Дмитро Лиховій

Дмитро Лиховійжурналіст

Суспільство видихнуло

І остаточно забило на армію

30 вересня 2016, 08:50

Накипіло, сорі.

Сьомої черги мобілізації не буде. Суспільство видихнуло, вилізло з-під спідниць, хто ще ховався, й остаточно забило на армію.

У нас же армія тепер - така річ у собі, самовідновлювана. Кинь їй 60 бюджетних мільярдів - і хай живе, тримає східний фронт і бажано перемагає, бере штурмом Донецьк, а ще краще - Мацкву. На з/п 7-10 тис. грн. набіжить 100500 бійців, бо де ж у своїх далеких селах вони ще зароблять такі статки? Ну й свідомих патріотів-добровольців у нас тьма, українці ж - вони ще ті козаки!

Так виглядають уявлення про сферичні ЗСУ у вакуумі, поділені на зраду Шоколадного і генералів у штабі.

А правда в тому, що картина інша.

Загальна чисельність Збройних сил зараз – 260 тисяч, із них у Сухопутних військах - 125 600. І не всім же їм сидіти по бліндажах в АТО, дві третини пораються в тилах, якось крутяться-ротуються.

Уже зараз у купі підрозділів (а в нас тільки нових бригад і полків створили 15) - величезний некомплект.

При цьому: демобілізація шостої черги - мінус 24 тисячі вже в жовтні.

Ким їх міняти, якщо контрактники, залучені з початку 2016 року (53 тисячі), замінили дембелів четвертої і п'ятої хвиль? А набір контрачів зараз - уже навіть не 6 тисяч на місяць, а менше? та навіть 6 тис/міс - щоб замінити ДМБ жовтня-2016, потрібно місяців чотири. До кінця січня 2017-го в кращому разі.

При цьому: в ЗСУ "зависли" десятки тисяч "старих" контрактників, які прийшли ще до війни або на її початку - тоді, коли контракти укладали "до кінця особливого періоду".

Порівняйте: нинішні контрачі можуть підписуватися від 6 місяців - а "старі" мусять тягнути лямку до гіпотетичного параду перемоги на площі Леніна з концертом "Тіні Сонця" на "Донбас-арені".

ГШ/МО разом із ВР розробили законопроект, проголосований Радою ще в липні - як звільнити "старих" контрачів, які реально замахалися від війни й армії.

Хароший депутат Тарас Пастух вніс поправку, щоб їм можна було звільнятися не партіями, а хоч би й усім разом. Наприклад, до 24 тисяч дембелів 6-ї хвилі - та плюс ще хоча б стільки ж "старих" контрактників.
Третина Сухопутних військ - по хатах. Якраз та, що сидить в АТО.
Ну а х*лі, рятує нас не тверезий розрахунок, а оспіваний "меч Арея", як та "Тінь Сонця" співає.

Словом, Порох закон ветував і повернув на доопрацювання.
Але навіть після скасування поправки Пастуха, коли контрачі зможуть звільнятися не натовпом, а пачками й у різні місяці, проблема комплектування армії нікуди не дінеться.

Але цього не розуміє наш ідіотський парламент, який коли за щось і голосує, то тільки в останній день, коли смажений півень клюне, а Парубій візьме на ізмор і 29 разів змушуватиме переголосовувати до отримання 226 голосів.

А щоб за щось проголосувати, треба ж його ще придумати. Щоб воно працювало реально, а не у мріях. І знайти на це гроші. І людей. Бажаючих, так сказать. І хоч з якоюсь клепкою.

До речі, де реформа військкоматів? На паперах в ГШ.
Де єдиний електронний реєстр військовозобов'язани? Зарубав у ВР переможець Вілкула Парасюк.

А армія - не самовідновлювальна. Її треба підтримувати - і грошима, і кадрами, і законами - постійно.

Можливо (а саме такий закон діє з 2015 року, і він вважається справедливим і ефективним), по другому колу в ЗСУ затягнуть дембелів 2015 року - з примусу. Бо є такий закон, да.
Можливо, не обійтися без нових мобілізацій.

Хай там як, у цю проблему знову треба занурюватися всьому суспільству. Тому, яке так любить казати - "у нас же війна".

Інші публікації автора:

Інші ТОП-блоги:

15 серпня 2017, 08:27
Дмитро Лиховій
Журюся
09 жовтня 2016, 17:03