Енергетична незалежність: кому і що було вигідно

Підписання українським Мінпаливенерго угод із Росією на постачання газу та вугілля справляє враження дежавю. І не так сам факт закупівлі, як його аргументація: "вигідна ціна"
02 січня 2017, 18:26

"Росіяни дають нижчу ціну, тому в них купувати – вигідно", - такий аргумент був незмінним 25 роки поспіль для всіх українських урядів, аби залишати країну в монопольній енергозалежності від Росії. Аналіз попередніх подій дозволяє спрогнозувати: до яких стратегічних наслідків призведуть нинішні тактичні кроки українського уряду в галузі енергозабезпечення. 

На старті Незалежності Україна тотально залежала від постачання енергоносіїв від Росії. «Цивілізоване розлучення» передбачало перехід кожної з колишніх республік на самостійне господарювання. Тож у момент розпаду СРСР інтереси України і Росії розійшлися.

На початку 1992 року...

Чому поняття "демократія" в Україні має інший зміст, ніж у Європі?

З чого Україні починати перехід на європейську політичну і економічну практику? Із принципово нового виборчого законодавства. Лише демократична виборча практика може започаткувати процес переведення української економічної, політичної, судової системи на демократичні рейки. Аналіз від Юрія Костенка, екс-міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, екс-голови Української народної партії

04 вересня 2015, 13:12
Україна збагатила Росію на трильйон доларів. Інфографіка

Хоч на 25-му році Незалежності треба зупинити меншовартісну традицію українських політиків "брати під козирок" та витягати гроші з бюджету щоразу, як тільки Росія вимагає платити черговий кількамільярдний борг

16 липня 2015, 12:00
Оксана Сироїд: Взаємодія з окупованими територіями - це стікання кров'ю

Коли президент має величезний обсяг повноважень, він не має жодної фактично підзвітності, розповідає Оксана Сироїд, віце-спікер Верховної Ради, член конституційної комісії, що входить до робочої групи з питань децентралізації та судової реформи.

02 липня 2015, 23:43
Що ми робимо неправильно?

Підсумки змарнованого півріччя. Політична система передбачувано гальмує, не встигаючи за набагато більшим запитом суспільства. Вікно можливостей ще не закрилося, але вже починає скрипіти.

01 липня 2015, 09:45
Культура паралельних світів

Цей текст - довгий і досить нудний, оскільки в ньому багато посилань на офіційні документи. Але варто набратися терпіння і дочитати його до кінця. Адже він дає можливість визначити у часово-просторових рамках точку, в якій знаходиться те, що ми називаємо «державна культурна політика». А також співставити реальні дії очільників Мінкульту з тим, що вони мали б робити.

04 червня 2015, 13:50
Яка курсова політика стабілізує гривню?

Як уникнути наступних стрибків гривні і паніки на валютному ринку: рекомендації ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка

23 квітня 2015, 10:18