Петро Порошенко. Президент України

Елементом такого контролю [громадського] є можливість для громадян отримати вичерпну інформацію про рішення державних органів та органів місцевого самоврядування i

В Україні діє Закон «Про доступ до публічної інформації», однак рішення центральних, а особливо — місцевих, органів влади вибірково залишаються закритими для громадськості. Зокрема, активісти часто скаржаться на неможливість отримати доступ до інформації щодо земельних ділянок та містобудування.

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Забезпечу повне перезавантаження влади i

З боку президента не окреслено чітке визначення вжитого ним терміну «перезавантаження». 2 лютого 2015 на засіданні Національної ради реформ він заявив, ніби єдине, що не дає змоги говорити про повне перезавантаження влади, — це її судова гілка.

Джерело

Тоді як у січні 2015 він же зазначав, що «процес перезавантаження влади, розпочатий у 2014-му», завершиться після бюджетної децентралізації та проведення місцевих виборів восени поточного року.

Джерело

На кадровому рівні говорити про повне перезавантаження влади також не випадає, адже багато посад, як на центральному рівні, так і на місцевому, обіймають чиновники, які працювали в органах державної влади й за попередніх президентів.

Закон, за яким відбулися вибори до парламенту в жовтні 2014, також не було змінено, отже не змінилися принципи формування представницької влади. 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Докладу всіх зусиль у рамках своїх конституційних повноважень, щоб до кінця 2014 року відбулися дострокові парламентські вибори суто на пропорційній основі за відкритими списками i

 27 серпня 2014 Указом Президента України №690/2014 припинено повноваження Верховної Ради 7-го скликання і призначено позачергові парламентські  вибори.

26 жовтня 2014 відбулися вибори до Верховної Ради за змішаною мажоритарно-пропорційною системою; змін до виборчого законодавства щодо відкритих списків внесено не було.

[V]: Загальна оцінка ґрунтується на тому, що суть обіцянки полягала не в самому факті виборів, а в їх проведенні на основі нового законодавства, визначальними елементами якого мали стати пропорційна система та відкриті списки.

 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Виконавча влада в областях належатиме не призначеним згори «губернаторам», а виконкомам, сформованих облрадами, обраними людьми i

[V]: Виконання цього пункту програми в умовах парламентсько-президентської республіки не входить у повноваження президента. Закони ухвалює парламент. З цієї причини його внесення у передвиборчу програму заздалегідь не передбачало особистої відповідальності Петра Порошенка за його виконання.

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

При обов’язковому збереженні та зміцненні єдиного гуманітарного українського простору в мовно-культурній сфері, в освіті, в політиці історичної пам’яті обов’язково враховуватиметься специфіка кожного регіону i

У проекті змін до Конституції України, внесеному президентом на розгляд Верховної Ради у червні 2014, є пункт про те, що «сільські, селищні, міські, районні, обласні ради можуть у порядку, визначеному законом, надавати в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці статус спеціальної російській мові, іншим мовам національних меншин України».

Досі такого поняття, як «спеціальна мова», в українському законодавстві не існувало.

Проект відкликано для опрацювання 27 листопада 2014.

Багато експертів вважають, що надання російській мові будь-якого особливого статусу автоматично унеможливить «обов’язкове збереження та зміцнення єдиного гуманітарного простору в мовно-культурній сфері».

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Україна залишиться унітарною, соборною державою i

6 квітня 2015 Петро Порошенко заявив: «Ідея федералізації - це як інфекція, біологічна зброя, яку Україні намагаються нав'язати з-за кордону. Її бацилами намагаються вразити Україну і зруйнувати нашу єдність... Спочатку вони розраховували, що федералізація спрацює, але коли Україна об'єдналася, вони пішли на нас агресією, війною, намагаючись зараз насадити федералізацію залізом і кров'ю. Я не дам цього зробити... Для тих, хто дуже хоче провести тезу федералізації, вкинути її в дискусію, у нас є кінцевий інструмент - референдум».


[V]: У квітні 2015 президент висловив готовність провести референдум щодо державного устрою України, ризикуючи таким чином унітарністю держави в ситуації, яка таких ризиків не вимагає.

 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

У якості першочергового внесу до Верховної Ради закон про парламентську опозицію i

Станом на сьогодні такого законопроекту президент на розгляд ВРУ не вніс.

 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Структура власності ЗМІ стане прозорою, а конкурентне середовище в цій сфері – посилене i

23 квітня 2015 президент підписав указ про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна–НАТО на 2015 рік. У розділі «Політичні та економічні питання» (підрозділ 1.1.3 «Свобода слова») серед середньострокових цілей, зокрема, визначено «забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації». Однак якоїсь конкретної програми дій на виконання цього пункту немає.

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Якнайшвидше запровадження безвізового режиму з ЄС протягом уже першого року мого президентства i

Після запровадження з січня 2015 для громадян України біометричних закордонних паспортів планувалося, що Євросоюз запропонує Україні безвізовий режим під час саміту програми «Східне партнерство» в Ризі у травні 2015. 

Але на цей саміт питання надання Україні безвізового режиму навіть не було винесено, оскільки Україна не виконала План дій візової лібералізації.

Як свідчить оприлюднений напередодні саміту звіт Єврокомісії про виконання Україною цього плану, із 15 блоків повністю виконано лише два. «Майже повне виконання», тобто з недоліками, наша держава продемонструвала за вісьмома блоками; у  чотирьох блоках – «прогрес частковий, із доброю перспективою подальшого виконання», причому два з них мають позначку «лише частковий прогрес», тобто дещо гірший рівень, проте – за згаданих перспектив; за одним блоком («Боротьба з корупцією») ЄК констатувала найгірший рівень – «лише частковий прогрес», без згадки про його «добрі перспективи».

Джерело

Джерело

Джерело

На саміті країн «Східного партнерства» представники Єврокомісії зауважили, що до питання безвізового режиму повернуться лише наприкінці 2015 року, коли буде проведено чергову  перевірку виконання Україною Плану дій з візової лібералізації. 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Антимонопольний комітет має стати ключовим економічним регулятором. Поле його діяльності – від забезпечення вільної конкуренції у великому бізнесі до гарантій малому підприємництву. Так само це стосується якості та вартості послуг в житлово-комунальній сфері, де теж орудує жахлива монополія. i

19 травня 2015 Верховна Рада ухвалила постанову Кабінету Міністрів про призначення головою АМКУ Юрія Терентьєва.

Джерело

Однак його пов’язаність з великим бізнесом не дає наразі підстав говорити про початок реальної боротьби з монополіями і протидію їх антиконкурентним діям.

Джерело


[V] Виконання цього пункту програми в умовах парламентсько-президентської республіки не входить у повноваження президента. З цієї причини його внесення у президентську програму заздалегідь не передбачало особистої відповідальності  Петра Порошенка за виконання. 

 

 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Зняти «корупційний податок» на економіку i

 Питання не перебуває в компетенції Президента України. 

 

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

[Президент як гарант Конституції, прав і свобод зобов’язаний створити умови для] доступного, справедливого, неупередженого і змагального судочинства i

Судову реформу не проведено; вона перебуває  на стадії розробки.

Указом президента від 20 травня 2015 схвалено Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки. Взято до відома схвалений Радою з питань судової реформи План дій щодо реалізації положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 - 2020 роки.

Джерело

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

[Президент як гарант Конституції, прав і свобод зобов’язаний створити умови для] прозорої і несуперечливої законодавчої бази i

Законодавча база в Україні залишається суперечливою.

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

[Президент як гарант Конституції, прав і свобод зобов’язаний створити умови для] невідворотності покарання за злочин i

Упродовж майже 1,5 року від часу розстрілу Майдану не покарано винуватців з-поміж керівників МВС та виконавців, зокрема бійців «Беркута». Колишній командир спецроти «Беркута» Дмитро Садовник перебуває в Росії, Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук за браком доказів.

Джерело

Стосовно колишніх «беркутівців» Павла Аброськіна і Сергія Зінченка триває слідство, термін їхнього перебування під вартою за рішенням суду продовжено до 26 червня.

Джерело

Жодну з вищих посадових осіб уряду Януковича-Азарова до відповідальності не притягнуто.

Єдиний виняток - подання Генпрокуратури про зняття недоторканності з депутата-«регіонала» Сергія Клюєва.

Джерело

Докладніше Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Встановлення публічного контролю за призначенням і діяльністю суддів і створення системи їхнього автономного функціонування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади i

Не виконано. З часу обіцянки минуло 1352 дні

Про Контроль обіцянок

Обіцянки політиків та урядовців – це ті слова, які, як вважають їхні виборці, повинні матеріалізуватися у справи. Передовсім це стосується влади. Владою, яка формується за результатами виборів, в Україні є: президент, Верховна Рада в особі парламентської більшості (тобто політичних сил, що увійшли до коаліції) та уряд, який формує коаліція.

Головними документами, в яких записано обіцянки, є виборчі програми.

Для президента його виборча програма і лишається таким документом на увесь період президентства.

Для партій парламентської більшості обіцянки, дані у виборчій програмі, трансформуються: спочатку – у коаліційну угоду, в якій визначаються спільні позиції з їхніх програм; потім у програму уряду, написану на базі Коаліційної угоди. Уряд також призначається більшістю – для реалізації цієї програми. Таким чином, виборчі обіцянки партій більшості набувають форми урядової програми, яку вони зобов’язуються виконувати, і в них для цього є всі важелі впливу: і більшість у законодавчому органі, і виконавча влада.

Депутати, обрані на мажоритарних округах, за чинним законодавством, на вибори ідуть від політичних партій, а в парламенті входять до фракцій політичних партій. Тому для них цей принцип також актуальний.

Окрім програмових обіцянок, трансформованих у програму уряду, у період між виборами з’являються поточні публічні заяви, які також можуть бути розцінені як обіцянки. Вони також контролюються «Висновками».

Дії на виконання обіцянок – це: голосування в парламенті, внесені законопроекти, видані та підписані постанови, розпорядження та укази, кадрові призначення, а також – іноді – публічна поведінка.

«Висновки» триматимуть на контролі всі головні обіцянки обраної влади.

Аналізуючи програми політичних сил, «Висновки» звернули увагу на те, що обіцянки даються в різних формах: від чітких зобов’язань – до констатації прихильності до певних цінностей. Припускаємо, частину з цього політики не вважають своїми обіцянками. У таких випадках просимо повідомити редакцію, ми готові внести корективи. Спілкування – через адресу vysnovky@gmail.com.

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"