Запитання до Арсенія Яценюка

Чому Мін’юст не організує масове подання позовів до ЄСПЛ від українських громадян до Росії за збитки, завдані внаслідок подій на Донбасі та у Криму?

Юристи стверджують, що українці, потерпілі внаслідок анексії Криму та військових подій 2014-15, мають підстави звернутися до Європейського суду з прав людини та шанси виграти справу. І що на розгляді ЄСПЛ вже перебувають сотні заяв. 

Світові прецеденти свідчать, що ефективність таких позовів є дуже високою в разі організації їх подання та юридичного супроводу в межах держави. Під час окупації на початку 1990-их іракськими військами Кувейту як громадяни, так і приватні фірми, державні підприємства та установи подали майже 3 мільйони позовів щодо компенсації за іракське вторгнення до міжнародних судів та Секретаріату ООН. Емір Кувейту надав всім охочим необхідну юридичну допомогу й сам подав найбільшу кількість позовів. Як результат, станом на 2015 рік держава Ірак виплатила позивачам близько 52,4 млрд дол., які задовольнили понад мільйон претензій. 

Докладніше Відповідь не отримана

Який зміст має ідея заборонити рекламу пива та слабоалкогольних напоїв на радіо та телебаченні з 6:00 до 00:00, якщо там цілодобово транслюється реклама горілки?

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Народні депутати з премєрської фракції “Народний фронт” Геннадій Кривошея, Віталій Сташук і Леонід Ємець зареєстрували у Верховній Раді України проект закону про заборону реклами пива та слабоалкогольних напоїв. Парламентарії пропонують внести відповідні зміни до закону “Про рекламу”. Однак на теле- та радіоканалах цілодобово транслюється реклама горілки, з тією лише різницею, що в ранкових, денних та вечірніх роликах слово «горілка» не згадується, а в нічних це слово присутнє. 

Докладніше Відповідь не отримана

Що заважало прем’єру встановити раніше, ніж 4 березня 2014, з якою метою в’їжджають в Україну російські військові на російських танках?

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

4 березня 2014 прем’єр Яценюк оголосив про припинення Україною в односторонньому порядку з 16 березня дії угоди про малий прикордонний рух між Україною і РФ. "Це питання національної безпеки і контроль за переміщенням громадян в першу чергу Російської Федерації, які, на жаль, не з туризмом сюди приїжджають, мають цікаві туристичні автомобілі у вигляді російських танків і квитки непогані російських військовослужбовців", - сказав Яценюк. Про присутність російських військових та військової техніки на своїй території Україна заявляла ще 2014 року.

Докладніше Відповідь не отримана

Чому українці мають платити за газ по ціні, яка вже відповідає вартості імпортного, що закуповує Нафтогаз за кордоном, тоді як блакитне паливо вітчизняного видобутку вп’ятеро дешевше, і його обсягів, за вашими словами, цілком вистачає на потреби населення?

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

В листопаді 2013 Арсеній Яценюк, перебуваючи в опозиції, в одному з ефірів зауважив: «Азаров заявив про підвищення тарифів на газ. Так нехай він розповість правду. Населення споживає 18 млрд. кубометрів газу на рік, а видобуваємо ми 20 млрд. Кожен з нас повинен отримувати газ власного виробництва, вартість якого 70 доларів. Але цей газ вам не віддадуть, його продають по 300-400 доларів, а різницю кладуть у свою кишеню». Але вже 15 січня 2015, перебуваючи на посаді прем’єра, Арсеній Яценюк повідомив: «Ми зобов’язані платити реальну ринкову ціну за енергетичні ресурси України. Саме тому ми підніматимемо до ринкового рівня всі енергетичні цини і тарифи для населення».

Докладніше Відповідь не отримана

Чому за час вашого урядування в Україні стало більше конвертаційних центрів, хоча раніше ви анонсували жорстку боротьбу з ними, в тому числі задля виведення зарплат з тіні?

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Прийнятий Верховною Радою з подачі Кабінету міністрів закон щодо лібералізації Єдиного соціального внеску, покликаний стимулювати працедавців виводити зарплатний фонд з тіні, насправді не створює фінансових стимулів переходу на «білу» зарплатню. Послуги переведення грошей у готівку, хоч і подорожчали останнім часом, але все одно набагато дешевші за пропоновані урядом умови переходу на сплату ЄСВ за втричі меншою від базової ставкою. При цьому підприємці констатують, що за останній рік хоч податківці і прикрили кілька конвертаційних центрів, послугами яких користувався бізнес задля оптимізації оподаткування, однак згодом відкрилися нові, причому тепер їх більше ніж раніше.

Докладніше Відповідь не отримана

Постав своє запитання Арсенію Яценюку

Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"