній, справедливій, єдиній Украні, тих, хто втратив домівки і потребує захисту і допомоги в поверненні додому.

Окремо щодо виборів на Донбасі – вони можливі лише тоді, коли замовкне зброя, коли вийдуть звідти окупанти, коли роззброїмо найманців, коли закриємо разом зі світом наш кордон, коли дамо можливість повернутися додому патріотам, коли дамо час відійти від російської пропаганди та страху тим, хто лишався там увесь цей час… Чи скоро? На жаль, навряд чи…"


"Капітулювати мусимо не ми, це мусить робити агресор. Так було в минулому, і так буде в майбутньому", наголосила віце-прем'єр-міністр.

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Олександр Квіташвілі Екс-міністр охорони здоров'я України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Ігора Білоуса голови Фонду державного майна

Запитання до:

Голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої

Як ви поясните західним партнерам, від яких Україна вимагає санкцій проти Росії, чому в умовах війни НБУ збирається підтримувати російські банки?