Bohdan Kutiepov

Bohdan Kutiepovжурналіст

Південний котел. Як це було

7 серпня підрозділи 24, 51, 72 та 29 бригад ЗСУ прорвались з так званого «Південного котла», що виник в Луганській області на кордоні з Росією.

08 серпня 2017, 12:27

Там вони пробули 22 дні перебуваючи під постійним перехресним вогнем проросійських бойовиків та російської артилерії, що гатила з території РФ. На вогонь з російської території, українські бригади відповідати не могли, щоб не спровокувати відкрите вторгнення армії РФ. Лише на 23 день блокади, наші бійці отримали наказ на прорив.

Зібравши посилену бронегрупу, виснажені в боях частини прорвали бойові ряди сепаратистів, атакувавши на своєму шляху міста Красний Луч та Міусинськ. Всього вдалося вивести майже тисячу чоловік та значну кількість військової техніки.

Згідно з першочерговим планом проведення АТО передбачалося взяття повного контролю над державним кордоном. Повільно та з боями бійці просувалися вздовж кордону з півдня на північ та виконували надважливе бойове завдання.

Нажаль, командування АТО, можливо не врахувало участь російських підрозділів, котрі влаштували масований артилерійський обстріл українських частин зі своєї території, що не дозволило українським бригадам відкрити вогонь у відповідь.

Дата формування «Південного котла» співпала з початком масованих обстрілів з російської сторони та катастрофою малайзійського Boeing 777, що був збитий російським «Буком», зірвала підступні плани агресора та дала час для відпрацювання запасного плану.

Оточені військові частини скували боєм та відтягнули значні сили бойовиків, а також, контролювали вогнем державний кордон не даючи змоги постачання зброї та російських найманців на Донбас.

Основні втрати українські війська несли від підступних постійних обстрілів з російської сторони кордону.

Саме завдяки тому, що на знищення «Південного котла» бойовики кинули всі резерви, інші підрозділи ЗСУ провели липневий наступ, в ході якого було звільнено від російських загарбників декілька десятків населених пунктів та роздробило на дві нерівномірні частини контрольовану проросійськими бойовиками територію.

«Південний котел» проіснував рівно стільки, скільки це було необхідно.

Інші ТОП-блоги:

15 серпня 2017, 08:27
Дмитро Лиховій
Журюся
09 жовтня 2016, 17:03