Арсеній Яценюк. Екс-прем’єр-міністр України

До 5 відсотків валового внутрішнього продукту - витрати на оборону та правоохоронну діяльність (щороку). Розроблення та сприяння прийняттю закону про Державний бюджет України з відповідним обсягом видатків (щороку) i

Державним бюджетом-2015 на фінансування національної безпеки й оборони передбачено близько 90 млрд грн, або 4,9% ВВП, прогнозованого в 2015 році.

З цих коштів безпосередньо на оборону передбачено 80 млрд грн, 1,8 млрд – на виплати всім мобілізованим, 2,9 млрд - на інші органи безпеки й оборони, 6 млрд державних гарантій - на державні компанії «Укроборонпрому» для придбання нової військової техніки і її ремонту для Збройних сил України.

За матеріалами

Докладніше Виконано

Відмова від позаблокового статусу, сприяння прийняттю у новій редакції Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» (2015 рік) i

Позаблоковий статус України скасовано.

Ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості», яким внесено зміни до законів «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики» та «Про основи національної безпеки».

За матеріалами

Законами передбачено: (1) інтеграцію України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі та в євроатлантичний безпековий простір; (2) поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.

Докладніше Виконано

Розроблення та сприяння прийняттю річної національної програми співробітництва Україна - НАТО (I квартал 2015) (у рамках впровадження стандартів НАТО у Збройних Силах України) i

На засіданні 18 лютого 2015 Кабінет міністрів затвердив Річну національну програму співробітництва Україна–НАТО на 2015 рік.

За матеріалами

Докладніше Виконано

Сприяння прийняттю у новій редакції Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (I квартал 2015 року) (у рамках дерегуляції та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави) i

2 березня 2015 Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому законопроект "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Докладніше Виконано

Розроблення та сприяння прийняттю змін до Бюджетного кодексу України і Податкового кодексу України щодо передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень і стабільних джерел доходів для їх реалізації та Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік (2014) (у рамках децентралізації та регіонального розвитку, максимальної передачі функцій на місцевий рівень) i

Прийнято закони «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», якими внесено зміни до Бюджетного і Податкового кодексів України щодо передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень і стабільних джерел доходів для їх реалізації; стимулювання територіальних громад до об'єднання та переходу на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом із відповідним ресурсним забезпеченням на рівні міст обласного значення тощо.

Джерело

Докладніше Виконано

Скорочення кількості податків з 22 до 9 (I квартал 2015) (у рамках зниження частки витрат державного сектору в структурі валового внутрішнього продукту на 10 відсотків (2015-2016)) i

З 1 січня 2015 набув чинності закон про зміни до Податкового кодексу, яким кількість податків скорочено з 22 до 9.

Джерело

Докладніше Виконано

Посилення відповідальності за виплату заробітної плати "в конвертах" (розроблення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України) (І півріччя 2015) (у рамках легалізації заробітної плати шляхом зменшення навантаження на фонд оплати праці) i

В Україні значно підвищили штрафи за нелегальних працівників та зарплати "в конвертах".

У січні 2015 набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати "в конвертах". Відповідні зміни до законодавства 28 грудня 2014 прийняла Верховна Рада ("Дебет-кредит. Бухгалтерські новини").

Докладніше Виконано

Впровадження нової системи адміністрування податку на додану вартість (I квартал 2015 року) i

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, з 1 січня 2015 запроваджена система електронного адміністрування ПДВ.

Докладніше Виконано

Виконання програми співробітництва з МВФ (протягом строку дії програми) i

Виконано

Залучення кредитних ресурсів розміром до 1 млрд. доларів США від міжнародних інституцій (2015 рік) (у рамках забезпечення продовольчої безпеки в особливий період та проведення стабільної посівної кампанії) i

Перший транш на 5 млрд. доларів у рамках схваленої МВФ програми розширеного фінансування EFF на загальну суму 17,5 млрд. доларів 13 березня 2015  надійшов в Україну.

Джерело

Докладніше Виконано

Про Контроль обіцянок

Обіцянки політиків та урядовців – це ті слова, які, як вважають їхні виборці, повинні матеріалізуватися у справи. Передовсім це стосується влади. Владою, яка формується за результатами виборів, в Україні є: президент, Верховна Рада в особі парламентської більшості (тобто політичних сил, що увійшли до коаліції) та уряд, який формує коаліція.

Головними документами, в яких записано обіцянки, є виборчі програми.

Для президента його виборча програма і лишається таким документом на увесь період президентства.

Для партій парламентської більшості обіцянки, дані у виборчій програмі, трансформуються: спочатку – у коаліційну угоду, в якій визначаються спільні позиції з їхніх програм; потім у програму уряду, написану на базі Коаліційної угоди. Уряд також призначається більшістю – для реалізації цієї програми. Таким чином, виборчі обіцянки партій більшості набувають форми урядової програми, яку вони зобов’язуються виконувати, і в них для цього є всі важелі впливу: і більшість у законодавчому органі, і виконавча влада.

Депутати, обрані на мажоритарних округах, за чинним законодавством, на вибори ідуть від політичних партій, а в парламенті входять до фракцій політичних партій. Тому для них цей принцип також актуальний.

Окрім програмових обіцянок, трансформованих у програму уряду, у період між виборами з’являються поточні публічні заяви, які також можуть бути розцінені як обіцянки. Вони також контролюються «Висновками».

Дії на виконання обіцянок – це: голосування в парламенті, внесені законопроекти, видані та підписані постанови, розпорядження та укази, кадрові призначення, а також – іноді – публічна поведінка.

«Висновки» триматимуть на контролі всі головні обіцянки обраної влади.

Аналізуючи програми політичних сил, «Висновки» звернули увагу на те, що обіцянки даються в різних формах: від чітких зобов’язань – до констатації прихильності до певних цінностей. Припускаємо, частину з цього політики не вважають своїми обіцянками. У таких випадках просимо повідомити редакцію, ми готові внести корективи. Спілкування – через адресу vysnovky@gmail.com.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"