Бойовики збили ІЛ-76 і здали його на брухт

СБУ оприлюднило радіоперехват, який доводить, що саме бойовики організували збиття літака Іл-76 у червні 2014
06 лютого 2017, 14:41

"Слідчими СБУ отримано беззаперечні докази того, що голова терористичної організації ЛНР Ігор Плотницький, який на час скоєння злочину був командиром незаконного збройного формування "батальйон "Зоря", разом з А. Патрушевим (на той час його заступником) та командиром незаконного збройного формування "Вітязь" О.Гурєєвим були безпосередніми організаторами терористичного акту. З метою блокування сил АТО вони влаштували засідки та керували групами бойовиків, озброєних ПЗРК, що перекривали авіаційне сполучення аеропорту Луганська", - повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

 

В оприлюднених розмовах чути, як Плотницький говорить з одним з ватажків ЛНР Геннадієм Ципкаловим (нині вже покійним, за офіційною версією нібито повісився у камері – "Висновки"). Останній доповідає, що в аеропорт Луганська заходять на посадку літаки ЗСУ. "Вони нас, чесно кажучи, спантеличили. Вони не с того боку пішли, вже друга група вийшла. Зараз будуть збивати тих, хто злітає, і тих, хто сідає. Вони зайшли з боку Червоного. Нас там ніколи не було, а тепер будемо", - відповів Плотницький, чітко говорячи, що бойовики будуть стріляти по українських літаках.

Інша розмова - між Плотницьким і Патрушевим. "Товаришу майор, зайшли два борти, один збили, другий сів. Ракет з боку цієї Нованівки більше немає. Три штуки дали осічку, але борт завалили", - з подальшої доповіді Патрушева випливає, що обстріл було здійснено саме з ПЗРК.

Ще діалог - між Гурєєвим та підприємцем Станіславом з Краснодона, який погодився завантажити і вивезти за допомогою крана залишки збитого Іл-76 на металобрухт: "Є робітка. Ми долбанули Іл-76, його треба завантажити та здати на металобрухт. Є шматки по 2-3 тонни, їх руками не завантажиш". "Це мій трофей, його можна попиляти і здати до біса. Ваших 20% буде", - обіцяє терорист.

Нагадаємо, прокуратура Дніпропетровської області затвердила та направила до суду обвинувальний акт щодо ватажка терористичної організації "ЛНР" Ігоря Плотницького, а також двох командирів батальйонів" даного формування А. Патрушева та О. Гурєєва у справі збитого літака ІЛ-76 Збройних сил України. Дії вказаних осіб кваліфіковано як терористичний акт (ч. 3 ст. 258 КК України).

Тим часом, є ще одна кримінальне впровадження у справі збитого бойовиками ІЛ-76. Генерал-майора Віктора Назарова обвинувачують у халатному ставленні до своїх обовязків, через що бойовиками було збито літак ІЛ-76.

Проте фахівці наголошують на суттєвих прогалинах обвинувачення, саме у правовому полі. Чи не парадоксальніше з них – існування за фактом одної події різних кримінальних справ. Як зазначає колишній військовий прокурор Сергій Козакевич, ситуація є просто абсурдною з точки зору теорії кримінального права. Йдеться про те, що існує кримінальне впровадження відносно Віктора Назарова, відповідно до якого генерал-майор обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення ч.3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці). Одночасно прокураторою Дніпропетровської області направлено до суду обвинувачувальний акт з кваліфікацією злочину за ч.3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт) відносно голови терористичної організації «ЛНР» Плотницького та двох командирів бойовиків Патрушева та Гурєєва у справі збитого літака ІЛ-76. Отже, обвинувачення військової прокуратури з посиланням на ч.3 ст. 425 не має жодної логіки. Якість і компетентність судового розгляду ставить під сумнів і порушення при проведенні експертизи, на яку посилаються у обвинуваченні. Кажучи просто, вона була проведена не тими, хто це може робити, і не так, як це робити треба. «Комісійна комплексна військово-тактична криміналістична експертиза була проведена неповноважними на те особами та всупереч ст. 10, ст 17 Закону України «Про судову експертизу» та ст. 69, ст. 102 Кримінально-процесуального кодексу України», - коментує Козаакевич. Ще одним серйозним недоліком адвокат називає те, що сторона обвинувачення так і не надала оригіналів узагальнюючих довідок з оперативної обстановки в районі проведення АТО станом на час, коли було збито літак. Є лише електронні копії – без вихідних даних, без підписів. Не було представлено і оригіналів розвідувальних зведень, які начебто доповідалися. Все грунтується на словах свідка, який при цьому в своїх словах не впевнений, а лише припускає факт такої передачі. За словами екс військового прокурора , при такому стані обвинувачення, яке фактично розвалюється через порушення та маніпуляції, суд має два варанти: ухвалити виправдальний вирок або поновити судовий розгляд.

"Висновки"

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"

Детектор

Контроль обіцянок

Арсеній Яценюк:

Прийняття і виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року

Люстратор

Юрій Терентьєв Голова Антимонопольного комітету України

Фізіогноміка

Фізіогномічний аналіз Олександра Фацевича Керівник патрульної поліції Києва

Запитання до:

Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Чи не означатиме ухвалення змін до Конституції восени 2015 порушення конституційних прав тих громадян, які проживають на непідконтрольних Україні територіях?