Віталій Гайдукевич

Віталій Гайдукевичжурналіст, дослідник історії

Незнання не позбавляє відповідальності

Поява Дюнкерку на великих екранах ще раз довела - ми нічого не знаємо про Другу Світову

31 липня 2017, 10:23

Здавалось би - епоха відкритих джерел. Неосяжний інтернет - читай скільки влізе. Не влазить. Поява Дюнкерку на великих екранах ще раз довела - ми нічого не знаємо про Другу Світову. Про справжню Другу Світову. Ні, може краєм вуха шось чули, але в голові воно не затримувалося.

Уявіть собі, фільм, який реалістично показує, як СРСР в перші ж дні німецького наступу втрачає шалену кількість наступального озброєння. Того, що готувалося, але так і не пішло атакувати на Захід. Уявіть подвійне пекло - спершу катівні СРСР в 1939, коли комуністи прийшли на Західну Україну, а потім ті ж катівні в 1941, коли терміново розстрілювалися усі в"язні... Тисячі...

Уявіть (особливо на тлі емоцій Дюнкерка) глобальні оточення, в яких Ставка кидала війська. Починаючи від Київського котла і завершуючи втечею усієї партійної верхівки і командирів з Севастополя. Втеча. Наввипередки. А яким був би реалізм, якщо показати підрив Києва? А підрив радянськими спецслужбами Дніпрогесу? Дюнкерк - історія, про те, що цінний кожен. Дніпрогес - історія про те, що чхати на десятки тисяч жертв, котрих вбили свої ж!

Уявіть, що говорячи "оборона Брестської фортеці" треба пишатися звитягою польских вояків. Бо їх в 1939 було незрівнянно менше, аніж радянських в 1941. І рубилися вони результативніше, а головне - змогли відійти з позицій зберігши людей, коли стало зрозуміло, що окупанти задавлять масою. Обидва окупанти, бо спершу польску залогу Берестя атакували німці, а потім сов"єти. Якщо цікаво, то тут докладніше: http://politolog.net/…/zabytyj-sovetsko-fashistskij-shturm…/

Уявіть, як на початках ДСВ, українці, що пам"ятають початок окупації (1921 р) і колаборантського режиму названого УРСР, їхали до Фінляндії. Їхали, щоб допомогти фінам бити червоного гада. І били якісно. Загугліть Горліса-Горського і його фінський період. Трохи є тут: https://www.radiosvoboda.org/a/28180903.html і тут http://sichovyk.com.ua/…/619-jurij-horlis-horskij-talvisoda…

А якому режисеру можна було б доручити зняти епізод атаки чорносвитників? Це коли "визволителі" радянські кидали в атаку БЕЗ ЗБРОЇ тих, кого застали в українських селах. Від юнаків , до дідів. Цими свитами всіяно було береги Дніпра.

А хто реалістично зніме, як божеволіли німецькі солдати, бо дах їхав від того, як радянські підрозділи пішки йшли на кулемети і вмирали горами?

Чи може зазнімкувати кіно про дві десантні операції, що їх здійснив СРСР в Другу Світову. Тільки дві. І обидві були катастрофічними - майже повне знищення десанту.

І кадри, як сов"єти відступаючи в Одесі топили в морі вантажівки ЗІ СВОЇМИ пораненими. Теж, на тлі Дюнкерка був би контраст...

А завершити кіно можна було б безглуздим бажанням взяти Берлін, тотальне гвалтування німкень і не менш масштабний грабунок усього, що можна вивезти. На широку ногу, "по визволительскі".

І таких історій...
Але ми не знаємо їх...
А хотілося б - в кіно. І крупним планом. Так щоб душу наружу. І силоміць на сеанси водити кожну совкову падлу. Як німців водили переносити жертв концтаборів - щоб бачили, що толерували.

Інші ТОП-блоги:

15 серпня 2017, 08:27
Дмитро Лиховій
Журюся
09 жовтня 2016, 17:03